!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Kalendář akcí > Asociace hudebních umělců a vědců slaví 30 let svého působení
Hudební a divadelní akce

Asociace hudebních umělců a vědců slaví 30 let svého působení

Kdy 6. říjen 2020 19:30 - 22:00
80 umělců na jednom večeru. Hygienické zázemí zajištěno.
V letošním roce si připomínáme 30. výročí založení Asociace hudebních umělců a vědců (AHUV).

Podnět ke vzniku AHUV byl dán 3. prosince 1989 na setkání Občanského fóra v Lidové škole umění ve Voršilské ulici v Praze. Ustavující sjezd se konal 6. 2. 1990. Sjezd přijal Stanovy a rozhodl o vytvoření tzv. tvůrčích center a jednotlivých společností. Na sjezdu byla ustavena Rada Asociace hudebních umělců a vědců. K dnešnímu dni je nás 459 aktivních členů. Společnost zastřešuje 12 spolků a 11 hudebních festivalů napříč Českou republikou. Asociace hudebních umělců a vědců ustavila v roce 2016 Cenu AHUV pro všechny subjekty a jednotlivce, kteří dosahují v hudební oblasti dlouhodobě vynikajících výsledků. Spektrum ceny zahrnuje nejen interpretační a skladatelskou sféru, ale i oblasti hudební vědy, publicistiky, dramaturgie, organizace přehlídek a festivalů, pedagogiku, stavbu nových a rekonstrukce historických nástrojů, popularizační a edukační programy věnované mládeži, pořadatele koncertů či školská vzdělávací zařízení.

Cenu uděluje Rada Asociace hudebních umělců a vědců každoročně.

Letos je cena udělena mistru houslaři Karlu Vávrovi za celoživotní umělecké dílo spojené se stavbou nových a s rekonstrukcí historických smyčcových nástrojů. Významnou součástí letošního koncertu bude i jmenování profesora Jiřího Hlaváče čestným prezidentem Asociace hudebních umělců a vědců.
Zobrazit více
Naposledy změněno: 21. 9. 2020