Úvod > Kalendář akcí > Fotografický kurz pro seniory: základy ovládání a kompozice
Společenské akce

Fotografický kurz pro seniory: základy ovládání a kompozice

  • 6. říjen 2021 11:00 - 14:00
Kurz je učen pro začátečníky. Cílem je seznámit studenty se základním nastavením parametrů na aparátu, tj. především nastavení správné expozice (clona, čas, ISO) a vybavit je znalostmi základních kompozičních zásad a doporučení (tzv. zlatý řez, linie a horizonty, atd.).
Kurz bude dle epidemiologických probíhat paralelně on-line i off-line. Lekce budou nahrávané a budete na ně moci přijít k nám do galerie nebo sledovat kurzy z pohodlí vašeho obýváku a zapojit se do diskuse přes internet! Více o kurzech a videa k některým z nich najdete na https://www.czechphoto.org/cpc/vyuka-workshopy/seniorske-programy/

Studenti „za domácí úkol“ fotografují dle jednotlivých zadaných témat a fotografie vyučující následně okomentuje na přednášce (tj. „co je na té které fotce dobré a co se mělo udělat lépe a jinak“). Část výuky se bude odehrávat i praktickou formou v exteriérech (Břevnovský klášter, Petřín, apod.).

Program kurzu:
Možnosti a uplatnění digi-fotografie.
Princip práce digi-fotoaparátu.
Parametry, funkce a typy digi-fotoaparátu.
Formáty dat a komprese, příslušenství.
Základy ovládání digitálních aparátů – nastavení parametrů na aparátu.
Práce s digitálními aparáty – ovládání v praxi.
Základy kompozice.
Základní informace
Lektor: Stanislav Horný
Místo: on-line
Termíny kurzu: vždy ve středu od 11.00 cca do 14:00, ŘÍJEN – PROSINEC (6. 10., 20. 10., 3. 11., 24. 11., 8. 12. a 15. 12. 2021)
CENA: senioři(65+), ZTP, ZTP/P /500,- Kč, plná cena/1000,- Kč
Povinná registrace: kontaktní formulář
nebo nám napište na cp@czechphoto.org nebo zavolejte na číslo 608 875 556
KAPACITA KURZU JE OMEZENÁ.
Platba je možná v hotovosti nebo kartou v místě výuky v Galerii CPC (nejpozději před první lekcí) nebo převodem na účet č. 117742593/0300 (do poznámky uvést jméno přihlášeného).

Doc. Ing. Stanislav Horný, CSc. působí na Vysoké škole ekonomické v Praze jako samostatný vědecký pracovník na Katedře Arts managementu (FPH), dále v Centru profesního vzdělávání (FIS) a jako externí učitel na Katedře informačních technologií. Je uznávaným odborníkem v oblastech filmu, fotografie, grafiky či multimedií a jeho publikace tedy pokrývají celou šíři těchto oborů.
Zobrazit více
Naposledy změněno: 12. 8. 2021