!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Kalendář akcí > Výstava Hoří!
Výstavy

Výstava Hoří!

Kdy 18. září 2015 9:001. listopad 2015 17:00
Interaktivní výstava ze starých i nových časů hasičských.
Výstava s výstižným názvem Hoří! přináší pohled do starých i nových dob hasičských. Atmosféru nejstaršího období nastíní exponáty zapůjčené Hasičským muzeem Florián ve Všetatech. Návštěvníky čekají uniformy, přilby, trubky a mnoho dalších historických předmětů z dob Rakouska – Uherska a První republiky. Příznivci nejen z oboru ocení staré stříkačky. K vidění je vzácná socha patrona hasičů sv. Floriána, nechybí staré archivní materiály a dokumenty.

Hasiči z mělnického regionu ale také prostřednictvím několika stylizovaných exteriérů přiblíží současnost hasičské profese. Zhlédnout bude možné spojovací techniku, ukázku protipovodňových opatření, zásahy u dopravních nehod, dále požáry, záchranu osob ve výšce a nad volnou hloubkou a zásahy na nebezpečné látky.

Interaktivní výstavu bude doprovázet řada aktivit. Návštěvníky čekají komentované prohlídky, kontaktní zóny s možností vyzkoušet si například součásti výstroje jako jsou zásahový oblek a přilba.
Zobrazit více
Naposledy změněno: 22. 9. 2015

Ubytování a restaurace v okolí

Penzion a restaurace U Mnicha

Penzion a restaurace U Mnicha

Vilémov, Vysočina
K&K American bistro

K&K American bistro

Čáslav, Střední Čechy
Hotel Grand v Čáslavi

Hotel Grand v Čáslavi

Čáslav, Střední Čechy