Úvod > Kalendář akcí > Festivaly > Hanácké Benátky 2023
Hanácké Benátky 2023
Festivaly

Hanácké Benátky 2023

Tato akce již proběhla a není tedy aktuální. Prohlédněte si aktuální akce v okolí této již neaktuální akce, prozkoumejte aktuální akce v regionu Olomoucký kraj nebo navštivte Festivaly v celé ČR.
Celoměstská akce pro celou rodinu. PAVEL CALLTA, CROSSBAND, DESMOD, MONIKA ABSOLONOVÁ A BOOM!BAND JIŘÍHO DVOŘÁKA, MONKEY BUSINESS, bohatý doprovodný program, stanoviště a hry pro děti v parku Míru zdarma.
Letošní ročník Hanáckých Benátek připadá na sobotu 10. června, program na náměstí Př. Otakara začíná ve 12 hodin a těšit se můžete na koncerty a vystoupení tanečních kroužků. V parku Míru už bude program pro děti od 10 hodin. Připraveny jsou hry, interaktivní klaunský program, minizoo DDM Litovel, loutkové divadelní pohádky, tajuplný svět podivuhodných her Jiřího Šebesty, Lunapark a mnoho dalšího.
 
Jako první vystoupí na hlavní scéně Pavel Callta český zpěvák, skladatel a textař, který se narodil a vyrůstal v České Lípě. Profesionálně se začal věnovat hudbě v roce 2012 a vydal první singl Ve Hvězdách. V červnu 2015 vydal své debutové album Momenty, v listopadu 2018 autorské album Součást, následně po dvou letech album Jiná a v roce 2022 nejnovější Můžeš se mnou počítat. Do rádiového éteru se Pavel dostal se singlem Terapeut. Získal nominaci na Objev roku – Český Slavík Mattoni 2015 a vyhrál Hudební cenu Evropy 2 jako zpěvák roku 2017. Pavel napsal singly Propojeni, Tak promiň nebo Píšem si svůj sen (ft. Leoš Mareš). V dubnu 2019 napsal duet s názvem Nechat vítr vát, který nazpíval s Martou Jandovou a stal se úvodní písní pro Avon pochod 2019. Tentýž rok vydal singl s názvem Písnička (ft. Pokáč), který se stal jednou z nejstreamovanějších písní roku. V říjnu 2019 vyšla jeho první kniha s názvem Moje momenty. Jejíž křest proběhl společně s albem Součást 7. listopadu 2019 v zaplněném Foru Karlín, čímž se Pavlovi splnil sen.
 
Následovat bude kapel Crossband, která patří po více než 15 letech své existence ke stálicím české pop-rockové scény. Její písně Samozřejmosti, Rozmarná, Budeš první nebo Jak si kdo ustele můžete zaslechnout na spoustě českých rádiích. Stylově kapela zaujímá místa v hitparádách od Frekvence 1, Signal a RCL, až po Country rádio nebo třeba rádio Samson. Crossband odehrál na 500 koncertů na různých pódiích po celém Česku. Účast si užívá mimo jiné na letních festivalech, městských slavnostech a jiných hudebních akcích. Svou strhující energií dokáže zaujmout široké publikum. Je vidět, že muzika hudebníky baví, a tak jí lidem z podia servírují s veškerou parádou a nasazením. 

Poté zahraje Desmod. Slovenská rocková skupina původem z Nitry, která na hudební scéně působí od roku 1996. Svoje první demo kapela nahrála v roce 1997 a svoje debutové album 001 vydala v roce 2000. Desmod dosáhl 7x prvního místa v anketě "Zlatý slávik" a zpěvák Mário "Kuly" Kollár se stal vícenásobným držitelem ocenění Osobnosť televíznej obrazovky (OTO).

Po rockovém koncertě přejdeme k mírnějšímu žánru. Vystoupí zpěvačka a herečka Monika Absolonová. Ta začala zpívat v roce 1983, kdy jako sedmiletá nastoupila do Kühnova dětského sboru. Na počátku 90. let studovala zpěv u Lídy Nopové a od roku 1996 u profesora Eduarda Klezly. Muzikálovému herectví se věnuje od roku 1995, kdy získala první roli v Draculovi. V prvním desetiletí 21. století její kariéra stále stoupala. Jedna velká role stíhala druhou. Do povědomí muzikálových fanoušků se dostala v roce 2002 titulní rolí v muzikálu Kleopatra, následovala spousta dalších muzikálových rolí. Za roli Fanny ve Funny Girl získala v roce 2012 Cenu Thálie. Její sólovou pěveckou kariéru mapuje sedm alb. V roce 2022 se zúčastnila pěvecké reality show Tvoje tvář má známý hlas. Doprovázet bude Moniku Boom!Band Jiřího Dvořáka koncertní a doprovodná kapela našich, ale i světových pěveckých hvězd. Patří k nim například Helena Vondráčková, Jiří Korn, Eva Urbanová, Drupi a spousta dalších.

Třešničkou na závěr bude potom kapela Monkey Business. Česká hudební skupina hrající pop a funk. Vedle J.A.R. a Sexy Dancers je dalším projektem multiinstrumentalisty a producenta Romana Holého, o němž se hovoří jako o předním šiřiteli funkové hudby v České republice. Skupina byla založena v roce 1999 a je stálicí na hudební scéně. Zpěvák Matěj Ruppert působil v kapele Leguar GR, Oldřich Krejčoves v Pan Pot, Pavel Mrázek a Martin Houdek přišli z Doroty B. B. (kterým Roman Holý produkoval v roce 1994 desku Santa Puelo) a Američanka Tonya Graves se vylíhla v elektronicko–tanečně zaměřených Liquid Harmony. Tonya Graves se ke kapele připojuje po vydání prvního alba. To vychází v roce 2000 s názvem Why Be In When You Could Be Out. V roce 2017 Tonyu vystřídala Tereza Černochová, která s Monkey Business vystupovala jako host od roku 2005.

Tak tedy, Hanácké Benátky 2023 v sobotu 10. června od 10 hodin v parku Míru s programem pro děti a od 12 hodin s hlavním programem na náměstí Př. Otakara. Předprodej v Turistickém informačním centru Litovel a v síti Ticketstream.

Hanácké Benátky

Záznam z celoměstské akce Hanácké Benátky v roce 2019.

Provozovatel

Městský klub Litovel

náměstí Přemysla Otakara 753/11
784 01 Litovel
Tel.:
+420 585 150 499
Email:
vstupenky@mklitov...
Facebook:
https://www.faceb...
WWW:
https://www.mklit...
GPS:
49,701134 17,076308
 
Region:
Olomoucký kraj
Oblast:
Střední Morava
Město:
Litovel
Tipy na výlet:
Litovel a okolí
 

Vstupné

Cena: 250 Kč

Snížená cena: 50 Kč

 

Časová náročnost

10,0 hodin

 
 

Hanácké vánoce

Pravá vánoční atmosféra na hanáckém gruntu.
Příkazy, Olomoucký kraj

Zranitelné stavební dědictví

Díky proměnám života zaniká tradiční architektura a s ní nejen její kulturní a historické hodnoty, ale také řada drobných detailů a technologických dovedností.
Příkazy, Olomoucký kraj

Výlov rybníka v Šumvaldě u Uničova

Ve dnech 13. – 15. 10. 2023 proběhne v Šumvaldě u Uničova v 9:00 hod. tradiční slavnostní výlov rybníka.
Uničov, Olomoucký kraj

Vánoce na zámku Náměšť na Hané

Zámek Náměšť na Hané zve na oblíbenou akci Vánoce na zámku.
Náměšť na Hané, Olomoucký kraj

Halloween a zámecká strašidla

Poslední říjnovou sobotu obsadí Úsov zámecká strašidla, aby stejně jako minulý rok oslavila Halloween.
Úsov, Olomoucký kraj

Jarmark v Čokoládovně Troubelice

Srdečně vás zveme na podzimní jarmark v naší čokoládovně, který se uskuteční v sobotu 14. října 2023! K zakoupení budou nejen naše čokolády a další výrobky, ale také vybrané dobroty od regionálních výrobců.
Troubelice, Olomoucký kraj

Adventní prohlídky na Bouzově

Advent nepředstavují jen Mikuláš a čerti.
Bouzov, Olomoucký kraj

Vánoční hrad Bouzov

Přijďte si s námi zazpívat koledy na I. nádvoří v době vánočních svátků.
Bouzov, Olomoucký kraj

Smírčí kříže na Litovelsku

Kamenné smírčí kříže patří k nejstarším památkám v kraji. Jsou připomínkou tragických událostí, které se staly v dávných časech. Na Litovelsku je najdeme v Bílé Lhotě, v Bílsku, Cholině, v Litovli, v Senici na Hané, Seničce a Vilémově.
Litovel, Olomoucký kraj

Městská památková zóna Litovel

Královské město Litovel založil v polovině 13. století český král Přemysl Otakar II. V jeho těsném sousedství stála již řadu let slovanská rybářská ves (dnešní tzv. Staré město), jejíž existenci umožňovala rozvětvená řeka Morava.
Litovel, Olomoucký kraj

Muzeum harmonik v Litovli

V Litovli, v bývalé Záložně objevíte unikátní sbírku harmonik pana Jiřího Sedláčka, který ji daroval roku 2021 městu. Celoživotní sbírka obdivovatele harmonik, která v Evropě nemá obdoby, čítá na 300 exponátů.
Litovel, Olomoucký kraj

Morava – řeka nabízející pravou vodáckou romantiku

Řeka Morava odedávna tvoří hranice: nedaleko pramene krátký úsek historické zemské hranice Moravy a Čech. Na dolním toku zase státní hranici mezi ČR a Slovenskem i mezi Slovenskem a Rakouskem. Nejdůležitější řeka Moravy, která protéká jejím územím od severu na jih vytváří levý přítok Dunaje.
Litovel, Olomoucký kraj

Romantická projížďka na lodi po Nečízu v Litovli

Projížďka na loďce korytem řeky přímo pod náměstím nebo v úzké uličce lemované starými měšťanskými domy. Takový kousek italských Benátek bude v dohledné době nabízet i malé české městečko na Střední Moravě.
Litovel, Olomoucký kraj

Za svatými vodami do světa ticha

Tři místa s vodou, která podle pověstí uzdravovala lidi i zvířata. Najedete je na Litovelsku, v obcích Cholina, Litovel a Senice na Hané, místní část Cakov.
Litovel, Olomoucký kraj

Litovelská věž – nejvyšší věž na řece Moravě

O litovelské věži se říká, že je se svými 73 metry nejvyšší na Moravě. Samozřejmě se tím myslí na řece Moravě. Přímo pod radniční věží totiž protéká rameno Moravy, zvané Nečíz. Před radnicí se ještě na chvilku zvědavcům ukáže, pak tajně proteče pod náměstím, a k vidění je až v parku.
Litovel, Olomoucký kraj

Expozice Gustava Frištenského v Litovli

Tato stálá výstava Muzea Litovel se věnuje významnému litovelskému sportovci Gustavu Frištenskému. K vidění jsou zde těžké činky, zápasnické úbory, nesčetné medaile, poháry, ale i dobové fotografie či předměty denní potřeby.
Litovel, Olomoucký kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Exkurze s ochutnávkou piva v Litovelském pivovaru

Přišel, viděl, Litovel! O dobrý zvuk litovelského piva se ve své době přičinil i slavný zápasník Frištenský, který měl za ženu dceru prvního sládka. V Minipivovaru Litovel můžete navštívit muzeum, přijít na prohlídku nebo si uvařit vlastní pivo. Otevřené je i návštěvnické centrum.
Litovel, Olomoucký kraj

Penzion Relax

Penzion Relax je ideální prostor pro odpočinek i zábavu a poznávání Hané, Litovelského pomoraví, Olomouce, Šternberka a Mohelnice.
Litovel, Olomoucký kraj

Automat na rajčata v Haňovicích

Zemědělské družstvo v Haňovicích na Hané provozuje pozoruhodný automat na cherry rajčata. Ta jsou pěstována bez pesticidů, a tím srovnatelná s BIO produkty, popřípadě s produkty pro dětskou výživu. Rajčátka se do automatu doplňují dvakrát denně.
Haňovice, Olomoucký kraj

Resort Sobáčov

Na cyklistické trase Litovel – Bouzov najdete známé výletní místo s rybníkem pro sportovní rybolov, plážovým volejbalem, rodinným penzionem, výletní restaurací, udírnou a kempem. Vítejte ve Sportovním areálu Sobáčov.
Mladeč, Olomoucký kraj

Dvůr Nové Zámky

Nabízíme celoroční ubytování v nově vybudovaných pokojích a apartmánech s kuchyňským koutem, vanou nebo sprchovým koutem a vlastním WC.
Mladeč, Olomoucký kraj

Obecní vinice v Příkazech

Malá vinička za obecním úřadem v Příkazech slouží k pěstování révy vinné ku potěše místních obyvatel. Pozemek u obecního úřadu dřív sloužil jako zahrádka. Od roku 2017 zde roste dvě stě čtyřicet šest rostlinek původem ze Slovinska.
Příkazy, Olomoucký kraj

Pivovar Jadrníček v Náměšti na Hané

Na původní tradici pivovarnictví v Náměšti na Hané navazuje malý pivovar, který se zaměřuje na nepasterizované a nefiltrované pivo vařené podle tradičních receptur.
Náměšť na Hané, Olomoucký kraj

Tvarůžková cukrárna v Lošticích

Už jste ochutnali tvarůžkovou kremroli? A co Loštický koláček s povidly? Tvarůžková cukrárna nabízí netradiční zpracování Olomouckých tvarůžků, které nadchne nejen milovníky tohoto aromatického sýru. Toto jedinečné místo nesmíte v Lošticích vynechat.
Loštice, Olomoucký kraj