!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Kalendář akcí > Procházka Hanspaulkou II – vycházka jedinečnou částí pražských Dejvic
Procházka Hanspaulkou II – vycházka jedinečnou částí pražských Dejvic
"> "> "> "> "> "> "> ">
19.2.
+ Přidat foto
Společenské akce

Procházka Hanspaulkou II – vycházka jedinečnou částí pražských Dejvic

  • 19. únor 2022 14:00 - 16:00
Komentovaná vycházka touto jedinečnou částí pražských Dejvic, kde lze obdivovat nejen výjimečně různorodou architekturu – převážně z období první republiky, ale i vnímat zdejší stále poklidnou, až venkovskou atmosféru.
Na této druhé procházce Hanspaulkou, která jen volně navazuje na Procházku Hanspaulku I, se její účastníci mimo jiné dozví, kde se scházeli němečtí studenti, již svými písněmi zpívanými v opilosti pobuřovali místní obyvatelstvo, kde v Praze tábořili kočovní Romové nebo třeba kým, kde a pro koho byla postavena první funkcionalistická vila v Praze. Zjistí jakou vilu si postavil bratr herečky Marie Rosůlkové a proč se pak přeštěhoval pod Vyšehrad za sestrou. Uvidí několik původních viničních usedlostí a vilu Vlasty Buriana, Oldřicha Blažíčka, Věry Čáslavské, ale také třeba Milouše Jakeše nebo Lubomíra Štrougala.

PRAKTICKÉ INFORMACE:
Sraz: před prodejnou Tesco Na Pískách (zastávka Hanspaulka)
Délka: ± 2 hodiny
Určeno pro menší skupinky o maximálně 15 zájemcích
Průvodce: Kristian Mejstřík

Na co se těšit: Na první funkcionalistickou vilu v Praze a na mnoho dalších funkcionalistických vil, na několik usedlostí, na vilu Vlasty Buriana, Milouše Jakeše, Antonína Engela nebo Oldřicha Blažíčka.

REZERVACE NUTNÁ! (Tu je možno udělat online nejpozději 15 minut před začátkem procházky.)
Zobrazit více