Úvod > Kalendář akcí > Hudební a divadelní akce > Happening Lubo Kristka "Sisyfiade aneb Balvan v čase"
Kristkuv dum v Brne
Hudební a divadelní akce

Happening Lubo Kristka "Sisyfiade aneb Balvan v čase"

Kristkův dům v Brně oživne výpravným nočním happeningem uznávaného sochaře, malíře a performera Lubo Kristka. Vystoupí sólisté, členové baletu a opery Národního divadla v Brně, Filharmonie Brno, Teatru Novogo Fronta či studenti a absolventi Janáčkovy akademie múzických umění.
Kristkův dům v Brně na rohu ulic Tišnovská a Trávníky je ojedinělým výtvarným dílem. Lubo Kristek se po celoživotním toulání světem vrátil na ulici, kde vyrůstal a ze svého domu vytvořil monumentální asambláž. Dům je i scenérií pro filmové zpracování sisyfovské tematiky v Kristkově surreálním pojetí.

Také happening bude inspirován mýtem o Sisyfovi a dům v něm bude obohacen o jeden z autorových životních symbolů.

Desítky účinkujících (balet, operní zpěv, divadlo na chůdách...) rozžijí Kristkovu mytologickou krajinu. V akci se také hudebně zjeví Naděždin akord, který Kristkovi dlouhá léta zněl v hlavě.

Vstup na happening je zdarma.

Vzhledem k dopravní situaci v Brně (včetně parkování) se doporučuje dorazit s dostatečným časovým předstihem.

Provozovatel

Kristkův dům

Tišnovská 77
613 00 Brno
Tel.:
+420 515 297 165
Email:
zamecek.lubo@voln...
WWW:
www.lubokristek.net
GPS:
49,210326 16,625393
 
Region:
Jihomoravský kraj
Oblast:
Brno a okolí
Město:
Brno
Tipy na výlet:
Brno a okolí
 

Vstupné

Cena: zdarma

 

Časová náročnost

3,0 hodiny

 
 

Bruslení za Lužánkami v Brně

Mobilní kluziště je určeno zejména pro bruslení veřejnosti, nabízí kvalitní zázemí. V dopoledních hodinách je možné si kluziště pronajmout – pro školní výuku bruslení nebo jako hriště pro hobby hokej. Kluziště stojí v místech dřívejšího slavného Zimního stadionu spjatého s brněnskou Kometou.
Brno, Jihomoravský kraj

Valentýn v Hostinci Osmec

Je známo, že láska prochází žaludkem. Proto jsme pro Vás a Vaši drahou polovičku připravili 4chodové menu pod taktovkou našeho šéfkuchaře.
Brno, Jihomoravský kraj

Papírové Království 2023

Mezinárodní výstava a soutěž Papírové Království se uskuteční po třiadvacáté ve Středisku volného času Lužánky. K vidění budou propracované modely hradů, zámků a jiné architektury, také postaviček, techniky, letadel, MHD, lodí i celých vesnic, měst a obrazů, takzvaných dioramat.
Brno-střed, Jihomoravský kraj

Ledové Brno 2023

Využijte víkend prodloužený o pololetní prázdniny (3.-5.2.) k návštěvě Ledových měst Brno (a dále České Budějovice, Karviná, Plzeň a Praha), akci připravenou Pionýrem pro rodiny s dětmi či dětské kolektivy (ze spolků, DDM/SVČ, ZŠ…).
Brno, Jihomoravský kraj

Surrealistický dům Lubo Kristka v Brně

Dům s neobvyklou fasádou se nachází v brněnské čtvrti Černá pole. Podle svých představ ho vyzdobil a zabydlel surrealistický sochař, malíř a performer Lubo Kristek.
Brno, Jihomoravský kraj

Monastýr sv. kněžny české Ludmily v Brně

Pravoslavný monastýr v Brně, který je vysvěcen svaté Ludmile slouží církvi.
Brno, Jihomoravský kraj

Betonová křesla v brněnském Bronxu

Brňané si mohou odpočinout v černobílých betonových ušácích, které se vyskytují na území takzvaného brněnského Bronxu. Křesla vznikají díky projektu Brnox II, jehož autorkou je výtvarnice Kateřina Šedá, která se prostředím vyloučených oblastí zabývá už několik let.
Brno, Jihomoravský kraj

Solná jeskyně Star Brno

Naše solná jeskyně, která je jako jedna z mála v Brně postavena jen ze soli z Mrtvého moře. Díky tomu několikanásobně převyšuje svými ůčinky ostatní solné jeskyně, které jsou postaveny ze soli kamenné.
Brno, Jihomoravský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Kavárna Era v Brně – funkcionalistická stavba s kavárnou

Kavárna Era bývá přirovnávána k brněnské Vile Tugendhat. Funkcionalistická stavba v Černých Polích patřila k vyhlášeným místům setkávání brněnské smetánky. Dát si zde kávu můžete nyní i vy.
Brno, Jihomoravský kraj

La Cucina Nera v Brně

Pizzerie La Cucina Nera má na Mapách Google v Brně nejlepší hodnocení na základě uživatelských recenzí. Nabízí vynikající pizzu, kvalitní vína a výbornou kávu, jako v Itálii.
Brno, Jihomoravský kraj

Industra Coffee v Brně

Prostor pro kulturní a technologické projekty. Najdete tady kavárnu nebo galerii.
Brno, Jihomoravský kraj

V Brně vaříme zdravě a není to až tak složité

Děláme-li něco poprvé, pomůže nám, když nám někdo postup ukáže, než když o tom jen čteme, a navíc se u nás při vaření setkávají lidé se stejnými zájmy, což může být také obohacením.
Brno, Jihomoravský kraj