!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Kalendář akcí > Herrmann & Coufal: Design in You
Herrmann, Coufal (c) MG Brno
"> Herrmann, Coufal (c) MG Brno
28.5.
1.4.
+ Přidat foto
Výstavy

Herrmann & Coufal: Design in You

Kdy 28. květen 2021 10:001. duben 2022 18:00
Zájem Dušana Jurkoviče o lidové stavitelství nebyl veden romantickým okouzlením, ale snahou o zužitkování konstrukčních principů a stavitelských postupů, které byly prověřeny letitou praxí.
S tím souviselo také hledání smyslu používaného ornamentu plynoucího z použité konstrukce, materiálu nebo zvolené funkce.

Snaha o porozumění podstaty tvaru věcí a funkce jejich dekoru, která provází celé Jurkovičovo dílo, je základem uvažování také mladé designérské dvojice Eduarda Herrmanna a Matěje Coufala. Ti se v rámci letošní sezonní výstavy rozhodli navrhnout, vyrobit a nainstalovat několik objektů denní potřeby, které budou vstupovat do dialogu s Jurkovičem i jeho vilou. To vše chtějí zároveň nabídnout v "otevřeném designérském kódu" DIY - Do It Yourself neboli "udělej si sám", tak aby si návštěvníci mohli odnést návod na výrobu "vlastního Jurkoviče" podle návrhu dua Herrmann & Coufal, nebo aby porozuměli tomu, z čeho vyplývá podstata tvaru věcí.
Zobrazit více
Naposledy změněno: 6. 5. 2021

Ubytování a restaurace v okolí

Cukrářství a kavárna Bukovský

Cukrářství a kavárna Bukovský

Brno-Žabovřesky, Jižní Morava
Qb coffee roasters

Qb coffee roasters

Brno-Jundrov, Jižní Morava