Úvod > Kalendář akcí > Girl in Red v pražské MeetFactory
Hudební a divadelní akce

Girl in Red v pražské MeetFactory

Norská indiepopová zpěvačka Marie Ulven aka Girl in Red přijede do Pražského MeetFactory 17. května 2022 představit své netrpělivě očekávané debutové album If I Could Make It Go Quiet.
To vznikalo během pandemie a Ulven využila veškerý čas k tomu, aby se ponořila hlouběji sama do sebe a odvážila se otevírat témata, kterých se dříve obávala. „Co se to děje v našem světě a co všechno naše generace musí prožívat?“ ptá se Ulven na své chystané desce. Hudební dráha Girl in Red začala stejně jako v případě většiny mladých pokojíčkových hudebníků. Své podomácku skládané písně začala nahrávat na Soundcloud, kde začala nabírat první fanoušky. Virální skladba We Fell in Love in October, která má jen na Spotify téměř 200 milionů přehrání, zajistila Ulven mezinárodní pozornost i zařazení mezi deset nejzajímavějších začínajících umělců v anketě BBC Sound Of.

If I Could Make It Go Quiet je o sexuálních svobodách, uvědomování si vlastního genderu i duševním zdraví – o všech těch věcech, které bychom často rádi vykřičeli do světa, ale necháváme si je pro sebe. Debutové album i velká evropská tour měly přijít už minulý rok, kvůli pandemii se ale Ulven rozhodla využít nově získaný čas k přepsání všech písní. Album vznikalo v jejím pokoji v Oslu a studiu v Bergenu, městě na východě Norska uprostřed ledových fjordů, a taky v autě na osmihodinových cestách mezi oběma městy.

Provozovatel

MeetFactory, o. p. s.

Ke Sklárně 3213/15
150 00 Praha 5
Tel.:
+420 251 551 796
Email:
sales@meetfactory.cz
Facebook:
https://www.faceb...
WWW:
www.meetfactory.c...
GPS:
50,053243 14,408290
 
Region:
Praha
Město:
Praha 5
 

Vstupné

Cena: 550 Kč

Poznámka:v předprodeji

 

Časová náročnost

3,0 hodiny

 
 

Ubytování a restaurace v okolí