Úvod > Kalendář akcí > Festivaly > Filmové Kašperské Hory
Festivaly

Filmové Kašperské Hory

Filmový festival.

Sobota 26.10.2019

11:00 Promítání večerníčků Tuláček a Chaloupka na vršku a animační dílna pro děti. (foyer kina)

14:30 Zmizelá Šumava s Emilem Kintzlem a Jeňýčkem Fischerem (kinosál)
Česko, 2013 – 2017, režie: Jan Fischer, průvodce: Emil Kintzl
Drsná, milosrdná i nekompromisní. Tak představuje krajinu svého srdce průvodce mimořádně úspěšného seriálu Televize Seznam Emil Kintzl. Hlavní hrdinka seriálu, Šumava, je do značné míry nositelem všech stigmat dvacátého století v srdci Evropy…
 

17:00 Divá Bára (kinosál)
Československo, 1949, 73 minut, hrají: Vlasta Fialová, Robert Vrchota, Jana Dítětová a další. Natáčeno na Šumavě: Modrava, Jezero Laka, bývalá obec Hůrka, Vchynice – Tetov, Antýgl, Hamry
Filmové zpracování povídky Boženy Němcové. Bára je odvážná a smělá dívka, dcera pastýře, kterou ale lidé ze vsi opovrhují a přisuzují jí spojení s peklem. Situace graduje a vesničané se pokusí vzít Báře život. Naštěstí se objevuje tajemný zachránce.
 

19:30 Úhoři mají nabito (kinosál)
Česko, 2019, 101 minut, režie: Vladimír Michálek, hrají: Oldřich Kaiser, Jiří Vyorálek, Anna Kameníková a další. Natáčeno na Šumavě: Sušice, Kašperské Hory, Železná Ruda
Pro partu různorodých mužů se únikem z reality stala hra na URNU (Útvar rychlého nasazení). Při jednom z fingovaných zásahů se jim ale situace vymkne z rukou a hra přestává být hrou a stává se bolestnou a všudypřítomnou realitou.
 

Neděle 27.10.2019

11:00 Promítání večerníčků Tuláček a Chaloupka na vršku a animační dílna pro děti. (foyer kina)
 

14:30 Kráska a netvor 1950 (kinosál)
Česko, 2010, 89 minut, režie: Jiří Svoboda, hrají: Klára Issová, Tomáš Töpfer, Lucie Štěpánková a další
Od února 1948 už uplynuly dva roky. Politická situace začíná být tíživá a jedinou možností jak přežít se zdá emigrace. Jednou z emigrantek je i sestra lékařky Marie. Na jejím útěku z vlasti je ale něco divného a Marie se vydává po jejích stopách…
 

17:00 Hodinářův učeň (kinosál)
Česko / Slovensko, 2019, 102 minut, režie: Jitka Rudolfová, hrají: Jana Plodková, Jaroslav Plesl, Václav Neužil a další
U postýlky novorozeněte se potkávají dva dobří duchové a jedna zlá sudička. Vypadá to, že sudba o bídě a nekonečných strastech bude silnější, než slova dvou dobrých duchů. Jak to ale v pohádkách bývá, dobro nad zlem přece musí zvítězit!
 

19:30 Národní třída (kinosál)
Česko / Německo, 2019, 91 minut, režie: Štěpán Altrichter, hrají: Hynek Čermák, Kateřina Janečková, Jan Cina a další
Říká se mu Vandam a každý den doma cvičí. Říká se o něm, že to byl on, kdo dal v roce 1989 jedinou ranou dějiny do pohybu. Momentálně ale Vandam s kamarádem Psychem natírá střechy paneláků a snaží se zachránit oblíbenou hospodu. A je ochoten pro to udělat vše…
 

Pondělí 28.10.2019

11:00 Promítání večerníčků Tuláček a Chaloupka na vršku a animační dílna pro děti. (foyer kina)

14:30 Vůně vanilky (kinosál)
Česko, 2001, 85 minut, režie: Jiří Strach, hrají: Barbora Munzarová, Jiří Schmitzer, Jiří Dvořák a další. Natáčeno na Šumavě: Kašperské Hory
Příběh lásky na prahu končící války. Mladá žena Anna žije s manželem na statku, ale stýská se jí po prostředí města, kde vyrůstala. Když se na samotě objevují američtí vojáci, Anna s nimi odjede jako tlumočnice. Jak dopadne zkouška jejího manželství?
 

17:00 Staříci (kinosál)
Česko / Slovensko, 2019, 85 minut, režie: Martin Dušek, Ondřej Provazník, hrají: Jiří Schmitzer, Ladislav Mrkvička, Dušan Kaprálik a další
Dva kamarádi – Čechoameričan Vlastimil Reiner a jeho kamarád z protikomunis­tického odboje Antonín se po letech potkávají v Praze. Setkání není náhodné, oba muži jsou rozhodnuti najít komunistického prokurátora Mráze a vyřídit si s ním účty…
 

19:30 Přes prsty (kinosál)
Česko, 2019, 101 minut, režie: Petr Kolečko, hrají: Petra Hřebíčková, Denisa Nesvačilová, Jiří Langmajer a další
Linda a Pavla jsou kamarádky a hráčky beach volejbalu. Své vášni pro sport jsou ochotny obětovat vše a sklízí řadu úspěchů. Mladší Pavle ale začínají tikat biologické hodiny, což Linda nedokáže pochopit. A do toho všeho se přimotá správce hřiště Jíra.

Provozovatel

Město Kašperské Hory

Náměstí 1
341 92 Kašperské Hory
Tel.:
+420 376 503 413
Email:
propagace@kasphor...
WWW:
www.kasphory.cz
WWW:
www.kasphory.cz/k...
GPS:
49,144089 13,554195
 
 

Vstupné

Cena: zdarma

 

Časová náročnost

4,0 hodiny

 
 

Minipárty s Karlem Šípem

Zábavná talk show s Karlem Šípem v Kašperských Horách.
Kašperské Hory, Plzeňský kraj

Velikonoční Kašperské Hory

Velikonoční trhy s doprovodným programem.
Kašperské Hory, Plzeňský kraj

Kašperskohorská pouť – pouť Panny Marie Sněžné

O prvním srpnovém víkendu se uskuteční pouť Panny Marie Sněžné.
Kašperské Hory, Plzeňský kraj

Šumavské Kašperské Hory

Zpět v čase se vrátíme opět při tradičních slavnostech města.
Kašperské Hory, Plzeňský kraj

Filmové Kašperské Hory

Pozvánka na další ročník filmového festivalu do Kašperských Hor.
Kašperské Hory, Plzeňský kraj

Český pohár vodáků Otava 2023

Úvodní závod Českého poháru vodáků na Otavě by se měl uskutečnit 22. dubna 2022 v oblíbeném úseku Čeňkova Pila – Radešov a její organizací byl pověřen vodácký oddíl TJ Union Plzeň výborem Českého svazu kanoistiky. Vše však, jako obvykle, záleží na stavu vody.
Rejštejn, Plzeňský kraj

Vltava Run 2023

Vltava Run je dvoudenní štafetový závod dvanáctičlenných týmů podél toku Vltavy. Běžci startují kousek od jejího pramene a cílem probíhají na louce za branickým mostem na Praze 4.
Stachy, Jihočeský kraj

Den Národního parku Šumava na Rokytě

Zavítejte na největší letošní akci Správy NP Šumava, který se uskuteční v sobotu 1. července u informačního střediska Rokyta u Srní.
Srní, Plzeňský kraj

Kolem pranýře za výhledy

Vycházkový okruh přes Šibeniční vrch a Vinice s panoramatickými rozhledy do oblasti střední Šumavy a Pošumaví.
Kašperské Hory, Plzeňský kraj

Přes Nebe a Peklo na Ždánov

Vycházkový okruh přes hájenku Nebe, kolem vrchu Chlum do bývalé osady Ždánov, přes Kavrlík zpět do Kašperských Hor. Cestou výhledy na město a šumavské vrcholy.
Kašperské Hory, Plzeňský kraj

Netopýří stezka v Kašperských Horách

Netopýří stezka je 1,5 km dlouhá vycházková trasa z náměstí v Kašperských Horách stromovou alejí až ke kostelu sv. Mikuláše, v průběhu informační panely o fauně v okolí Kašperských Hor; od května do září stezku můžete začít návštěvou radničního podzemí s naučnými panely o životě netopýrů.
Kašperské Hory, Plzeňský kraj

Chrám svaté Markéty v Kašperských Horách

Kašperské Hory mají dva gotické kostely. Bohaté horní město si takový přepych mohlo dovolit. Uplynulo jen několik desetiletí od doby, kdy poslední zedníci opustili chrám svatého Mikuláše, a už se stavělo znovu.
Kašperské Hory, Plzeňský kraj

Naučná stezka strážců hranice okolím Kašperských Hor

Projděte se po krásné šumavské krajině, místy kde se již od středověku pohybují obránci našich hranic. Okružní naučná stezka o cekové délce 19,5 km vede na trase Kašperské Hory, Amálino údolí, Řetenice, Ždánov, hrad Kašperk a zpět do Kašperských Hor.
Kašperské Hory, Plzeňský kraj

Šumavskými vesnicemi

Vycházkový okruh šumavskými vesnicemi – kaštanovou alejí do Tuškova, přes Opolenec do sedla pod hradem Kašperkem a zpět do Kašperských Hor.
Kašperské Hory, Plzeňský kraj

Cestou zlatokopů – naučná stezka do Amálina údolí

Naučná stezka do Amálina údolí vás provede jádrem nejvýznamnějšího zlatonosného revíru předhusitských Čech s četnými památkami dolování od 14. do 20. století. Stezka je doplněna informačními cedulemi.
Kašperské Hory, Plzeňský kraj

Stezkou strážců hranice

Naučná stezka po linii lehkých vojenských opevnění, tzv. řopíků, vás zavede údolím Zlatého potoka do Řetenic, kde stoupá po úbočí hory Ždánov až na louku zmizelé osady stejného jména a odtud dále přes Pustý hrádek na hrad Kašperk.
Kašperské Hory, Plzeňský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Perly Šumavy – skvělá dovolená na Šumavě

Nový šumavský hotelový řetězec nabízející 300 lůžek v hotelích a penzionech. Jednotlivá ubytovací zařízení jsou rozmístěna prakticky po celé Šumavě.
Kašperské Hory, Plzeňský kraj

Kašperskohorský pivovar

Řemeslný pivovar v centru Šumavy v krásném místě Kašperských Hor pod hradem Kašperk, kudy chodil i starý Klostermann. Tento minipivovar patří k nejnovějším na Šumavě, založen byl terpve v roce 2016.
Kašperské Hory, Plzeňský kraj

Nebespán boutique hotel – luxusní ubytování a gastronomie na Šumavě

V rodinném hotelu v Kašperských Horách s jedinečnou atmosférou najdete nejen luxusní ubytování, výbornou kávu, špičkovou gastronomii od francouzského šéfkuchaře a skvělé zákusky, ale především vlídnost a profesionalitu. Přijeďte do Nebespána na romantický víkend ve dvou či dovolenou s gastrozážitky.
Kašperské Hory, Plzeňský kraj

Parkhotel Kašperské Hory – lázeňský hotel

Lázeňský hotel v anglickém stylu v historickém centru Kašperských Hor nabízí širokou nabídku relaxačních a lázeňských procedur. Vyhledávaný je hotelový Energetický a meditační park. Hotel je určený pouze dospělým návštěvníkům – není vhodný pro pobyt rodin s dětmi.
Kašperské Hory, Plzeňský kraj

Domus Maria v Kašperských Horách

Útulný dům v Kašperských Horách nabízí ubytování jednotlivcům i skupinám, je možné si pronajmout celý dům.
Kašperské Hory, Plzeňský kraj

Domus Maria – apartmány v Kašperských Horách

Domus Maria v impozantní budově arciděkanství z 19. století s velkou zahradou najdete přímo na náměstí v Kašperských Horách. Nabízí se zde ubytování ve 4 prostorných apartmánech a jedné ubytovně pro 10 lidí.
Kašperské Hory, Plzeňský kraj

Glamping Aranka na palouku u Kašperských Hor

Stylový galmping Aranka, příbytek na kolečkách našla své místo na palouku u Kašperských Hor. Voní tu smrky, břízy, jedle, olše a topoly, které si na tomto novém místě Aranka vybrala za své tiché společníky.
Kašperské Hory, Plzeňský kraj

Rósta Kafe – pražírna kávy v Kašperských Horách

Rósta Kafe je malá rodinná pražírna sídlící v Kašperských Horách. Z různých koutů světa pro vás vybírá a praží tu nejkvalitnější kávu. Tuto kávu si můžete dát přímo v pražírně nebo si ji zakoupit a vychutnat v pohodlí svého domova.
Kašperské Hory, Plzeňský kraj