Tato akce již proběhla a není tedy aktuální. Prohlédněte si
aktuální akce v okolí této již neaktuální akce, prozkoumejte
aktuální akce v regionu Olomoucký kraj nebo navštivte
Historické a vojenské akce v celé ČR.
Nenechte si ujít příležitost svézt se historickými vlaky. V sobotu 23. března u příležitosti konání veletrhu For Model 2024 v Olomouci budou jezdit motoráčci.
Mezi olomouckým hlavním nádražím a Řepčínem pojedou vlaky sestavené z historických motoráčků „Hurvínek“. Z olomouckého hlavní nádraží v 9:30, 11:30, 13:30 a 15:30 hod. Za šest minut z nich můžete vystoupit na zastávce Olomouc-Nová Ulice, která se nachází jen pár kroků od výstaviště.
Motoráček dál pokračuje přes zastávku Olomouc město do stanice Olomouc-Řepčín. A po stejné trase se vrací zpět (odj. z Olomouce-Řepčína v 9:57, 11:57, 13:57 a 15:57 hod.).
A kolik stojí jízdenka? Za jednosměrné jízdné zaplatí dospělí od 15 let 70 Kč a děti od 6 do 15 let 40 Kč. Přeprava dětí do 6 let je bezplatná bez nároku na místo k sezení. Kapacita vlaku je omezena, prodej jízdenek pouze u personálu zvláštního vlaku před odjezdem.
Jiné slevy, jízdenky IDS ani jízdní výhody ve zvláštních vlacích neplatí. Přeprava dětských kočárků je omezena, přeprava jízdních kol vyloučena.
V tento víkendový den bude také zpřístupněn olomoucký depozitář ČD Muzea. Přístupný bude od 9 do 12 a od 13 do 16 hod. Vstupné stojí 50 Kč pro dospělé a 25 Kč pro děti od 6 do 15 let, seniory od 65 let a držitele průkazů ZTP a ZTP/P.
Veletrh For Model se koná opět na olomouckém výstavišti Flora. Na akci, která je jako stvořená pro rodiny s dětmi, dorazí desítky vystavovatelů a sběratelů nejrůznějšího zaměření.