Úvod > Kalendář akcí > Výstavy > Háček a očko – Situace 03
Hácek a ocko
Výstavy

Háček a očko – Situace 03

V Galerii In Vitro představí Ateliér KIN – Eva Pejchalová a Marie Vránová – výstavní projekt s názvem Háček a očko – Situace 03.
Výstavní projekt pro Galerii In Vitro je navázání na poslední výstavu Háček a očko v Galerii KonText v Brně, která se uskutečnila 4. 11. – 10. 12. 2014. Tento projekt navazoval na vlajku, která byla vytvořena pro výstavní prostor vlajky Galerie SPZ v Praze 30. 4. – 30. 7. 2014, kdy jsme použily dva výrobky /háček, očko/ a trikolóru podniku Koh-i-noor a.s.. Jejich užitím reflektujeme společný komunikační prostor, který jsme nazvaly Ateliér KIN a společný umělecký projekt, kterým reagujeme na historii, tradici a současný provoz továrny Koh-i-noor a.s. ve Vršovicích v Praze. Obraz háček a očko symbolizuje naši uměleckou spolupráci, kdy jsme tento obraz vytvářely společně. Každá z nás se zastoupila malbou jednoho výrobku. Vyznačením červeného pruhu jsme chtěly dodat do obrazu děj. Jde zároveň o značku, která vymezuje vzdálenost jednotlivých předmětů a zároveň o místo, kde se mají tyto dva předměty spojit. Podobně jako my, kdy si vyznačujeme místa naší umělecké spolupráce, kde uskutečňujeme společný umělecký počin.

Pro Galerii In Vitro jsme pokračovaly v projektu Ateliéru KIN, kdy uměleckými akcemi reagujeme na výstavní prostor. Zpracováním obrazu háčku a očko pro galerii jsme vytvořily další situaci /Situace 03/. V Situaci 03 mají výklenky galerie zobrazovat předměty, které běžně známe z textilní galanterie a symbol spínacího předmětu, kterým je továrna Koh-i-noor v pražských Vršovicích známá. Pro galerii ve veřejném prostoru jsme opět experimentovaly s materiály, které se vážou s průmyslovou výrobou a s prodejem spotřebního zboží, se kterým se setkáváme obyčejně na ulicích.

Provozovatel

Galerie In Vitro

Klíšská 37
400 01 Ústí nad Labem-město
Tel.:
+420 000 000 000
Email:
galerieinvitro@gm...
GPS:
50,663411 14,027057
 
 

Vstupné

Cena: zdarma

 

Časová náročnost

0,5 hodiny

 
 

Akva-Tera burza Teraristika Ústí

Výstavní a prodejní setkání chovatelů exotických zvířat, akvaristů a flory v Ústí nad Labem. Přijďte navštívit tuto burzu zvířat, která se koná 12x do roka (včetně prázdnin) v Clarion Congress Hotel Ústí nad Labem, vždy v neděli od 09:00h. do 12:00 hod.
Ústí nad Labem, Ústecký kraj

Flaška – od demižonů k ruinám aneb 150 let největší lahvárny v monarchii

Novou výstavou s lakonickým názvem „Flaška“ připomene Muzeum města Ústí nad Labem nejen její stopadesátiletou historii, ale i skleněnou lahev coby fenomén mezi obaly.
Ústí nad Labem, Ústecký kraj

Vánoční trolejbusy v Ústí nad Labem

Dopravní podnik města Ústí nad Labem a.s. pokračuje v tradici a od 3. prosince 2022 bude až do 6. ledna 2023 pravidelně nasazovat vánočně nazdobené trolejbusy.
Ústí nad Labem, Ústecký kraj

Výstava Terra Arte – akrylové abstrakce na motivy planety Země

Premiérová výstava uměleckého dua Evy Poslové a Kateřiny Drbalové má společný motiv, kterým je planeta Země. Obě autorky ztvárnily různorodé podoby hornin, minerálů, krajiny, reliéfu, zemských živlů či myšlenek, které se pojí k tomu, co vzniklo dlouho před námi a neustále se vyvíjí.
Ústí nad Labem, Ústecký kraj

Solná jeskyně Moskevská v Ústí nad Labem

Přijďte se zrelaxovat do solné jeskyně v Moskevské ulici v Ústí nad Labem a užijte si příjemnou atmosféru colorterapie. K dispozici je zde i dětský koutek se spoustou hraček.
Ústí nad Labem-město, Ústecký kraj

Thajské masáže v Ústí nad Labem

Ať už po jakémkoliv sportovním či turistickém výkonu se potřebujete správnou regeneraci, proto se objednejte k nám na thajskou masáž v Ústí nad Labem.
Ústí nad Labem-město, Ústecký kraj

Bazén v Městských lázních v Ústí nad Labem

Po náročné opravě se nově návštěvníkům otevřel bazén v ústeckých městských lázních.
Ústí nad Labem, Ústecký kraj

Historická správní budova bývalého Rakouského spolku pro chemickou a metalurgickou výrobu v Ústí nad Labem

Základy Spolku pro chemickou a hutní výrobu v Ústí nad Labem byly položeny již v roce 1856, což se ukázalo jako velmi prozíravé. Byl to právě chemický průmysl, který spolu s využitím elektřiny sehrál na konci 19. a počátkem 20. století rozhodující roli v dalším rozvoji průmyslové výroby.
Ústí nad Labem, Ústecký kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Cup – coffeeup

Lidi na super kavárnu v Ústí čekali, takže palce šly okamžitě nahoru. Lukáš Slavík a jeho tým vytvořil útulné prostředí ze suterénu činžáku. A protože je to město na cestě do Berlína, headbarista, bratr Lukáše, Ondra Slavík, střídá pražírny pražské a berlínské.
Ústí nad Labem, Ústecký kraj

Tortuga Bay

Nejste někde v docích, kde v lokálu drsní chlápci dělají burgery? Ne, jste v Ústí, kde se v únoru 2018 dva vousatí týpci v klobouku rozhodli, že své letité zkušenosti s pitím karibských rumů a pojídáním burgerů zúročí ve svém bistru.
Ústí nad Labem, Ústecký kraj

Restaurant Zdar – zážitková gastronomie v Ústí nad Labem

Restaurant Zdar otevírá každý čtvrtek a pátek večer a nabízí svým hostům pokaždé nový jídelní lístek. Menu je vždy tematické, inspirované ročním obdobím, svátky nebo jinými událostmi.
Ústí nad Labem-město, Ústecký kraj

Piknik Ústí

Evropa na dece? Tohle je ústecký Piknik! Anglická snídaně, belgické vafle, francouzské quiche a vína, španělské tapas, český cider. A to všechno opravdu na dece na velké zahradě za bistrem Piknik.
Ústí nad Labem-město, Ústecký kraj