Úvod > Kalendář akcí > Flesh
Flesh
">
8.9.
9.9.
+ Přidat foto
Hudební a divadelní akce

Flesh

  • 8. září 2021 19:009. září 2021 22:00
Hudební zkoumání na pomezí výtvarného umění, koncertu a dramatu. Tělesné toky, světelné sochy, stroje, video a hudba Francka Vigrouxa vás provedou halucinačním vesmírem napříč fantastickými krajinami.
Auto opouští silnici a noří se do podivné a divoké dimenze, pohřbené, jako by mu vypršel vymezený čas. Postupně se odhaluje topografie místa, kde skutečné splývá s neskutečným.

Flesh čerpá jak ze světa anglického spisovatele J. G. Ballarda (autora Bouračky a zejména Betonového ostrova), tak z osobní zkušenosti s dopravní nehodou. Flesh zkoumá přesný okamžik, který následuje po šoku, tu kratičkou chvíli, kdy se zdá, že se čas zastavil nebo rozšířil. Okamžik, kdy se mysl oddělí od těla a odhalí panoramatický pohled na surrealistickou scénu. Vraky vozidel nabírají podobu pohybujících se objektů, z dálničních viaduktů se stávají gigantičtí golemové, automobilové motory jako by se vznášely nad mořem ledu. A v tomto toku obrázků a pocitů divák zažívá to, co zažije řidič, když vkročí do neznámé dimenze… skutečně halucinogenní cestu.

Flesh je něco mezi elektronickou operou a audiovizuálním zážitkem, je to hudební a vizuální umělecká forma a zároveň taneční představení, pohyblivý obraz, jehož význam se odhaluje v zážitku a emoci, které vytváří.

8. 9. 2021, 19:00 v DOX+
9. 9. 2021, 19:00 v DOX+


Franck Vigroux (* 1973) je jako jeden z mála umělců jak hudebník, tak režisér. Jako skladatel a zároveň interpret má vzácnou schopnost vytvářet velmi širokou škálu zvuků od elektroakustického šumu po průmyslový hluk, od moderních skladeb až po experimentální elektronickou hudbu.

Vystupoval a nahrával s mezinárodně uznávanými hudebníky, jako jsou Mika Vainio (Pan Sonic), Reinhold Friedl, Elliott Sharp, Joey Baron, Zeena Parkinsová a instrumentální těleso Ars nova. Jedinečný je rovněž Vigrouxův umělecký přístup, který integruje nová média a performanci. Od roku 2009 vymýšlí transdisciplinární představení a spolupracuje s produkční společností Compagnie D’autres Cordes, která se věnuje digitálnímu umění i audiovizuálním a živým představením. Jeho díla se uvádějí po celém světě na velkých mezinárodních festivalech.

Po Aucun Lieu a Ruines je Flesh rozšířením hudebního zkoumání kdesi na pomezí výtvarného umění, koncertu a dramatu. Tělesné toky, světelné sochy, stroje, video a hudba jsou pokusem o Gesamtkunstwerk, skutečný pohlcující akt, který vede publikum halucinačním vesmírem napříč fantastickými krajinami, kde se nelidské mrtvoly setkávají s divokými zvířaty a lidskými tvářemi. Skutečné a neskutečné tu splývá.
Zobrazit více
Naposledy změněno: 12. 8. 2021
23.10.
Pan Pros

Pan Pros

Praha 7, Praha
10.12.
Aigel

Aigel

Praha 7, Praha
12.5.
10.10.
Vanitas

Vanitas

Praha 7, Praha
10.2.
Jazz poetry

Jazz poetry

Praha 7, Praha

Ubytování a restaurace v okolí

The Eatery

The Eatery

Praha 7, Praha
Phill's Twenty7

Phill's Twenty7

Praha 7, Praha
Restaurace Salut

Restaurace Salut

Praha 7, Praha