!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Kalendář akcí > Fotosoutěž – Dvě tváře Prahy
Fotosoutěž – Dvě tváře Prahy
"> Fotosoutěž – Dvě tváře Prahy
15.7.
15.3.
+ Přidat foto
Festivaly

Fotosoutěž – Dvě tváře Prahy

  • 15. červenec 2021 – 15. březen 2022
Soutěž je určena všem fotografům, kteří pořídili svoji fotografii na Václavském náměstí nebo v ulici Na Příkopě. Cílem 12. ročníku fotosoutěže DVĚ TVÁŘE VÁCLAVÁKU A PŘÍKOP je jako již tradičně útok na vaše emoce, váš vztah a vaše pouta k Václavskému náměstí a i k ulici Na Příkopě.
Hlavní zaměření cílí na dva základní pocity – pozitivní vjemy, co se vám líbí, co na Václaváku nebo Na Příkopech máte rádi a co je dobré rozvíjet, ty světlé stránky, a negativní vjemy, tedy to, co se vám naopak nelíbí, co sem nepatří a co je potřeba změnit, to jsou ty stinné, temné stránky. Záměrem je vzbudit zaujetí a chuť se vyjádřit se k aktuální podobě obou významných centrálních lokalit nezávisle a pravdivě zdokumentovat stav centra Prahy tak, jak jej vnímá veřejnost a nastupující generace včetně dětí z fotokroužků.

Protože dlouhodobě usilujeme o lepší centrum Prahy, zejména Václavák a ulici Na Příkopě, vyzýváme vás, nebojte se kontroverze, projevte emoce a chuť se vyjádřit k jejich aktuální podobě. Prostřednictvím fotosoutěže Dvě tváře Prahy můžete sdílet svůj názor na tento veřejný prostor, na jeho uspořádání využití, bezpečnost, dopravu, fungování a užitek pro veřejnost.

Pět nejlepších fotografií bude oceněno významnými partnery fotosoutěže.

Dvě tváře Prahy je dokumentární fotosoutěž o stavu centra Prahy. Letošní ročník proběhne s mottem Dvě tváře Václaváku a Příkop a je určen široké veřejnosti, laické i odborné prostřednictvím uměleckých a fotografických škol se speciálním zaměřením na dětské fotokroužky. Fotosoutěž vyvrcholí venkovní výstavou 23 nejlepších fotografií na velkoplošných panelech, která se bude nacházet ve venkovním prostoru Václavského náměstí (ve středové části Václavského náměstí – prostřední pruh) a bude tudíž bezplatná a volně přístupná.Práce nezaujatých autorů a zejména těch mladých či studentských vždy přinesou nový pohled na všednodenní realitu, jiný úhel pohledu, jiné měřítko, jiné souvislosti.

Oceněné fotografie budou vystaveny v rámci venkovní výstavy na Václavském náměstí v termínu 11. 4. do 9. 5. 2022, tuto výstavu zahájí veřejná vernisáž, kde budou zároveň oceněni autoři nejlepších fotografií.
Zobrazit více

Provozovatel

Sdružení Nového Města pražského z.s.

Václavské nám. 43
110 00 Praha 1
Tel.:
+420 777 042 701
Email:
blanka.wilson@cen...
Facebook:
https://www.faceb...
WWW:
https://centrumpr...
GPS:
50,081326 14,428180
 
Region:
Praha
Oblast:
Praha
Město:
Praha 1
 

Vstupné

Cena: zdarma

 

Časová náročnost

4,0 hodiny