Úvod > Kalendář akcí > Hasičská fontána Ratměřice - zrušeno
Hasicská fontána Ratmerice 2018 X.
"> Hasicská fontána Ratmerice 2018 X. "> Hasicská fontána Ratmerice 2018 IX. "> Hasicská fontána Ratmerice 2018 VIII. "> Hasicská fontána Ratmerice 2018 VII. "> Hasicská fontána Ratmerice 2018 VI. "> Hasicská fontána Ratmerice 2018 V. "> Hasicská fontána Ratmerice 2018 IV. "> Hasicská fontána Ratmerice 2018 III. "> Hasicská fontána Ratmerice 2018 I. "> Hasicská fontána Ratmerice 2018 II.
22.8.
+ Přidat foto

Hasičská fontána Ratměřice - zrušeno

Kdy 22. srpen 2020 20:00 - 23:00 Hudební a divadelní akce
Originální světelná a vodní show SDH Ratměřice. Inspirací jsou metalové a rockové koncerty i fontány velkých měst, ale přitom celé představení zůstává autorské – vodní a světelné obrazce, scénický tanec i živé klavírní a pěvecké vystoupení jsou výsledkem invence a umu ratměřických hasičů.
Kdo již show Ratměřická fontána navštívil, jistě si všimnul, že toto představení je projektováno a realizováno divadelně, běží  ve stejné linii s diváky. Tento efekt autorům umožňuje rozšiřovat počet vodních obrazců o stříkání do stran, kombinace vodních proudů,  jejich přetáčení nebo křížení.

Všechno kdysi začalo při prvním ročníku Hasičského dne na Konopišti, kde ratměřičtí  shlédli vystoupení svých příbramských kolegů s jejich verzí fontány a to jim dodalo inspiraci. V roce  2006  během ratměřické poutě vystoupilo osm statečných hasičů v nových zásahových oblecích před třemi stovkami zvědavých diváků z Ratměřic a nejbližšího okolí. Akce se povedla, ohlas byl obrovský. Diváci, kteří tuto akci navštěvují mají možnost shlédnout  unikátní dílo vodní poezie, divadelní představení a odnesou si odtud dokonalý umělecký zážitek.

A jen pro zajímavost, k realizaci celého dokonalého show spotřebuje fontána 5000 l vody.
Celý popis
Naposledy změněno: 11. 8. 2020
Zámek Ratměřice

Zámek Ratměřice

Ratměřice, Střední Čechy
Sekvojovce v Ratměřicích

Sekvojovce v Ratměřicích

Ratměřice, Střední Čechy
Hasičská expozice v Ratměřicích

Hasičská expozice v Ratměřicích

Ratměřice, Střední Čechy
Naučná stezka Ratměřice

Naučná stezka Ratměřice

Ratměřice, Střední Čechy

Ubytování a restaurace v okolí

Restaurant Sequoia

Restaurant Sequoia

Ratměřice, Střední Čechy
Hotel Vorlina Vlašim

Hotel Vorlina Vlašim

Vlašim, Střední Čechy