Úvod > Kalendář akcí > Geologický den – staňte se na den geologem
Akce pro děti

Geologický den – staňte se na den geologem

Přijďte si vyzkoušet, co obnáší práce geologa – od sběru vzorků, hledání zkamenělin, přes rýžování zlata, sestavení geologické mapy, zkoumání minerálů pod mikroskopem nebo vody v podzemí, ke speciálním analýzám a dronům, virtuální realitě a 3D modelům na Geologickém dni na České geologické službě.
Program pro malé i velké proběhne v pátek 24. června od 14 do 18 hod a v sobotu 25. června od 9 do 18 hod v budově České geologické služby na pražském Klárově (MHD Malostranská) v historické budově bývalého Klárova ústavu (Ústav pro zaopatřování a zaměstnání dospělých slepců). V rámci akce bude zpřístupněna také kaple sv. Rafaela.

Na akci se můžete seznámit nejen s geologií jako vědní disciplínou, ale vyzkoušet si geologii v praxi – od objevování a zpracování geologických vzorků, přes přípravu geologické mapy, zkoumání minerálů pod mikroskopem, využití vody a tepla Země, rýžování zlata a těžkých minerálů až k moderním technologiím jako jsou drony, satelitní snímky nebo virtuální realita a 3D modely.

Upozorňujeme, že akce se koná zejména ve venkovních prostorách, proto doporučujeme v případě deštivého počasí deštníky či pláštěnky s sebou.

Provozovatel

Česká geologická služba

Klárov 131/3
Malá Strana
118 21 Praha 1
Tel.:
+420 257 089 488
Email:
zita.bukovska@geo...
Facebook:
https://www.faceb...
WWW:
www.geology.cz/ex...
GPS:
50,091793 14,409826
 
Region:
Praha
Město:
Praha 1
 

Vstupné

Cena: zdarma

 

Časová náročnost

2,0 hodiny