Úvod > Kalendář akcí > Hornický příběh Ostravy na elektrokole
Hornický příběh Ostravy na elektrokole
"> "> "> ">
9.7.
Přidat foto
Komentované prohlídky

Hornický příběh Ostravy na elektrokole

Jedinečná komentovaná vyjížďka na elektrokole, během které vám budeme vyprávět autentické příběhy z ostravských dolů, hutí i hornických hospod. Přeneseme vás do dob, kdy se městu říkalo černá hvězda a oplývalo hořkým štěstím.
Dali jsme dohromady skvělou partu lidí, kteří v Ostravě znají každou uličku, zapadlý kout i oprýskanou ceduli. Každý jeden z nich vás dokonale vtáhne do příběhu industriálního města, jeho minulosti, přítomnosti i budoucnosti.

Váš průvodce je na projížďku dobře vybaven. Má mobilní megafon, proto jeho výklad dobře uslyšíte. Během cesty vám ukáže hodně historických fotografií, takže se budete cítit jako součást příběhu. Navštívíme místa prvních dolů na území Moravské a Slezské Ostravy, vyrazíme do starých hornických kolonií, navštívíme areály zaniklých dolů, haldy, lokality postižené těžbou a místa, která jsou spojena s všedním životem obyvatel Ostravy. 

Život obyvatel a obecně postavení člověka v životě průmyslového města bude stále se táhnoucí „nití“ celého příběhu – představíme si tak formy trávení volného času, specifický duchovní život a také každodenní problémy národnostního rozdělení společnosti. Velká část trasy vás provede po lokalitách, které jsou běžnému turistovi nedostupné. Vyjížďka se cíleně vyhýbá běžným turisticky zajímavým místům a snaží se představit místa, která ve vás zanechají dojem „objevování míst, která jsou druhým nedostupná“. Budeme se pohybovat v ulicích i v přírodě. Přesná trasa zůstává tajemstvím a postupně ji budete odhalovat až na samotné akci.

Nástupní místo: Infocentrum DOV

Délka programu: 4 hodiny

Prohlídka zahrnuje:
– zapůjčení elektrokola
– návštěva prvních dolů na území Moravské a Slezské Ostravy, hornických kolonií, haldy a místa spojena s všedním životem obyvatel Ostravy

Co si vzít s sebou:
– cyklistickou helmu a vhodné oblečení
– dostatečně velkou láhev s pitím
– helmu vám v případě zájmu zajistíme

S kým jet
– s každým, komu už bylo 18 let
– děti starší 13-ti let v doprovodu svého zákonného zástupce
– kapacita 10 osob

Ubytování a restaurace v okolí

Cokafe Dolní Vítkovice

Cokafe Dolní Vítkovice

Ostrava, Moravskoslezský kraj
Hotel Veronika Ostrava – Vítkovice

Hotel Veronika Ostrava – Vítkovice

Ostrava, Moravskoslezský kraj
Kavárna Starbucks v Ostravě

Kavárna Starbucks v Ostravě

Ostrava, Moravskoslezský kraj
Imperial Hotel Ostrava

Imperial Hotel Ostrava

Ostrava, Moravskoslezský kraj