Úvod > Kalendář akcí > Harry Potter aneb Mudlové, přijeďte express!
Harry Potter aneb Mudlové, přijeďte express!
"> "> ">
28.4.
31.12.
Přidat foto
Výstavy

Harry Potter aneb Mudlové, přijeďte express!

V Oblastním muzeu v Děčíně si prohlédnete více než 600 předmětů na motivy příběhů kouzelníka Harryho Pottera. Předměty muzeu zapůjčila zapálená fanynka J. K. Rowlingové Andrea Vendolská.
Autorka výstavy a sběratelka Andrea Vendolská z Děčína svět čaroděje Harryho Pottera od britské autorky J. K. Rowlingové, o kterém vyšly knižní i filmové série, zbožňuje už od svých patnácti let, kdy začala sbírat cokoli, co se světem Harryho Pottera souvisí.

Její sbírka čítá stovky kusů. Jen těch nej exponátů má určitě kolem stovky a jsou to originální repliky. Většinou jde o limitované edice předmětů. Vlastní třeba kus školní uniformy, ve které natáčel Rupert Grint (Ron Weasley). Nebo ze stříbra vyrobenou jízdenku na školní vlak či vstupenku na mistrovství světa ve famfrpálu.

Má i mnoho originálních podpisů od herců získaných převážně korespondencí. Podařilo se jí získat nejen autogramy hlavních hrdinů a spisovatelky, ale i dalších herců. Andrea si nenechala svou sbírku jen pro sebe. Už v roce 2014 uspořádala svou první výstavu „Mudlům vstup povolen“ v děčínském muzeu. Tou dobou byla plná zážitků z návštěvy filmových studií v Anglii, kde se natáčelo osm filmů o známém kouzelníkovi.

Návštěvníci nemusí nutně příběhy o Harrym Potterovi dobře znát. Na výstavě uvidí známé věci, ale pár jich je opravdu unikátních a ne každý si je pamatuje. Výstava by vám příběhy v paměti oživí. Autorka také pro návštěvníky připravila i malý kvíz, v němž si mohou své znalosti prověřit. Celkově výstavu tvořila tak, aby si v ní něco našli dospělí i děti.
 

Raritní kousky ze světa Harryho Pottera

Jeden z největších sběratelčiných skvostů jsou filmové pásky rozstříhané po scénách – z každého filmu se paní Vendolské podařilo získat jednu scénu, kterou nikdo jiný na světě nemá, protože ten někdo má další scénu. Pásek byl zkrátka jen jeden.

K jsou také podpisy herců – sběratelka některé získala tak, že hercům sama napsala a o podpis je požádala. Na některé autogramy čekala i více než půl roku. Nejvíc si cení podpisu samotné spisovatelky J. K. Rowlingové, který získala dokonce dvakrát.
Thajské masáže v Děčíně

Thajské masáže v Děčíně

Děčín, Ústecký kraj
Synagoga v Děčíně

Synagoga v Děčíně

Děčín, Ústecký kraj
Tyršův most v Děčíně

Tyršův most v Děčíně

Děčín, Ústecký kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Restaurace Burger Berg v Děčíně

Restaurace Burger Berg v Děčíně

Děčín, Ústecký kraj
Penzion Via Ferrata Děčín

Penzion Via Ferrata Děčín

Děčín, Ústecký kraj
Kemp Děčín

Kemp Děčín

Děčín, Ústecký kraj