Úvod > Kalendář akcí > Fun&Run 2022
Sportovní akce

Fun&Run 2022

Přijďte si v neděli 22. května zaběhat na 12. ročník charitativního běhu Fun&Run! Vybrat si můžete ze dvou variant: 5 nebo 10 km. Hromadný start závodu proběhne ve 14 hodin. Následovat bude dětský běh a oblíbený běh na vysokých podpatcích. Součástí akce je doprovodný program.
Hackni lenost! To je jedna z letošních výzev, kterou lákají organizátoři charitativního běhu FUN&RUN běžce i neběžce, aby přišli podpořit svou účastí 12. ročník proti homofobiii, transfobii, bifobii a stigmatizaci lidí s HIV. Akce, která nabízí kromě možnosti běhu také bohatý doprovodný program na celé odpoledne, se letos koná v neděli 22. května od 12 hodin v pražských Žlutých lázních. 

Zájemci o běh se mohou zaregistrovat už nyní online na www.funandrun.cz. Vybrat si lze ze dvou variant trasy – 5 nebo 10 km. Startovné v předprodeji je za 400 Kč a 500 Kč bude na místě v den akce. Závodit se bude i letos ve třech kategoriích – muži, ženy a nebinární. Hromadný start proběhne ve 14 hodin a odstartuje ho novinář Filip Titlbach. Následovat bude dětský běh a oblíbený běh na vysokých podpatcích. Novinkou letošního běhu je pak možnost soutěžit v týmech, což je výzva zejména pro firmy, které se do závodu již tradičně hlásí v hojném počtu.

Dobročinnost a podpora
Stejně jako v předchozích ročnících, i letos putuje kompletní výtěžek z akce na provoz online LGBT+ poradny Sbarvouven.cz a pražského Domu světla pro lidi s HIV, který provozuje Česká společnost AIDS pomoc. Vyjádřit podporu myšlence běhu lze různě – kromě účasti v závodu lze trasu běhu třeba jen symbolicky projít nebo projet s kočárkem či na vozíčku. 

Doprovodný program
Brány Žlutých lázní se otevřou ve 12 hodin, kdy se spustí registrace. Součástí akce bude doprovodný program za účasti moderátora Honzy Witka a DJ z John Reed Fitness. Před samotným během proběhne rozcvička na čerstvém vzduchu s instruktory z John Reed Fitness. Z dalších sportovních aktivit nebudou chybět tradiční turnaje v ping pongu a plážovém volejbalu. V bezbariérovém prostředí závodu bude odpočinková zóna a množství aktivit pro každého, kdo se chce na akci přijít jen podívat nebo jako doprovod. Vstup do areálu je pro neběžce zdarma. 

Harmonogram akce
12:00 – začátek akce, otevření registrací
13:45 – rozcvička pod vedením instruktorů z John Reed Fitness
14:00 – hromadný start běhu na 5 a 10 km | odstartuje Filip Titlbach
15:15 – dětský běh (zdarma, nutná registrace)
15:30 – drag show
16:00 – běh na vysokých podpatcích (zdarma, nutná registrace, boty vlastní)
16:30 – drag show
17:00 – vyhlášení vítězů
18:00 – zakončení akce

Akci pořádají spolek Prague Pride a Česká společnost AIDS pomoc.
Zobrazit více

Provozovatel

Žluté lázně

Podolské nábř. 3/1184
140 00 Praha 4
Tel.:
+420 603 579 501
Email:
karolina.bohmova@...
GPS:
50,048204 14,413517
 
Region:
Praha
Město:
Praha 4
 

Vstupné

Cena: zdarma

Poznámka:vstup pro neběžce a doprovod zdarma, startovné 400 Kč v předprodeji na funandrun.cz a 500 Kč na místě

 

Časová náročnost

6,0 hodin

 
 

Ubytování a restaurace v okolí