Úvod > Kalendář akcí > Výstavy > Historická budova Forum na otevírá své dveře milovníkům výtvarného umění
Historická budova Forum na otevírá své dveře milovníkům výtvarného umění
Výstavy

Historická budova Forum na otevírá své dveře milovníkům výtvarného umění

Ve čtvrtek 5. března byla slavnostně zahájena výstava obrazů v historické budově Forum na Václavském náměstí 19.
Autorkami vernisáže pod názvem DOKONALOST V NEDOKONALOSTI jsou Radka Glajšková a Alena Kurtulíková, dlouholetá zaměstnankyně společnosti Flow East, sponzora celé akce. Výstavu zahájil Denis Anfilov, známý výtvarník působící mimo jiné v Ateliéru 45, který výrazně podpořil tvorbu Aleny Kurtulíkové. Jak vyplývá již z názvu výstavy, její téma se opírá o lidskou snahu o dokonalost a o tezi, že skutečná krása se nalézá právě v nedokonalosti.

Soubor děl Radky Glajškové je tvořený dílem minimalistického charakteru, expresivního i realistického a jejich následným spojením do jednoho celku. Obě autorky ke své tvorbě využívají gelové pero, rozmývané akvarelové tužky, akryl a suchý pastel. Kromě výtvarného umění mají návštěvníci možnost vidět i výjimečné neobarokní prostory paláce Forum včetně honosného Císařského schodiště.

Výstava bude zdarma otevřená i pro veřejnost od 6. do 17. března, od 9 do 8 hodin večer.

Provozovatel

Forum

Václavské náměstí 19
110 00 Praha
Tel.:
+420 725 770 885
Email:
lenka.minarova@fl...
WWW:
www.floweast.cz/
GPS:
50,082766 14,426085
 
Region:
Praha
Tipy na výlet:
Praha a okolí
 

Vstupné

Cena: zdarma

 

Časová náročnost

1,5 hodiny

 
 

Jak nastartovat kariéru v IT od nuly

Chceš do IT, ale nevíš, jaká specializace by ti sedla? Tápeš ve specializacích, které nabízíme? Přemýšlíš, že bys začal/a splácet školné až po kurzu a nástupu do práce? Registruj se na naši online info schůzku a získej odpovědi na veškeré otázky.
Praha 1, Praha

Základy programování

Zúčastni se bezplatného online workshopu, kde si se zkušenými mentory vyzkoušíš práci s technologiemi webových stránek skrze společné vytvoření jednoduché hry pro dva hráče, kterou si potom budeš moct dál rozvíjet a hrát s přáteli na svém počítači.
Praha 1, Praha

Festival muzejních nocí 2023

Svátek muzeí a galerií, Festival Muzejních nocí, navazuje na Mezinárodní den muzeí, který připadá na 18. května. Nabídne zajímavý program a jedinečnou atmosféru v desítkách muzeí, galerií a kulturních institucí po celé České republice.
Praha 1, Praha

Festival Jeden svět 2023

Mezinárodní festival dokumentárních filmů o lidských právech, který je v současnosti největším lidskoprávním filmovým festivalem na světě. Každoročně ho navštíví více než sto tisíc diváků. Festival se koná nejen v hlavním městě, ale i v dalších českých a moravských městech.
Praha 2, Praha

Aktivity v okolí

Kino Světozor v Praze

Kino Světozor, které bylo vystavěno roku 1918, se nachází pod stejnojmennou pražskou pasáží. Několik let po první projekci bylo kino přestavěno na kabaret, ale k původní funkci se vrátilo v roce 1957. Od roku 2004 se Světozor stal artovým premiérovým kinem.
Praha 1, Praha

Studio thajských masáží Thai Fit v Praze

Thajské masáže pomohou nejen zmoženému tělu po náročném sportovním výkonu, ale i vyčerpané mysli, která má za sebou náročný pracovní den. Přijďte si i vy osobně vyzkoušet nádherný pocit lehkosti a uvolnění, který se po thajské masáži dostaví.
Praha 1, Praha

Únikové hry ve VR Play Parku

Pustíte se do vesmírného dobrodružství Cosmos, kde budete muset včas utéct z vesmírné stanice? Nebo zkusíte odhalit plány šíleného únosce ve strhující detektivce Mind horror? Usedněte se svým týmem do jednoho ze dvou dobrodružství a nechte se unášet scenériemi mimo naši realitu.
Praha 1, Praha

Jógovna – místo s příběhem

Jógovna je kreativním místem, kde se potkávají lidé, nápady a vize. Je místem různého přístupu osobitých lektorů a zároveň neotřelých nápadů převážně českých designerů a kreativců.
Praha 1, Praha

Ubytování a restaurace v okolí

Rest Cafe

Nově otevřená kavárna s výběrovou kávou v centru Prahy nesmí žádnému milovníkovi uniknout.
Praha 1, Praha

Restaurace & bar Duplex

Komplex Duplex Restaurant & Club se nachází uprostřed Václavského náměstí. Krásná střešní restaurace v samém centru Prahy se může pochlubit jedinečným výhledem na centrum města. Restaurace je otevřená po celý den a díky jedinečné poloze a výborné kuchyni je skvělým místem na oběd i večeři.
Praha 1, Praha

Triton restaurant – unikátní krápníková jeskyně v srdci Prahy

Restaurace v krápníkové jeskyni v srdci Prahy, přímo na Václavském náměstí, má pro každého připravený nezapomenutelný zážitek – jako byste se ocitli v jiném světě – genius loci prostoru z roku 1912, originalita původního secesního interiéru, tradice špičkové gastronomie, antický příběh.
Praha 1, Praha

Grandhotel Evropa v Praze – W Prague Hotel

Perla secesní architektury Grand hotel Evropa stojí na Václavském náměstí v Praze. Ve své době byl symbolem luxusního ubytování a perfektních služeb pro celé Československo. V současné době zde probíhá rekonstrukce, která by měla do roku 2023 umožnit návrat hotelu opět na výsluní.
Praha 1, Praha