Úvod > Kalendář akcí > Hudební a divadelní akce > Adventní odpoledne pro seniory a jejich rodiny v Národopisném muzeu
Adventní odpoledne pro seniory a jejich rodiny v Národopisném muzeu
Hudební a divadelní akce

Adventní odpoledne pro seniory a jejich rodiny v Národopisném muzeu

Národopisné muzeum Národního muzea srdečně zve seniory, jejich rodiny a přátele na předvánoční program.
Mezi 14.00–17.00 h se můžete těšit na řemeslné dílny (výroba šiškových panenek, drhání, hvězdičky ze slámy, vánoční vizovické pečivo).

Od 14.00–15.00 h se bude konat komentovaná prohlídka stálé expozice. Od 15.00–16.00 h se můžete těšit na vyprávění o vánočních zvycích. Přednáší Mgr. Daniel Dědovský, Ph.D.
Od 16.00–17.00 h bude probíhat pěvecká dílna tradičních lidových písní pod vedením Jana Chromečka.

A konečně od 17.00–18.00 h se nám představí Národopisný soubor Děcka ze Skoronic u Kyjova se svým vystoupením Vánoce ve starej skoronskej Dědině. V areálu muzea je kavárna, kde je také možné posedět.

Vstupné je v ceně běžné vstupenky

Provozovatel

Národopisné muzeum - Musaion

Kinského zahrada 98
150 00 Praha 5
Tel.:
+420 257 214 806
Email:
narodopis@nm.cz
GPS:
50,078286 14,405059
 
Region:
Praha
Město:
Praha 5
Tipy na výlet:
Praha 5 a okolí
 

Vstupné

Cena: 70 Kč

Snížená cena: 40 Kč

Rodinné vstupné: 110 Kč

 

Časová náročnost

4,0 hodiny

 
 

Srpnové světlo

Někteří lidé žijí jen proto, aby přežili jeden druhého. Nová hra Martina Františáka, ve které je život víc než detaily umírání.
Praha 5, Praha

AI: Když robot píše hru – diskuze s tvůrci a odborníky na AI

O čem robot přemýšlí, co cítí a dokáže napsat divadelní hru? Střípky ze života umělé inteligence jejími vlastními slovy. Futuristický Malý princ z doby postpandemické.
Praha 5, Praha

Kateřina Tučková & Bianca Bellová – Scénické rozhovory

Hosté scénických rozhovorů.
Praha 5, Praha

Kabaret Winton

Příběh o hledání domova i vlastní krve navzdory dějinám v přitažlivém kabaretním žánru – se zpěvem, tancem, stepem i podmanivou živou hudbou přímo na jevišti.
Praha 5, Praha

Aktivity v okolí

Divadlo Buchty a loutky

Buchty a loutky je nezávislé alternativní loutkové divadlo založené čerstvými absolventy loutkářské katedry DAMU v roce 1991 v chebské ubytovně. Do jeho repertoáru spadají představení nejen pro děti, ale id dospělé.
Praha 5, Praha

Klub deskových her Paluba

Paluba je klub otevřený nejširší veřejnosti, který představuje hry ze všech kontinentů, dob a kultur. Kdo přijde, ten hraje! Na Palubu může přijít každý příznivec deskových her libovolného věku, rasy, národnosti či vyznání.
Praha 5, Praha

Taneční kurzy salsy, bachaty a karibských tanců

Taneční kurzy karibských tanců pod vedením zkušených tanečníků a lektorů z Kuby a Dominikánské republiky. Ruben-Dance je seskupení profesionálních tanečníků a instruktorů přímo z Karibiku, kteří tanec předávají jako umění, tradici a svou kulturu zde v Čechách již od roku 1994.
Praha 5, Praha

Platan javorolistý – Kinského majordom

Tento monumentální solitérní strom jako by hlídal hlavní vchod do Kinského zahrady v Praze. Jeho obvod činí 5,46 m, dosahuje výšky 28 m a stáří se odhaduje na 180 let.
Praha 5, Praha

Ubytování a restaurace v okolí

Restaurace Atelier Red & Wine

V restauraci Atelier Red & Wine si vychutnáte rychlý nebo dlouhý oběd se skleničkou vína, parádní menu na večer se zajímavou lahví vína, uvolněný víkendový rodinný oběd nebo jenom odpolední skleničku vína, ze které se stane neplnánovaný večírek v pohodové atmosféře.
Praha 5, Praha

Bockem

Tady si udělejte na snídani opravdu čas, hned z rána to totiž bude zážitek, který vám prosvítí celý den, za kterým se také jistě brzy s přáteli vrátíte. Bockem totiž servíruje nejen tříchodové večeře, ale právě i snídaně.
Praha 5, Praha

Francouzská restaurace Papi Oliver na Smíchově

Papi Oliver je francouzská restaurace, provozovaná od prosince 2015 vnukem a dcerou známého francouzského kuchaře Raymonda Olivera.
Praha 5, Praha

Kočičí kavárna na Smíchově

Útulný podnik plný kočiček a dobré kávy naleznete na Smíchově v ulici Vodní. K mazlení je tu připraveno jedenáct kočiček a všechny jsou velice mazlivé. Při hezkém počasí nabízí kavárna posezení i na zahrádce.
Praha 5, Praha