Úvod > Kalendář akcí > Global Champions Prague Playoffs 2021
Global Champions Prague Playoffs 2021
">
18.11.
21.11.
+ Přidat foto
Sportovní akce

Global Champions Prague Playoffs 2021

Kdy 18. listopad 2021 – 21. listopad 2021
Galashow světového parkuru Global Champions Prague Playoffs se přesouvá na rok 2021, v pražské O2 areně se uskuteční od 18. do 21. listopadu 2021.
Druhý ročník největší světové akce v parkurovém skákání Global Champions Prague Playoffs proměnil v závěru listopadu českou metropoli v centrum světového parkuru. Galashow s názvem Prague Playoffs ovládli Brit Ben Maher s ryzákem Explosion W. jako vítěz individuální soutěže Longines Global Champions Tour Super Grand Prix, a jezdci Šanghaj Swans jako šampioni týmové soutěže Global Champions League Super Cup. Barvy České republiky v této soutěži hájil tým Prague Lions, který skončil těsně před branami finále na 7. místě. 

Dojde na unikátní souboj o titul nejlepšího jezdce sezony (v Longines Global Champions Super Grand Prix) i měření sil nejsilnějších světových týmů (v Global Champions Super Cupu). A ve hře budou ojedinělé prémie ve výši téměř 12 milionů euro.

Ve startovních listinách nebudou chybět olympijští vítězové, mistři světa – prostě top výběr světových jezdců a koní. Pro české diváky bude zcela jistě lákadlem domácí tým Prague Lions. V roce 2019 skončili Pražští lvi v mezinárodní sestavě, kterou tvoří česká jezdkyně Anna Kellnerová, Belgičané Niels Bruynseels a Wilm Vermeir, Nizozemci Gerco Schröder a Marc Houtzager a Němec Marco Kutscher, na skvělém sedmém místě – pouhý krůček od šestičlenného finále. Výzva pro rok 2021 je tudíž zcela jasná: dostat se mezi absolutní elitu!

Finále prestižní světové série Global Champions bylo opět mimořádně úspěšné. Vrcholná parkurová soutěž poprvé propojila komplex O2 areny a O2 universum – zatímco v O2 areně bylo umístěno hlavní závodní kolbiště, v O2 universu mohli fanoušci na opracovišti sledovat jezdce v rámci závěrečné přípravy a tréninků.
Zobrazit více
Naposledy změněno: 12. 8. 2021