Úvod > Kalendář akcí > Historické a vojenské akce > Historické procházky se spisovateli za spisovateli, po nichž se jmenují ulice
Historické procházky se spisovateli za spisovateli, po nichž se jmenují ulice
Historické a vojenské akce

Historické procházky se spisovateli za spisovateli, po nichž se jmenují ulice

Procházka: 7. června 2018: provádí Radana Šatánková, Bieblova ulice.
Každý měsíc, kromě prázdnin, vás srdečně zveme na historické procházky po ulicích na Praze 5, kteří nesou jména některého ze spisovatelů.

Sraz bude každý první čtvrtek v měsíci u č.p.1 v dané ulici. Vstupné je zdarma.

7. června: provádí Radana Šatánková, Bieblova ulice
6. září: provádí Jarmila Hannah Čermáková, Arbesovo náměstí
4. října: provádí Jiří Kačur, Peroutkova ulice
8. listopadu: provádí Petula Heinriche: Holečkova ulice
6. prosince: provádí Martin Zborník, Hlaváčkova ulice vstup: zdarma
 

Adventní market – Korzo na Radlické

Přijďte s námi pobýt a nakoupit Vánoční dárky mimo hektické prostředí nákupních center.Korzo na Radlické je místem pro načerpání vánoční pohody, nabídne vám nákup vánočních dárků od šikovných českých tvůrců, spoustu svařeného vína s domácím sirupem, kávu z Kavárny co hledá jméno a spoustu dalšího.
Praha 5, Praha

Ceilí – Irská tancovačka s živou muzikou

Taneční zábava s živou muzikou pro veřejnost, děti a dospělé, tancem nepolíbené i tance znalé. Příležitost k setkání s přáteli a dalšími příznivci irské hudby a tance.
Praha 5, Praha

Výstava Minulá budoucnost ve vestibulu Na Knížecí

V obnoveném vestibulu Na Knížecí ve stanici metra Anděl najdete výstavu Minulá budoucnost. Jejím hlavním tématem je pražské metro a ve zrekonstruovaných vitrínách přímo ve vestibulu si cestující mohou vystavená díla prohlédnout až do konce roku 2022.
Praha 5, Praha

Výstava papírových betlémů Na Václavce

Největší výstava papírových betlémů v Čechách. Kostel Církve Československé husitské na Smíchově – Na Václavce 1, Praha 5.
Praha 5, Praha

Aktivity v okolí

Kotelna Park Radlice v Praze

Kotelna Park Radlice vznikl rekonstrukcí industriální zdánlivě nevyužitelné opuštěné ruiny kotelny Walter. Jednalo se o energetické centrum známé továrny. Podařilo se zachovat industriální genius loci celého místa. Rekonstrukcí vznikly kancelářské prostory a stavba získala ocenění Stavba roku 2017.
Praha 5, Praha

Pomník Milady Horákové na Smíchově

Pomník Milady Horákové na Smíchově tvoří bronzová socha se skloněnou hlavou v mírně nadživotní velikosti, která je otočena zády do ulice. Nedaleko ní na další desce leží zlatá růže a oprátka. Pomník sochaře Olbrama Zoubka byl odhalen roku 2010.
Praha 5, Praha

Zahrada Santoška na Smíchově

Zahrada Santoška se nachází na severní a severovýchodní straně Pavího vrchu, nad tunelem Mrázovka. Společně s venkovskou usedlostí Santoška z poloviny 17. století je chráněna jako kulturní památka České republiky.
Praha 5, Praha

Manifesto Market Anděl

Manifesto je místem k setkávání gastronomie a kultury. V Manifestu se prolínají pečlivě vybrané kulinářské koncepty s kulturním programem. Během jediné návštěvy můžete ochutnat autentické kuchyně Středozemí, Asie i Ameriky i pýchu místních pivovarů a našich vinařů.
Praha 5, Praha

Ubytování a restaurace v okolí

Moderní hotel Occidental Praha Five s nově zrekonstruovaný wellness centrem

Hotel Occidental Praha Five**** nabízí skvělou polohu v blízkosti pražského historického centra, a zároveň se nachází v sousedství nové nákupní a obchodní zóny.
Praha 5, Praha

Čokoládová cukrárna

Naší kávu jsme pro vás pečlivě vybírali. Jako nejlepší variantu jsme vybrali kávu od pana Kříže. Můžete u nás ochutnat Brazilie Santos a Honduras.
Praha, Praha

Kavárna a vinárna Double Tone na Smíchově

Chybělo vám místo na Andělu, kde si dát skleničku vína s příběhem a kvalitou za dobrou cenu? Nebo skvělé kafe? Pak je Double Tone pro vás to pravé! Navíc funguje ve spolupráci s online knihkupectvím Reknihy.
Praha 5, Praha

Kavárna co hledá jméno – fenomén pražského Smíchova

Na místě bývalé truhlárny se podařilo vytvořit netradiční kavárnu, kde najdete mnohem víc než výběrovou kávu a domácí dobroty. Součástí je galerie, ateliér pro umělce a obrovský dvůr, kde pod hvězdami a za doprovodu té správné melodie ztratíte pojem o čase a zapomenete, že jste v centru města.
Praha 5, Praha