Úvod > Kalendář akcí > Game Developers Session
Festivaly

Game Developers Session

Herní vývojářská konference Game Developers Session (GDS) se v září vrací do Prahy u příležitosti 20. ročníku. GDS se bude konat 23.-24. září a přivítá kolem 1000 účastníků z celého světa
GDS je nejstarší středoevropská konference věnovaná vývoji her a herním technologiím. Konference je jedinou akcí svého druhu v Praze s dvacetiletou tradicí. Spolupořadatelem akce je hlavní město Praha. 

GDS nabízí 2 dny plné přednášek více než 40 předních odborníků z oboru. Hlavní linie přednášek a oficiální kanály konference jsou v angličtině. V roce 2022 se GDS koná v historických prostorách Národního domu na Smíchově v Praze.

GDS si klade za cíl podporovat novou generaci herních vývojářů a úzce spolupracuje s významnými českými univerzitami a školami. Důležitou součástí programu GDS bude vzdělávací linie zahrnující panelové diskuse a kulaté stoly. Studenti se mohou setkat s firmami a dozvědět se o možnostech zaměstnání a stáží v herním průmyslu.

Součástí programu GDS je tradiční GDS Game Jam ve spolupráci s Univerzitou Karlovou v Praze. Účast na něm je zdarma a registrace je již otevřená. 

Vývojáři nezávislých her mohou přihlásit své hry na GDS Indie Game Expo a soutěžit v rámci GDS Indie Game Expo Awards.