Úvod > Kalendář akcí > Hodina Země v České republice

Hodina Země v České republice

Kdy 28. březen 2020 20:30 - 21:30 Společenské akce
Brněnský hrad Špilberk, Radniční věž v Ostravě či hrad Hněvín v Mostě se v sobotu 28. března od 20:30 do 21:30 ponoří do tmy, aby ukázaly, že obyvatelé České republiky berou vážně změnu klimatu. Celosvětové akce Hodina Země se účastní desítky měst, tisíce jednotlivců i řada památek.
V některých městech ale Hodina Země nemusí trvat jen hodinu. Účastníci se mohou dobrovolně zavázat k další ochraně životního prostředí a klimatu. Kampaň má k zamyšlení přivést i jednotlivce. Řada z nich tak slibuje například snížit svou spotřebu energie, lépe nakládat s odpady či snižovat vodní stopu domácnosti úsporami vody i přechodem na bezmasou stravu.
 
Rychlost růstu teplot se v posledních letech zvyšuje. Významným dopadem klimatických změn je tak mimo jiné nedostatek vody. Sucho se stává problémem nejen u nás, ale zejména v rozvojových zemích. Cílem kampaně je také upozornit na to, jak naše každodenní spotřebitelské chování ovlivňuje životní prostředí po celém světě.


Hodina Země na památkách

Co během Hodiny Země zhasne? (vybrané památky)  
Hodina Země se zapsala do historie jako nejrozsáhlejší dobrovolná akce, která připomíná nutnost snížení příspěvku lidstva ke změnám klimatu. Postupně se zapojilo na 170 zemí, ve kterých se zhasíná přes 12 000 památek a během Hodiny Země se na celé planetě uskuteční více než 600 000 doprovodných akcí. V České republice se k akci pravidelně připojuje více než 150 měst a obcí, desítky firem a tisíce jednotlivců.
Celý popis
Naposledy změněno: 29. 7. 2020

Ubytování a restaurace v okolí

Restaurace Šatlava Příbram

Restaurace Šatlava Příbram

Příbram, Střední Čechy
Hotel Belvedere Příbram

Hotel Belvedere Příbram

Příbram, Střední Čechy
Ubytování na faře Slivice - Milín

Ubytování na faře Slivice - Milín

Milín, Střední Čechy