Úvod > Kalendář akcí > Hudební a divadelní akce > Happy Birthday, José! Koncert s FOK v Obecním domě
Hudební a divadelní akce

Happy Birthday, José! Koncert s FOK v Obecním domě

Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK připravil koncerty s José Curou k příležitosti jeho 60. narozenin. Světoznámý operní pěvec se představí nejen jako znamenitý tenorista ve scénách z oper Giuseppe Verdiho, ale také jako dirigent a skladatel.
Argentinský operní pěvec José Cura se vrátí na pódium Smetanovy síně Obecního domu, aby vystoupil s Pražskými symfoniky ve výjimečných koncertech ke svému významnému životnímu jubileu. Cura byl v letech 2015–2018 rezidenčním umělcem Symfonického orchestru hlavního města Prahy FOK. V rámci této rezidence Cura rekapituloval svou pěveckou kariéru, dirigoval dva symfonické koncerty za sezónu, ale také uskutečnil premiéry některých ze svých skladeb, jako např. Jestliže zemřu, přežij mě!, zhudebňující poezii Pabla Nerudy, českou premiéru Magnificat a světovou premiéru oratoria Ecce Homo.

V první části večera zazní pod taktovkou Cury dvě jeho autorské skladby. Bude to symfonická suita z opery Montezuma a Rudý kněz, která měla premiéru v roce 2020, a skladba Te Deum, které doprovodí Královéhradecký dětský sbor Jitro pod vedením Jiřího Skopala. Obě díla zazní v české premiéře.

Druhá část večera bude patřit scénám z oper Giuseppe Verdiho Otello, Aida a Nabucco, které Cura zazpívá společně se sólistkami Polinou Pastirchak a Ester Pavlů a také s Kühnovým smíšeným sborem pod vedením Jakuba Pikla. Taktovky se v druhé polovině ujme Curův velký přítel Mario de Rose.
 
Koncerty se uskuteční 13. a 15. prosince 2022 v 19:30 ve Smetanově síni Obecního domu. Před oběma koncerty proběhne od 18:15 také Setkání s umělci, kde se návštěvníci mohou osobně setkat s José Curou.
 

Program koncertu

JOSÉ CURA
Symfonická suita z opery Montezuma a Rudý kněz (česká premiéra)
Te Deum (česká premiéra)
 
GIUSEPPE VERDI
Otello, Aida, Nabucco
 
José CURA | tenor
Polina PASTIRCHAK | soprán
Ester PAVLŮ | mezzosoprán
KRÁLOVÉHRADECKÝ DĚTSKÝ SBOR JITRO
Jiří SKOPAL | sbormistr
 
KÜHNŮV SMÍŠENÝ SBOR
Jakub PIKLA | sbormistr
 
SYMFONICKÝ ORCHESTR HL. M. PRAHY FOK
Mario DE ROSE, José CURA | dirigent

Provozovatel

Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK - Obecní dům

nám. Republiky 5
110 00 Praha 1
WWW:
https://www.fok.c...
GPS:
50,087620 14,428247
 
Region:
Praha
Město:
Praha 1
Tipy na výlet:
Praha 1 a okolí
 

Vstupné

Cena: 1 200 Kč

 

Časová náročnost

2,0 hodiny

 
 

iMucha: slavná sbírka v pohybu v Obecním domě – unikátní výstava A. Muchy

Zhruba po sedmi letech se milovníci díla Alfonse Muchy, velikána české secese, mohou těšit na další unikátní kulturní zážitek. Na stejné místo, do pražského Obecního domu, se vrací slavná sbírka jeho díla, kterou v minulosti zkompletoval světový tenista číslo 1 Ivan Lendl.
Praha 1, Praha

Česko-Slovenský ples v Obecním domě

Česko-Slovenský Ples se v současnosti pyšní vizitkou jedné z nejpopulárnějších a nejelegantnějších kulturních akcí plesové sezóny. Navazuje na předchozí dlouholetou tradici Slovenských plesů v Praze, organizovaných přes 40 let.
Praha, Praha

Český ples v Obecním domě

Zažijte neopakovatelnou atmosféru nádherného plesu a vychutnejte si noblesu programu, prostor a pohoštění.
Praha 1, Praha

Vánoční nostalgie 2023

Rok dopředu je připraven další galakoncert Vánoční nostalgie. Tentokrát se uskuteční v neděli 17.12.2023 od 18 hodin v Divadle Hybernia.
Praha 1, Praha

Aktivity v okolí

Výprava Za strašidly Starého Města

Staré Město Pražské se jenom hemží strašidly, duchy, bezhlavými rytíři… Že jste ještě žádné nepotkali? Buď nevíte, kam se dívat, nebo jste jen neměli štěstí… Procházka pro rodiny s dětmi o legendách Starého Města Pražského, úkoly pro děti během procházky.
Praha 1, Praha

Chytrá zábava – poznejte město jinak

Poznávání měst může mít mnoho podob. Chytrá zábava má pro vás program na celé hodiny. Díky ní se projdete, provětráte hlavu, ale i mozkové závity a zažijete jiný druh šifrovacích her – bez omezení časem. Bude jen na vás, kdy se na cestu vydáte a jak dlouho vám zabere.
Praha, Praha

Obecní dům – secesní klenot Prahy

Obecní dům je nádhernou ukázkou pražské secesní architektury. Na místě bývalého Králova dvora jej vyprojektovali Antonín Balšánek a Osvald Polívka. Rozlehlá budova ukrývá koncertní síň, kavárnu i znamenitou francouzskou restauraci. V roce 2012 Obecní dům oslavil 100. výročí.
Praha 1, Praha

Divadlo Hybernia – muzikálová scéna v centru Prahy

Významné muzikálové divadlo sídlí v Domě U Hybernů, který na první pohled upoutá zajímavou empírovou podobou.
Praha 1, Praha

Ubytování a restaurace v okolí

Plzeňská pivnice v Obecním Domě v Praze

Plzeňská pivnice v pražském Obecním domě naplno navázala na svou slavnou prvorepublikovou tradici.
Praha 1, Praha

Francouzská restaurace Art Nouveau

Francouzská restaurace je uzavřena.
Praha 1, Praha

Americký bar v Obecním domě v Praze

Americký bar na vás jistě zapůsobí neopakovatelnou atmosférou, ve které si můžete vybírat ze široké nabídky koktejlů, špičkových destilátů nebo šampaňského. Americký bar je nejstarším barem v Praze a druhým nejstarším barem v Evropě.
Praha 1, Praha

Hotel Kings Court

Zveme vás na setkání nejen s Prahou, historií a současností, ale i s novým životním stylem. Díky hotelu Kings Court objevíte nejen úžasnou kulturu a architektury Prahy, ale také pulzující, kosmopolitní metropoli nabízející zábavu i skvělou gastronomii.
Praha 1, Praha