Úvod > Kalendář akcí > Flašinet žije!
Festivaly

Flašinet žije!

V sobotu 13. srpna se bude konat už devátý ročník tradičního festivalu Flašinet žije! Na různých místech v centru města vystoupí patnáct pouličních umělců především z různých koutů Čech, ale také ze Slovenska a Německa. Kouzlo mechanické hudby si můžete vychutnat celkem na třech koncertech.

Festival bude zahájen v 10:00 koncertem v kostele sv. Mikuláše na Staroměstském náměstí. Netradiční spojení pouťového umění s prostředím kostela každý rok přináší překvapivé hudební zážitky. Posluchači tak mají příležitost vyslechnout si řadu známých kousků ze světa klasické hudby v originální úpravě, jakou nikde jinde neuslyší. Přijďte si poslechnout, jak zní v podání flašinetu třeba Mozartův Turecký pohod, Píseň Toreadora z Bizetovy Carmen, nebo slavný sbor Židů z Verdiho opery Nabucco. Program v kostele oživí i dvě vokální skladby v podání sopranistky Olgy Vít Krumpholzové za doprovodu flašinetu.

Odpolední koncert se bude odehrávat venku pod širým nebem. Od 15:00 budou flašinetáři hrát na malebném náměstí Na Kampě u Karlova mostu. Nenechte si ujít pohodové improvizované vystoupení na místě s neopakovatelnou atmosférou, které každý rok upoutá pozornost všech kolemjdoucích.       

Festival uzavře večerní koncert v Českém muzeu hudby od 19:00. Zde se můžete těšit na pestrou směs skladeb ze všech možných žánrů od klasiky přes ragtime nebo jazz až po lidové písničky. Po skončení oficiální části koncertu budou moci návštěvníci přistoupit k vystupujícím umělcům blíž, prohlédnout si jejich nástroje, a dokonce si sami vyzkoušet, jak se na něj hraje.

Program
 
10:00 Koncert v kostele sv. Mikuláše na Staroměstském náměstí
15:00 Improvizované vystoupení na náměstí Na Kampě
19:00 Koncert v Českém muzeu hudby
 
Vstup na všechna vystoupení zdarma.

Provozovatel

České muzeum hudby

Karmelitská 2
Malá Strana
118 00 Praha 1
Tel.:
+420 257 257 738
Tel.:
+420 724 412 275
Email:
cmh@nm.cz
Email:
lucie.jirglova@nm.cz
GPS:
50,084946 14,404541
 
Region:
Praha
Město:
Praha 1
 

Vstupné

Cena: zdarma

 

Časová náročnost

4,0 hodiny

 
 

Ubytování a restaurace v okolí

Hotel William

Hotel William

Praha 1, Praha
Luka Lu

Luka Lu

Praha 1, Praha
Cafe de Paris

Cafe de Paris

Praha 1, Praha