Úvod > Kalendář akcí > Finále 3x3 basketbalového turnaje na Pražačce
Společenské akce

Finále 3x3 basketbalového turnaje na Pražačce

Slavnostní otevření nového basketbalového hřiště. Národní finále největší 3x3 basketbalové soutěže. Autogramiáda basketbalové reprezentace včetně Tomáše Satoranského, exhibice smečů a breakdance – to vše se uskuteční v sobotu 13. srpna na pražském Žižkově v areálu sportoviště Pražačka.
3x3 basketbalový turnaj
Red Bull Half Court je největší 3x3 basketbalová soutěž, která každoročně přiláká na 15 tisíc hráčů z celého světa. Turnaj proti sobě staví vždy 3 a 3 hráče a letos se poprvé koná i v Čechách. Pravidla turnaje vycházejí z oficiálních herních pravidel FIBA pro hru 3 na 3. Nejlepší týmy ze třech kvalifikací, které proběhly v České Lípě, Praze a Brně, se utkají na pražské Pražačce o postup do světového finále v Káhiře v Egyptě, které proběhne na přelomu září a října letošního roku.

"Pražský Rucker Park"
Rucker Park je legendární basketbalové hřiště v newyorské čtvrti Harlem, kde začínaly ty největší hvězdy NBA. Zahrát si zde je opravdovým zážitkem a podobné prostředí pro nejšiřší veřejnost se otevírá 13. srpna na pražském Žižkově v areálu Pražačka pod patronátem Tomáše Satoranského. Renovované hřiště nabídne basketbalistům a basketbalistkám nevídaný komfort. Novinkou bude granulátový povrch, který je pro hru venku ideální, koše budou mít pevnou konstrukci a odolné obroučky, na nichž se mohou smečující hráči zhoupnout, po setmění bude hřiště osvětleno. Nebudou chybět ani pítka nebo kompresor na na dofouknutí míče.

Hvězdný ambasador
Ambasadorem prvního ročníku Red Bull Half Court u nás a renovovaného hřiště na Pražačce se stal nejlepší český basketbalista Tomáš Satoranský, kterému streetball není cizí. "V dětství jsem hrál několik turnajů, když se streetball u nás rozjížděl, pamatuji si turnaje na Černém Mostě a Václavském náměstí. Dokážu si představit, že po ukončení své profesionální kariéry si nějaký takový turnaj zahraju," říká Tomáš Satoranský, který na národním finále nebude chybět.

Exhibice smečů
V basketbalu není víc než dunk, neboli smeč. Tomahawk, Admiral, Reverse a spoustu dalších variant smečů předvede ve své show jeden z nejlepších dunkerů na světě, Piotr Grabowski alias Grabo, úřadující vicemistr světa a mistr Evropy v této disciplíně. 

Autogramiáda a soutěž
Během dne proběhne autogramiáda basketbalové reprezentace a také si budete moci zasoutěžit o lístky na Mistrovství Evropy basketbalistů, jehož zápasy se v září odehrají i v Praze a kde nebude chybět ani český národní tým. 

Streetballová kultura
Red Bull Half Court je odrazem streetballové kultury, kterou tvoří i hudba, umění a tanec. Můžete se tak těšit na rapový koncert jihlavského tria 58G, jehož členem je prvoligový fotbalista hrající za FK Teplice Tomáš Kučera alias TK27, a breakdance battle v podání Czech Breaking bboys.

Provozovatel

Sportovní areál Prazačka

Za Žižkovskou vozovnou 2716/19
130 00 Praha 3
Tel.:
+420 603 296 281
Email:
jana@nedori.cz
GPS:
50,093717 14,477345
 
Region:
Praha
Město:
Praha 3
 

Vstupné

Cena: zdarma

 

Časová náročnost

2,0 hodiny