Úvod > Kalendář akcí > Hostivice Run 2022
Sportovní akce

Hostivice Run 2022

Pět typů závodů s mnoha úseky s krásnými výhledy do hostivické krajiny. Jako každý rok má závod i charitativní rozměr. Z každého zaplaceného startovného věnujeme 30 Kč vybraným nadacím.
Středočeská Hostivice opět přivítá nadšené účastníky populárního běžeckého závodu Hostivice RUN. V pořadí 9. ročník závodu se koná v již tradiční květnový termín – 22. 5. 2022.

Pro všechny závodníky od těch nejmenších až po veterány je letos připraveno tradičně celkem pět typů závodů s mnoha úseky s krásnými výhledy do hostivické krajiny. Na jednotlivce, kteří si poměří síly v běhu na trasách 5 km, 10 km a 21 km (půlmaratón), čeká dobrodružná a rozmanitá trať podél staré zástavby Hostivice a kouzelné okolní soustavy rybníků, několik stoupání i klesání, někteří běžci poběží také poutní cestou vedoucí k Hájku. Děti si mohou zaběhnout Dětský RUN a oblíbený Rodičovský ultra běh s dětmi (oba závody jsou dlouhé do cca 1 km).

Závod Hostivice RUN má silný charitativní rozměr. Z každého zaplaceného startovného věnujeme 30,- Kč vybraným nadacím. Od roku 2017 jsme tak mohli organizacím jako např. Cesta domů, Spolek Ichtyóza, Nadační fond nezávislé žurnalistiky, Klub svobodných matek, Cesta za snem atd. věnovat celkovou částku 359188,- Kč.

Ani letos to nebude jinak. Pomoc půjde osamělým seniorům v rámci projektu Českého rozhlasu Ježíškova vnoučata, nadačnímu fondu eduzměna, který usiluje o systémovou změnu ve školství, dále se poběží za spolek Hvězdy dětem, který pomáhá dětem z dětských domovů a za českou neziskovou organizaci Loono, která veřejnosti pomáhá s lékařskou prevencí.

Devátý ročník běžeckých závodů Hostivice RUN startuje v neděli 22. května 2022

Aktivity v okolí

Tvrz Litovice

Tvrz Litovice

Hostivice, Středočeský kraj
Víkendová škola plavání a triatlonu

Víkendová škola plavání a triatlonu

Hostivice, Středočeský kraj
Relax studio Hostivice

Relax studio Hostivice

Hostivice, Středočeský kraj