Úvod > Kalendář akcí > Hudební a divadelní akce > Harfa a múzy v Mladečských jeskyních
Hudební a divadelní akce

Harfa a múzy v Mladečských jeskyních

Koncert v Mladečských jeskyních

Harfa a múzy v jeskyních, tento název ponese koncert v Mladečských jeskyních, kde vystoupí Anastasia Stambolidu Tomečková, harfistka Moravské filharmonie Olomouc a Jana Šelle, sopranistka souboru Moravského divadla Olomouc a hlasová lektorka.

Anastasia Stambolidu absolvovala během uplynulých dvaceti let velkou řádku zahraničních turné (Japonsko, Německo, Francie, …), koncertů a mezinárodních festivalů. Patří k předním harfistkám a je vyhledávanou oporou českých filharmonických orchestrů (Brno, Ostrava, Praha).

Jana Šelle se věnuje koncertní praxi a vedení hlasově dechových seminářů. Specializuje se na vyhledávání originálních koncertních prostor, které, rozeznělé vibracemi tónů harfy a rezonancemi vokálů, ožívají (Továrna Efko, golfová hala Praha, kaple sv. Sebastiana Mikulov, Diettrichsteinská hrobka Mikulov aj.)

V krásném prostředí jeskyní zazní Dvořákova Rusalka: Měsíčku na nebi...,dále tři svěží Janáčkovy písně a několik árií z repertoáru paní Jarmily Novotné...O mio babbino caro a dvě Koželuhovy arietty. Půvabná Drdlova Serenáda pro housle, temperamentní Uherský tanec č. 5., jímavá melodie Massenetova Thaisu a závěrečná třetina bude patřit muzikálovým: I feel pretty, Summertime a jazzovému Regtimu pro harfu.

Koncert si můžete vychutnat v pondělí 20. října od 18 hod. Generálním sponzorem koncertu je Vápenka Vitoul, s. r. o.

Adventní prohlídky na Bouzově

Advent nepředstavují jen Mikuláš a čerti.
Bouzov, Olomoucký kraj

Vánoční hrad Bouzov

Přijďte si s námi zazpívat koledy na I. nádvoří v době vánočních svátků.
Bouzov, Olomoucký kraj

Zimní prohlídky na hradě Bouzov

Romantický hrad založený na přelomu 13. a 14. století se nachází v malebné krajině Litovelska a Mohelnicka. Do roku 1696 jej střídavě vlastnili příslušníci různých českých a moravských rodů, pak panství s hradem koupil Řád německých rytířů. Od roku 1945 je majetkem státu.
Bouzov, Olomoucký kraj

Betlémy ze sbírek Vlastivědného muzea v Šumperku

Letos je vánoční výstava v Památníku Adolfa Kašpara věnována betlémům ze sbírek Vlastivědného muzea v Šumperku a jeho poboček.
Loštice, Olomoucký kraj

Památník obětem II. světové války v Javoříčku

V tichém a krásném údolí uprostřed polí a lesů leží obec Javoříčko, kde se nachází národní kulturní památka připomínající válečné zločiny na civilistech v květnu 1945.
Luká, Olomoucký kraj

Národní přírodní rezervace Špraněk

Národní přírodní rezervace Špraněk leží jihozápadně od Javoříčka. Rezervaci tvoří zalesněný vrch Špraněk s útvary krasového původu a rozsáhlým systémem bohatě zdobených jeskyní a vzácnou teplomilnou květenou.
Luká, Olomoucký kraj

Javoříčské jeskyně – jeskyně s nejbohatší výzdobou v ČR

Podzemní systém Javoříčských jeskyní vytváří komplikovaný komplex chodeb, dómů a propastí. Byly vytvořeny v ostrůvku devonských vápenců a na jejich vývoji se podílel potok Špraněk. Podstatná část jeskyní byla objevena již v roce 1938.
Slavětín, Olomoucký kraj

Naučná stezka Javoříčko

Naučná stezka, která vede po zaniklé části Javoříčka, je nejkratší značenou trasou na Litovelsku.
Luká, Olomoucký kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Restaurace Valáškův Grunt

Přijměte pozvání do restaurace Valáškův grunt, která se nachází v obci Kozov. Najdete zde výbornou kuchyni, pivnici a vinárnu k příjemnému posezení.
Bouzov, Olomoucký kraj

Velkorakovský minipivovar Raková u Konice

Nově otevřený minipivovar v Rakové u Konice vaří pivo od července 2017. V nabídce jsou Velkorakovská desítka a Rupert 11 %.
Raková u Konice, Olomoucký kraj

Náš mlýn

Našim konceptem je „zpomalit“, abyste si vše stihli v klidu užít. Náš mlýn je zázemím pro zajímavé zážitky, nápady a lidi, kteří chtějí svou vášní „nakazit“ druhé.
Ochoz, Olomoucký kraj

Kavárna Galerie U lišky Bystroušky s nabídkou tvarůžkové zmrzliny

Netradiční zmrzlinou vyrobenou z olomouckých tvarůžků se můžou osvěžit obyvatelé a návštěvníci Loštic na Šumpersku, kde se proslavený pikantní sýr vyrábí. Loštická kavárna U lišky Bystroušky vyrobila jako první na světě tvarůžkovou zmrzlinu a její majitel si recept nechal patentovat.
Loštice, Olomoucký kraj