Úvod > Kalendář akcí > Hudební a divadelní akce > Havel Havel Jihlava
Havel Havel Jihlava
Hudební a divadelní akce

Havel Havel Jihlava

Nepatetický happeningový narozeninový koláž(č) (z velmi volného muzejního cyklu Dějiny na vlastní kůži), parkán za kostelem sv. Jakuba, začátek v 19:00.
23. září 2016 od 19:00 na parkánu za kostelem sv. Jakuba.

Lehce undergroundový happening HAVEL HAVEL zamýšlíme jako nepatetický kulturní narozeninový koláž(č) pro člověka, umělce a politika Václava Havla. Rádi bychom připomněli osobnost, jejíž inteligence, humor, umělecký rozměr a morální přesah jsou pro řadu lidí stále inspirujícím, motivujícím a stmelujícím prvkem.

Název velmi volného cyklu setkání a besed zní poněkud suchopárně: Dějiny na vlastní kůži, ale jeho kouzlo spočívá především v kontaktu s žitými dějinami a v konfrontaci s tím, že se v reálném životě zdaleka nepodobají odstavcům v historických knihách, že dějiny se dějí stále, i nám. Velice rádi bychom vás pozvali k další takové netradiční „besedě“ v rámci večera nazvaného HAVEL HAVEL, který chystáme jako happeningovou vzpomínku na Václava Havla.

Provozovatel

Muzeum Vysočiny Jihlava, p.o.

Masarykovo nám. 57/58
586 01 Jihlava
Tel.:
+420 567 573 880
Email:
muzeum@muzeum.ji.cz
Facebook:
https://www.faceb...
WWW:
muzeum.ji.cz
GPS:
49,396575 15,588856
 
 

Časová náročnost

3,0 hodiny

 
 

Vánoce v Jihlavě

Vánoční jarmark na Masarykově náměstí tod 27.11. do 23.12. Vánoční trhy – Adventní jarmark.
Jihlava, Kraj Vysočina

Mezinárodní festival dokumentárních filmů Ji.hlava 2023

27. Mezinárodní festival dokumentárních filmů Ji.hlava proběhne 24. – 29. října 2023. Festival každoročně uvádí více než 200 filmů, nabízí diskuze se světovými mysliteli v Inspiračním fóru a pestrý doprovodný program.
Jihlava, Kraj Vysočina

Šárka Trčková a její „žáci“

Plzeňská rodačka – malířka a grafička Šárka Trčková (1965–2015) bude sice vždycky patřit mezi vizuální umělce, jejichž život se naplnil příliš brzy, ale její práce přesto nese všechny znaky úplné a soustředěné výpovědi.
Jihlava, Kraj Vysočina

Nazlı Kaya – Mimochodem

Nazlı Kaya (*1980) v Ankaře získala bakalářský titul jako grafička, ve Zlíně vystudovala animaci a absolvovala audiovizuální studia na FAMU. Je autorkou animovanýchi dokumentárních filmů, které tvoří společně s Tomášem Doruškou.
Jihlava, Kraj Vysočina

Muzeum Vysočiny v Jihlavě

Jihlavské Muzeum Vysočiny nabízí návštěvníkům expozici věnovanou archeologickým nálezům z kraje a kamenným artefaktům ze sbírek muzea, od září 2014 byly otveřeny nově zrestaurované expozice věnované živé přírodě. Nové jsou expozice nejstarších a nejnovějších dějin regionu.
Jihlava, Kraj Vysočina

Sdílená kola Nextbike v Jihlavě

Buďte okamžitě flexibilní a přesouvejte se po městě nezávisle na jízdních řádech nebo omezených možnostech parkování. Firma Nextbike nabízí v Jihlavě 112 sdílených kol na více než 50 stanicích. Vyzkoušejte efektivní, rychlý a zdravý pohyb po městě.
Jihlava, Kraj Vysočina

Oblastní galerie Vysočiny v Jihlavě

V Komenského ulici v Jihlavě je umístěna Oblastní galerie Vysočiny. Galerie funguje v současných prostorách od roku 1953, sbírka však byla založena již v roce 1948 darem paní Marie Kovaříkové. Sbírka obsahuje přes 6 tisíc předmětů.
Jihlava, Kraj Vysočina

Úniková hra v Jihlavě

Vyzkoušejte novou formu skvělé zábavy. Ocitnete se v originální místnosti, kde bude cílem vyřešení úkolů a uniknutí ven. Hledejte správné klíče, použijte nalezené kódy.
Jihlava, Kraj Vysočina

Ubytování a restaurace v okolí

Black Wall Caffe & Cocktail Bar

Stylová kavárna & koktejlový bar v centru Jihlavy.
Jihlava, Kraj Vysočina

Snová zmrzlinárna

Nechceme šidit Vaše smysly, naopak chceme, aby opravdové chutě pronikaly do každého vašeho chuťového pohárku. Sníte někdy o zmrzlině? Naše zmrzlina je ta, kterou vždy sníte!
Jihlava, Kraj Vysočina

Jihlavský radniční právovárečný pivovar

Jihlavský radniční právovárečný pivovar byl slavnostně otevřen v květnu roku 2011, čímž oživil právovárečnou tradici ve městě Jihlava. Vaří pivo čerstvé, nefiltrované a nepasterované. Vše, co zde dělají, dělají s láskou k pivu!
Jihlava, Kraj Vysočina

Sládkem na jeden den v Radničním pivovaru v Jihlavě

Splňte si svůj pivní sen a staňte se na jeden den sládkem v Radničním minipivovaru v Jihlavě. Samozřejmě uvidíte, jak celý proces výroby piva probíhá, ale také se pivo sami naučíte vařit!
Jihlava, Kraj Vysočina