ÚvodKalendář akcíVýstavyFotograf festival 2020: Nerovný terén
Výstavy

Fotograf festival 2020: Nerovný terén

Tato akce již proběhla a není tedy aktuální. Prohlédněte si aktuální akce v okolí této již neaktuální akce, prozkoumejte aktuální akce v regionu Praha nebo navštivte Výstavy v celé ČR.
Naléhavěji než kdy dříve zjišťujeme, jak si mohou být lidé odcizeni a vzdáleni bez ohledu nafyzický prostor. Hledáme proto nové cesty setkávání.
Informace týkající se situace Covid-19: V nepředvídatelném terénu reagujeme na nařízení vlády. Kde to bude možné, budou prodloužené vernisáže výstav, k dispozici bude vždy někdo z festivalvého týmu. Respektujeme opatření a prosíme vás, abyste v galeriích měli roušky, zachovávali rozestupy a chovali se zodpovědně. Přednášky a rozhovory proběhnou on-line.

Pro mezinárodní fotografický festival jeaktuální dění nejen hrozbou, ale i výzvou. Hozenou rukavici zdvihly kurátorky Stephanie Kiwitt,Tereza Rudolf a Anna Voswinckel. Desátý ročník Fotograf Festivalu zastřešily tématem Nerovný terén.

Ve světle nepředvídatelných událostí hledají tři kurátorky z Německa aČeska možnosti, jak vnímat a potkávat ​druhé​. Využívají k tomu fotografii a video, média, kteránám dopřávají iluzorní pocit blízkosti, přestože udržují odstup. ​Aktuální pandemie ukazuje, jak semůžeme odcizit, jak vytváříme sami sebe odmítáním druhého. Jak ve stále globalizovanějším světěvoláme po budování hranic mezi národy. A to všechno v konfliktu s lidskou potřebou vzájemnéblízkosti. V osmi expozicích kurátorky nabízejí různé formy setkávání na dálku. Propojují umělce a umělkyněz různých generací i míst. Přibližují fotografující a jejich modely nebo objekty. Spojují jednohočlověka s ​druhým​ a směšují známé s ​neznámým​.

Výstavy FOTOGRAF festivalu se vydávají rozdílnými cestami, aby zkoumaly umělecké přístupy kosobnímu setkávání, vytváření a překonávání sebe sama a následné konfrontaci s ​druhým​.Speciální pozornost kurátorky věnovaly dílům, v nichž umělci použili vlastního těla cobyvýrazového média, aby tak ohledali hranice mezi sebou samými a ​ostatními​, nebo aby zkoumali sebe sama skrze obrazy ​vnějšího​ světa. Některé vystavované práce se vztahují k historickým dílům, jiné vstupují na pole sociálního dokumentu, aby zachytily životy ​druhých​. Vystavená díla ve svém celku zkoumají společnost a její schopnosti dovolit rozdílným skupinám žít vedle sebe.Výstavy propojují i různá média a dokumentární, konceptuální či subjektivní postupy, které fotografii využívají také v instalacích nebo performanci.

V několika výstavách se objeví díla americké filmařky Shelly Silver a české umělkyně Alžběty Bačíkové zaměřující se na video a filmový jazyk. Rakouská fotografka Sophie Thun představí svénové práce na společné výstavě s fotografiemi Birgit Jürgenssen, pionýrky feministickéhopřístupu v umění . Na festivalu představí svá díla několik současných německých fotografů afotografek: Andrzej Steinbach, Heji Shin nebo Kristin Loschert. K vidění budou prácevýchodoněmeckých uměkyň Gunduly Schulze Eldowy, Gabriele Stötzer a Tiny Bara. Výstavy přinesou nový pohled na české tvůrce Pavla Hečka, Miloše Šejna, Zdeňka Lhotáka nebo JolanuHavelkovou.Festival zahajuje výstava ​Tělospolečnosti,nestabilnířád–nestabilnítělo,řádspolečnosti​veFotograf Gallery 6. října. Poté se postupně otevře sedm dalších expozic v pražských galeriích.Součástí festivalu je také doprovodný program, který přináší názorová setkání vystavujících umělců a umělkyň a který proběhne online.

Provozovatel

Fotograf 07 z.s.

Jungmannova 7
110 00 Praha 1
Tel.:
+420 222 942 334
Email:
info@fotografnet.cz
WWW:
https://fotografe...
GPS:
50,080000 14,422187
 
Region:
Praha
Obec:
Praha 1
Tipy na výlet:
Praha 1 a okolí
 

Časová náročnost

1,5 hodiny

 
 

Letní slavnosti staré hudby 2024 – Acis and Galatea

Scénické provedení pastorální opery, G. F. Händela s loutkami.
Praha 1, Praha

Jak Kubrt se Sněhurkou jeli vlakem

Divadelní kabaret složený z oblíbených scének z dílny Oldřicha Kaisera a Jiřího Lábuse z televizních pořadů Možná přijde i kouzelník a Ruská ruleta a s několika bonusy i improvizací navíc, doprovázených písničkami Dáši Vokaté.
Praha, Praha

Hrdý Budžes

Barbora Hrzánová ve vždy vyprodané inscenaci Hrdý Budžes.
Praha 1, Praha

Biograf láska

Nestárnoucí hity legendární zpěvačky, devítinásobné Zlaté slavice Hany Zagorové.
Praha, Praha

Biograf láska

Nestárnoucí hity legendární zpěvačky, devítinásobné Zlaté slavice Hany Zagorové.
Praha, Praha

Žena za pultem 2 – pult osobnosti

Komedie Petra Kolečka v podání Oldřicha Kaisera a Jiřího Lábuse.
Praha, Praha

Pro tebe cokoliv

Mateřská láska nemá žádné hranice. Takže když si vaše milovaná dcera usmyslí, že se chce stát humanitární pracovnicí v Africe, co uděláte?
Praha, Praha

Hrdý Budžes

Barbora Hrzánová ve vždy vyprodané inscenaci Hrdý Budžes.
Praha 1, Praha

Aktivity v okolí

Fotograf Gallery

Galerie se zaměřuje na roli fotografie v post-mediální situaci současného umění, pro kterou je nosnou zejména širší oblast fotografického myšlení.
Praha 1, Praha

Divadlo Kalich

Divadlo Kalich, jedna z nejvýraznějších pražských scén, zahájilo svůj každodenní provoz v samotném centru města 1. listopadu roku 1999. Divadlo Kalich je dle oficiálních statistik nejnavštěvovanějším soukromým divadlem v ČR.
Praha, Praha

Galerie Latin Art v Praze – okno do latinskoamerické kultury

Latin Art Gallery je otevřené okno do latinskoamerické kultury v České republice. Jejím cílem je příprava výstav malby, sochařství, fotografie, grafiky, vizuálního umění a performance. Mimo to jsou zde možné prohlídky galerie s průvodcem.
Praha 1, Praha

Escape games Trap Prague

Můžete si vybrat ze dvou různých her dle zájmu.
Praha 1, Praha

Divadlo Komedie v Praze

Divadlo Komedie bylo po několik let spojeno s Pražským komorním divadlem. V současné době sídlí v centru Prahy u Václavského náměstí.
Praha 1, Praha

Zaniklý kostel sv. Valentina v Praze na Starém Městě

Kostel svatého Valentina v Praze na Starém Městě se nacházel na rohu dnešní Kaprovy a Valentinské ulice, přibližně v místě, kde dnes stojí dům čp. 56.
Praha 1, Praha

Praha – Nové Město

Přijet do Prahy a nepoznat alespoň část Nového Města je skoro nemožné: na jeho území leží část Hlavního nádraží, ústřední autobusové nádraží Florenc i Masarykovo nádraží, rušné Václavské náměstí, Příkopy a Národní třída, a procházejí jím všechny tři linky metra i řada tramvajových linek.
Praha 1, Praha

Iyengar Yoga Institut Praha

V centru Prahy, na ulici Vodičkova, najdete Iyengar Yoga Institut Praha, zaměřený na Iyengar jógu, relaxaci a meditaci. Institut dále pořádá řadu mezinárodních workshopů, dovolených s jógou a učitelské kurzy.
Praha 1, Praha

Ubytování a restaurace v okolí

Pivnice Hlávkův dvůr – staropražská pivnice skrytá v centrum Prahy

Staropražská pivnice Hlávkův dvůr (býv. Jedová chýše) se nachází ve skrytu v atria mezi ulicemi Vodičkova a Jungmannova. Pochutnáte si zde na vynikajícím pivu i typických jídlech staročeské kuchyně.
Praha 1, Praha

Ristorante Pagana

Rodinná italská restaurace Pagana si našla místo v pasáži Olympic, spojující Spálenou a Vladislavovu ulici, nedaleko stanice metra B Národní třída.
Praha 1, Praha

Rodinná pražírna výběrové kávy MamaCoffee Vodičkova

MamaCoffee je pražírna kávy, která provozuje několik pražských kaváren a vlastní řemeslnou pekárnu.
Praha, Praha

Japonská restaurace Miyabi v centru Prahy

I vy se můžete naučit připravovat suši pod vedením skutečných odborníků. Pokud si objednáte „Suši večer plný překvapení“, čekají vás japonské speciality – samozřejmě včetně suši, které bude navíc připraveno přímo před vašimi zraky i s odborným výkladem.
Praha 1, Praha

Dhaba Beas

Dhaba Beas je síť vegetariánských a veganských samo-obslužných restaurací vycházející hlavně z tradiční indické, thajské, vietnamské a české kuchyně.
Praha 1, Praha

Bjukitchen bistro

Dlouho očekávané bistro Báry Karpíškové. Skandinávský design, výborná káva, neobvyklé kaše a nekonečně dlouhé snídaně.
Praha 1, Praha

Cukrář Skála – cukrářská továrna 3x v Praze

Cukrářskou továrnu na výrobu zákusků podle receptur Lukáše Skály jsme otevřeli v prosinci 2017 ve Šporkovském paláci, a to s cílem přiblížit nejsladší řemeslo na světě, ukázat výrobní proces cukrárny a nabízet kvalitní zákusy tradičních, ale také zcela inovativních chutí.
Praha 1, Praha

Hotel Garden Court

Hotel Garden Court je čtyřhvězdičkový hotel, který nabízí pohodlné ubytování v centru Prahy, v docházkové vzdálenosti od Národního divadla, Staroměstského a Václavského náměstí.
Praha 1, Praha