Úvod > Kalendář akcí > Sportovní akce > Hobby Autorallycross v Sedlčanech
Sportovní akce

Hobby Autorallycross v Sedlčanech

Sedlčanská kotlina ožije prvního listopadu dalším motoristickým svátkem. Tentokrát se v Sedlčanech představí rallycrossoví a autocrossoví závodníci z řad profi jezdců, ale i pouhých nadšenců motosportu.
Do závodu se může přihlásit každý, kdo má doma plechového a již nevyužívaného mazlíka, chce si ověřit své jezdecké schopnosti a dovednosti, poměřit koňské síly vozů a příjemně se pobavit.

1. 11. a v dalších termínech hobby autorallycrossu bude probíhat výběr talentů do mistrovských závodů v rallycrosse v divizi Junior 1300. Vybraní talenti získají zdarma na následující sezonu mistrovství republiky v rallycrossu od týmu AMK Střezimíř k zapůjčení soutěžní techniku včetně zázemí, mechaniků, kompletní jezdeckou výbavu od firmy RaceStore a možnost tréninků na Sedlčanské kotlině. Podmínkou je věk 14-18 let bez rozdílu pohlaví.

Pro diváky pak bude připravena soutěž o svezení v rallyovém speciálu Škoda Fabia a Dakarském speciálu Martina Macíka. Ti z vás, kteří se zúčastnili zářijového automobilového hobby klání, vědí, že se rozhodně bylo na co dívat a sedlčanská kotlina i tentokrát slibuje nezapomenutelný zážitek a podívanou.

Zároveň s tímto podnikem se v kopcích sedlčanské kotliny pojede závod Offroad Trial. O vůni benzínu tedy nebude nouze na každém metru sedlčanské kotliny.

Diváci se mohou těšit na následující divize: Racer buggy, Kartcross/Buggy, Škoda Cup, Plechové vozy: Hobby do 1300, Hobby do 1600, Hobby nad 1600, Speciály do 1600, Speciály nad 1600 a Divize ženy.

Časový harmonogram:
6:00 – 9:00 technická a administrativní přejímka
8:00 – 9:00 volné tréninky
9:30 – 11:00 měřené tréninky
11:30 – 13:30 1. série rozjížděk
13:30 – 15:30 2. série rozjížděk
16:00 finále
18:00 vyhlášení výsledků
19:00 vyhlášení seriálu, minipárty, afterpárty nad pizzou

Provozovatel

Autoklub RAC Sedlčany

Sedlčany 107
264 01 Sedlčany
Tel.:
+420 737 002 565
Email:
ilonkrizova@sezna...
GPS:
49,670936 14,429575
 
Region:
Středočeský kraj
Oblast:
Toulava
Město:
Sedlčany
Tipy na výlet:
Sedlčany a okolí
 

Vstupné

Cena: 50 Kč

 

Časová náročnost

9,0 hodin

 
 

Pod křídly Vánoc – Koncert Patrika Stoupy

Zpěvák, skladatel a klavírista Patrik Stoupa již 10. prosince vyráží na Vánoční minitour s názvem Pod křídly Vánoc. Během prosince proběhnou celkem 3 koncerty s vánoční tématikou.
Sedlčany, Středočeský kraj

Sedlčanské vánoční farmářské trhy

Sedlčanské náměstí bude opět hostit farmářské trhy. 10. 12. Vánoční farmářské trhy – Sdružení obcí Sedlčanska.
Sedlčany, Středočeský kraj

Sedlčanské farmářské trhy

Sedlčanské náměstí bude opět hostit farmářské trhy.
Sedlčany, Středočeský kraj

Vánoce ve Skanzenu Vysoký Chlumec

Prosincové prohlídky Skanzenu Vysoký Chlumec přiblíží dobová řemesla a atmosféru lidových Vánoc v 19. a na začátku 20. století.
Vysoký Chlumec, Středočeský kraj

Sedlčanský krystal – Modlitebna adventistů sedmého dne v Sedlčanech

V Sedlčanech na Příbramsku se nachází velmi netradiční protestantská modlitebna. Moderní stavba, která zvenčí vypadá jako mnohoúhelník nebo krystal, patří adventistům sedmého dne.
Sedlčany, Středočeský kraj

Městské muzeum Sedlčany

Založení muzea v Sedlčanech úzce souvisí s přípravou Národopisné výstavy českoslovanské v Praze v polovině devadesátých let 19. století. Najdete zde expozice na témata pravěk, středověk, Jakub Krčín, cechovní místnost, novověk, národopis a Sukova síň.
Sedlčany, Středočeský kraj

Sedlčany – město obklopené balvany, skalkami a skálami

Město Sedlčany leží ve středním Povltaví asi 60 km jižně od Prahy. Nejcennější stavební památkou je chrám sv. Martina. Neocenitelnou hodnotou Sedlčanska je krásná rozmanitá krajina, která nabízí pro možnosti aktivní rekreace vodní plochu Slapského jezera a více než 100 km značených cyklotras.
Sedlčany, Středočeský kraj

Kostel sv. Martina v Sedlčanech

Kostel sv. Martina je nejstarší památkou města, které je připomínáno roku 1294. Z této doby se zachovala věž s románsko-gotickými okny a zdivo lodi. Ve 14. století byl opevněn hradbou a baštami. V místě zvonice stávala brána s padacím mostem. Roku 1860 bylo opevnění zbořeno a kostel byl rozšířen.
Sedlčany, Středočeský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Cukrárna Janský

Široký sortiment zákusků, dortů, kávy, zmrzliny a ostatních sladkostí.
Sedlčany, Středočeský kraj

Káva svět v Sedlčanech

Zastavte se v Kávě svět pro dobrou kávu, kakao, čokoládu, další dobroty či knihu. Všechno, co my sami máme rádi tady najdete. Můžete se uvelebit v našem čtenářském koutku nebo využít naší stylovou otevřenou venkovní knihovnu.
Sedlčany, Středočeský kraj

Divadelní kavárna Hogofogo

Zveme do krásného prostředí divadelní kavárny v Drážkově na dobrou kávu, skvělý dort, limonádu, vínko....
Svatý Jan, Středočeský kraj

Hotel Florian Sedlčany

Hotel Florian se nachází v krajině Středního Povltaví, ve městě Sedlčany. Historická budova po rozsáhlé rekonstrukci se může pochlubit bohatou historií, sahající až do 13. století. Hotel nabízí svým hostům ubytování v jedno až třílůžkových pokojích, s vlastním sociálním zařízením a sprchou.
Sedlčany, Středočeský kraj