!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Kalendář akcí > Hradčany a Malá Strana v moderních dějinách
Historické a vojenské akce

Hradčany a Malá Strana v moderních dějinách

  • 16. leden 2022 11:00 - 13:30
Víte, kde byla snad nejkrutější mučírna StB v Praze? Kde psal Václav Havel dopis Husákovi? Odkud tajní agenti Státní bezpečnosti sledovali ambasády? Komentovaná prohlídka čtvrtí Hradčany a Malá Strana, kdy se průvodce zaměří kromě staletých dějin také na moderní historii zejména dvacátého století.
Komentovaná prohlídka čtvrtí Hradčany a Malá Strana začíná na Loretánském náměstí u sochy Edvarda Beneše. Zde průvodce povypráví zejména o historii Černínského paláce, který je dnes sídlem české diplomacie.

Procházka pokračuje na Nový Svět, kde žije od šedesátých let minulého století řada zajímavých osobností. Na Hradčanském náměstí se dozvíte, kde pořádal orgie Jiří Mucha a kde Václav Havel psal dopis Husákovi. 

Přes Jánský vršek se projdete k německé a americké ambasádě. Zde se dozvíte, kde všude měli své pozorovatelny tajní agenti Státní bezpečnosti. Vycházka skončí na Velkopřevorském náměstí u Lennonovy zdi a před francouzským velvyslanectvím, kde v roce 1988 Francois Mitterrand přivítal na snídani osm českých disidentů včetně Václava Havla.

Cestou si odpočineme v kavárně Kafe a Hrnky, kde se můžete občerstvit nápojem v ceně procházky.
Zobrazit více