Úvod > Kalendář akcí > Fusiondary International 2019
Fusiondary International 2019
"> "> "> "> ">
26.4.
28.4.
+ Přidat foto

Fusiondary International 2019

Kdy 26. duben 2019 - 28. duben 2019 Festivaly
Na konci dubna se v České republice odehraje událost, na kterou se už v těchto dnech pilně připravují mladí lidé především v Evropě, ale také v USA. Do Vsetína se na tři dny sjede téměř tisícovka mladých lidí ve věku 13-21 let, aby se tu společně zúčastnili festivalu Fusiondary International 2019.
A žádný z nich tu rozhodně nebude jen pasivním účastníkem, naopak. Festival Fusiondary je totiž mezinárodním setkáním a přehlídkou pěveckých pop-rockových sborů Fusion pro dospívající mládež. Tyto sbory, které momentálně fungují už v deseti evropských zemích, se v mnohém vymykají tradičním představám, které o pěveckých sborech obvykle máme, a to nejen svým repertoárem, ale především způsobem fungování. Projekt sborů Fusion je totiž od základu nastaven tak, aby vycházel vstříc potřebám a temperamentu současné mládeže a zároveň nabízel dospívajícím víc, než jen příjemnou hudební volnočasovou aktivitu.
 
První sbor Fusion byl založen v r. 2009 právě v České republice (v Havířově) a za deset let své dosavadní existence se stačil rozšířit nejen v rámci ČR, ale také v zahraničí: v současné době působí sbory Fusion v Estonsku, Lotyšsku, Polsku, Slovensku, Slovinsku, Bulharsku, Rumunsku, Srbsku a na Ukrajině. V dalších zemích se jejich založení připravuje. V Čechách a na Moravě nyní funguje celkem čtrnáct těchto sborů a snad právě proto, že zde má projekt silné zázemí a je zároveň geografickým průsečíkem světa Fusion, koná se festival Fusiondary právě u nás.
 
Poprvé se festival Fusiondary International konal už v roce 2016 ve Frýdlantu nad Ostravicí. Tehdy se ho zúčastnilo přes 600 mladých lidí z osmi zemí a ohlasy na něj byly hned napoprvé obrovské a velmi pozitivní. Bylo tedy zřejmé, že se někdy v budoucnu festival opět zopakuje. Vzhledem k růstu, který za těch pár let projekt Fusion všude v Evropě prodělal, a protože se tím pádem festivalová kapacita od prvního ročníku téměř zdvojnásobila, museli organizátoři pro letošek zvolit nové místo. Volba nakonec padla na Vsetín, kde Fusion také funguje. Hlavní festivalový program proběhne v místním Kulturním domě, doprovodné aktivity pak v některých místních školách, ve kterých budou festivaloví účastníci také ubytováni.
 
Festivalový program zahrnuje nejen prezentaci činnosti jednotlivých Fusion sborů a také dvou spřátelených sborů ze Srbska a z USA, což v podstatě znamená třídenní řadu koncertů, ale také velmi zajímavý doprovodný program. Účastníky čekají nejrůznější workshopy, semináře, hry, přehlídky národů, nebo duchovní program. V neposlední řadě nazkouší všichni účastníci také krátký společný program, kterým celý festival v neděli slavnostně skončí.
 
Mottem festivalu je letos „Inspire“, čili „Inspiruj“, nebo chcete-li „Nech se inspirovat“. Právě snaha vytvořit prostor, ve kterém se alespoň na pár dní propojí všechna energie, talent a potenciál mladé generace z tolika různých zemí, je hlavním důvodem, proč se organizátoři z Křesťanské akademie mladých z.s do tak masivního a organizačně náročného projektu vlastně pouštějí
Celý popis
Naposledy změněno: 11. 4. 2019
29.10.
Podzimní prázdniny v muzeu

Podzimní prázdniny v muzeu

Vsetín, Východní Morava
5.7.
10.11.
Konopí

Konopí

Vsetín, Východní Morava
2.7.
3.11.
Na skok do pravěku!

Na skok do pravěku!

Vsetín, Východní Morava
18.9.
22.11.
Jiří Straka - Hebký odpad

Jiří Straka - Hebký odpad

Valašské Meziříčí, Východní Morava

Ubytování a restaurace v okolí

Restaurace Snaha Vsetín

Restaurace Snaha Vsetín

Vsetín, Východní Morava
Hotel Magistr Vsetín

Hotel Magistr Vsetín

Vsetín, Východní Morava
Horská chata na Vsackém Cábu

Horská chata na Vsackém Cábu

Vsetín, Východní Morava