Úvod > Kalendář akcí > GusGus
Hudební a divadelní akce

GusGus

GusGus představí nové album „MOBILE HOME“.

Islandští GusGus přesouvají celé evropské turné MOBILE HOME TOUR na rok 2022. 

Vzhledem ke covidové situaci a jejímu vývoji napříč evropskými zeměmi zahrnutými do MOBILE HOME TOUR, byli GusGus donuceni přesunout evropské turné, na které vyrazí až v dubnu 2022. Nové termíny koncertů pro Českou republiku jsou 6. 5. 2022 v brněnské Flédě a 7. 5. 2022 v pražském Divadle Archa.

Děkujeme za pochopení, trpělivost a podporu živé kultury. Zakoupené vstupenky zůstávají v platnosti.


Album Mobile Home islandské elektronické legendy otevírá novou éru v jejich 26leté historii. Tato v pořadí už jedenáctá studiová nahrávka je jedním z dosud nejambicióznějších projektů kapely. Emotivní album v devíti písních nabízí synergii krátkých příběhů představujících temnou a dystopickou vizi.
 
Kapela, v jejímž čele stojí zakládající členové frontman Daníel Ágúst Haraldsson a Biggi Veira, má novou posilu v osobě Margrét Rán, zpěvačky kapely Vök. GusGus s jejím příchodem omladili a Margrétiny doprovodné dream-popové vokály prohlubují jejich styl a otevírají novou kapitolu v příběhu islandské hudební formace.
Islandská hudební scéna je bohatá na skvělé umělce. GusGus přitom patří k nejoblíbenějším a na elektronické scéně nejdéle působícím kapelám. Během 26let své existence se ukotvili v několika kreativních oborech a patří mezi multimediální umělecké projekty. GusGus jsou synonymem pro radost a potěšení. Nebojí se, jsou avantgardní a přitom precizní.
 
V rámci vystoupení v pražském Divadle Archa GusGus představí své nové album, které vyšlo 28. května 2021. Zaručeně ale nebudou chybět ani hity z předešlých alb.
Zobrazit více