Úvod > Kalendář akcí > Galavečer Muzea romské kultury
Cabaret des Péches, Palác Jalta
"> Cabaret des Péches, Palác Jalta
23.10.
24.10.
+ Přidat foto
Společenské akce

Galavečer Muzea romské kultury

  • 23. říjen 2021 19:0024. říjen 2021
Skupina Kale, Divadlo Ara Art, Cena MRK, křest Bulletinu MRK a Amendaru II – to jsou jen některé body velkolepé společenské události: Galavečeru Muzea romské kultury uskutečňujícího se 23. října v Paláci Jalta. Srdečně vás zveme!
Galavečer Muzea romské kultury aneb příležitost představit významné osobnosti romského kulturního života, přivítat na podiu současné umělce, ale hlavně připomenout, že Muzeum romské kultury je již 30 let významným středobodem kulturního dění, a to nejen v Brně. Vystoupí Filip Gondolán nebo Lucie a Marie Bikárovy. Zahraje uskupení Kokavakere Lavutara (Sendreiovci), zatančí Kalo Dancers a promítána budou videa z vlastní produkce muzea. Divadelní skupina Ara Art zahraje pohádku „Čirikloro, aneb co říká ptáček“. Vyvrcholením večera pak bude koncert kapely Kale.  Vstupenky na Galavečer Muzea romské kultury můžete zakoupit na našem eshopu nebo v informačních centrech TIC BRNO.

Třicet let muzea – to je trnitá cesta z jedné kanceláře v roce 1991 přes rok 2005, kdy se stalo státní příspěvkovou organizací Ministerstva kultury ČR, až do letošního jubilejního roku 2021, kdy je muzeum moderní institucí se čtyřmi pracovišti. Muzeum romské kultury bylo oficiálně založeno na jaře roku 1991. Realizace se ujala brněnská romská inteligence (mezi nimi zejména Karel Holomek a Jana Holomková, později provdaná Horváthová), kteří oslovili ke spolupráci etnografku a teoretičku umění Evu Davidovou a historika Bartoloměje Daniela. Tomu in memoriam muzeum udělí Cenu MRK na Galavečeru.
 
Zobrazit více
Naposledy změněno: 13. 10. 2021