Úvod > Kalendář akcí > Výstavy > Výstava Lilian Amann na plumlovském zámku
Výstavy

Výstava Lilian Amann na plumlovském zámku

První letošní výstava na moravském zámku Plumlov bude patřit malířce Lilian Amann, která vystaví v prostorách 1. patra vysokého zámku cyklus maleb na plátně pod názvem „Dèja Vue.“
Vernisáž proběhne 15.dubna v 16 hodin. Slovo úvodem přednese Předseda uměleckého spolku Parnas Brno Mgr. Richard Tribula. Výstava potrvá do 15. června 2023

Pro letošní výstavu na zámku Plumlov vybrala výtvarnice Lilian Amann kolekci kolem 30 obrazů, které budou z velké části v České republice vystaveny poprvé.

Tematicky zůstává v centru pozornosti, člověk a jeho tvář, prezentující v jakékoliv kultuře dokonalý prostředek neverbální komunikace. Postavy z obrazu s námi navazují zrakový kontakt a nechávají nás tak nahlédnout do své duše.

Pod vlivem pandemie malířka přehodnocuje vztah člověka s přírodou. Na obraze „Dokonalá osamělost bílé vrány“ je zjevná absence člověka.

Cyklus pěti maleb na plátně s názvem „Dětské sny“ představuje souvislosti, kdy zvířata, ptáci, dokonce i hmyz, symbolizují volnost, svobodu a harmonické soužití. V podtónu je však přítomen náznak, křehkosti této rovnováhy. Obrazy se vyznačují téměř monochromní barvenou škálou v nuancích okrové a zemitě hnědé. Návštěvníci výstavy se mohou setkat také s několika oblíbenými obrazy, známými z předešlých výstav, jako „Žena s květinou“ nebo „Lepší ještěrka v hrsti nežli aligátor na střeše.“ Nechte se pozvat do světa harmonie pocitů a barev.

Lilian Amann se narodila v Brně, a ačkoliv žije v zahraničí, s rodnou zemí nikdy kontakt nepřerušila, a kromě výstav v jiných krajinách, vystavuje pravidelně také v České republice.

Výtvarnému ztvárnění se Lilian Amann učila u japonského akademického sochaře a pedagoga Naotaku Naganumu v Kolíně nad Rýnem, kde získávala rovněž znalosti v oblasti plastického ztvárnění.

Do tajů světla a stínu ji zasvětila americká akademická malířka Kathy Kornprobst, známá svými kresbami a akvarely.

Tvorba Lilian Amann se nachází v soukromých a veřejných sbírkách, doma i v zahraničí. Je členkou spolků výtvarníků Kunst-Werk, Württembergischer Kunst Verein Stuttgart, Stuttgarter Kunstlerbund a Parnas Brno v České republice. Ke tvořivé činnosti Lilian Amann patří také činnost literární. Napsala knihu pro děti „Pohádky a povídání z dávné Hané“, která vyšla ve dvou vydáních v pražském nakladatelství Jalna. Kniha se těší oblibě nejen v České republice. Zařadila ji do své nabídky také biblioteka na Floridě a pohádky četly i česky mluvící děti v Chicagu, v USA.

Se slovy a jejich významem si Lilian Amann pohrála v knížce se stovkou dadaistických básniček „LovSlov“, kterou také ilustrovala. Autorka v psaní pokračuje a básničky jsou již šestým rokem pravidelně publikovány ve slovenském humoristickém plátku „Bumerang.“

Ponor do lidské psychiky je Lilian Amann vlastní nejen v tvorbě, ale také v její profesi. Vystudovala psychologii a vede v semináře a workshopy ve Stuttgartu,

Provozovatel

Zámek Plumlov

Zámek 99
798 03 Plumlov
Email:
jaegerlili@aol.com
GPS:
49,463976 17,013553
 
Region:
Olomoucký kraj
Oblast:
Střední Morava
Město:
Plumlov
Tipy na výlet:
Plumlov a okolí
 

Vstupné

Cena: 100 Kč

 

Časová náročnost

5,0 hodin

 
 

Zámecké trhy Plumlov

Zveme vás na farmářský a řemeslný trh na zámku Plumlov
Plumlov, Olomoucký kraj

Zámecké trhy Plumlov

Zveme vás na farmářský a řemeslný trh na zámku Plumlov
Plumlov, Olomoucký kraj

Keltská noc 2023 v Plumlově

Zveme vás na mezinárodní hudební festival Keltská noc konaný tradičně koncem července v Plumlově v Kempu Žralok.
Plumlov, Olomoucký kraj

Trabant sraz Morava

Tradiční sraz příznivců Trabantů, Wartburgů, Barkasů, Roburů, Multicarů – všech vozidel koncernu IFA probíhá v Campingu Žralok v Plumlově u Prostějova.
Plumlov, Olomoucký kraj

Punkovej Fest na zámku

Veselá taškařice jak se patří, na podporu zámku ve Ptení. Tentokrát v čele s legendami českého punku.
Ptení, Olomoucký kraj

Prostějovské hanácké slavnosti

Tradiční lidový jarmark s celodenním kulturním programem a přehlídkou hanáckých souborů – největší folklorní slavnost ve městě, kde se občanům a návštěvníkům města představují folklorní soubory, cimbálové muziky, ale i kapely jiných žánrů a folklorní soubory z dalších etnografických oblastí.
Prostějov, Olomoucký kraj

Výstava bonsají v Prostějově

Výstava bonsají v době hodů na nádvoří zámku Prostějov na Pernštýnském náměstí. Otevřeno je od 9.00 do 18.00 hodin.
Prostějov, Olomoucký kraj

Cyklobusy Prostějov 2023

FTL- First Transport Lines, a.s. ve spolupráci s městem Prostějovem připravili pro sezónu 2023 další ročník provozu cyklobusu Prostějov – Jedovnice. Cyklobus bude jezdit pravidelně od 29. 4. 202 do 1. 10. 2023 o sobotách, nedělích a svátcích.
Prostějov, Olomoucký kraj

Podhradský rybník v Plumlově

Podhradský rybník se nachází na úpatí malebné Drahanské vrchoviny. Zalesněná příroda mimo obec s možností koupání sem láká řadu turistů. Na břehu rybníka se nachází kemp Žralok.
Plumlov, Olomoucký kraj

Zámek Plumlov

Zámek se nachází v rekreační oblasti Plumovská přehrada, nad kempem Žralok. Pořádá řadu akcí – prohlídky zámku, výstavy, koncerty hudebních skupin a jiné kulturní akce. V zámku je také pohádkové sklepení a dokonce fitness centrum.
Plumlov, Olomoucký kraj

Plumlovská přehrada

Plumlovská přehrada byla vybudována na řece Hloučele z důvodu zamezení povodňových průtoků na dolním toku. Od středověku povodněmi trpěly převážně Stichovice s Mostkovicemi, ale i samotné město Prostějov, díky pravému ramenu Hloučely.
Plumlov, Olomoucký kraj

Kostel Nejsvětější Trojice v Plumlově

Kostel pochází ze 16. století. V ohradní zdi kostela byly nalezeny zazděné dvě dělové koule a pískovcová desta, jež oznamuje, že právě z tohoto místa vedla roku 1643 švédská vojska útok na městečko a zámek.
Plumlov, Olomoucký kraj

Cyklostezka Plumlov – Mostkovice – Město Plumlov

Na levém břehu přehrady Plumlov vznikla v roce 2021 cyklostezka, která znamená pro cyklisty komfortnější projížďku kolem nádrže. Na své si zde přijdou i milovníci in-line bruslí.
Plumlov, Olomoucký kraj

Přírodní památka Čubernice se zbytky hradiště

Přírodní památkou je strmý suťový svah údolí potoka Čubernice. Nelesní porosty mají většinou přirozený charakter, jsou to zejména stepní trávníky a nízké keře se skalními ostrůvky. Nacházejí se zde znatelné terénní náznaky hradiště z pozdní doby kamenné.
Plumlov, Olomoucký kraj

Petanque Krumsín – petanque pro každého

Petanque v Krumsíně hrajeme po celý rok. Jen v případě, že napadne více sněhu a nikdo nechce odhazovat, tak jsou petanque prázdniny.
Krumsín, Olomoucký kraj

Hanácké stezky v  Mostkovicích u Prostějova

Hanácké stezky představují ucelenou síť jednosměrných terénních stezek (trailů) speciálně upravených pro zábavnou jízdu na horském kole pro začínající i zkušené cyklisty. Jednosměrné terénní tratě pro horská kola v Mostkovicích si rychle oblíbíte.
Mostkovice, Olomoucký kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Koliba a pivovar U Tří králů v Prostějově

Koliba a pivovar U Tří králů zve k příjemnému posezení v klidném prostředí restaurace zařízené ve valašském stylu. Na jídelním lístku najdete regionální speciality, jako jsou halušky, pečené kachní stehno nebo guláš s křenem.
Prostějov, Olomoucký kraj

Cafeliér no.523

Markéta Rozsívalová učila češtinu devatenáct let, ale živila se i jako fotografka. Pak s manželem Honzou koupila dům č. p. 523, aby si tady na malém městě v Kostelci na Hané vytvořili ateliér a přízemí pronajímali jako kavárnu.
Kostelec na Hané, Olomoucký kraj

Exkurze v Palírně U Zeleného stromu – kde se rodí whiskey

Exkurze do Palírny u Zeleného stromu, která je pravděpodobně nejstarší, nepřetržitě fungující palírnou v Evropě.
Prostějov, Olomoucký kraj

Exkurze s ochutnávkou ve výrobním podniku Starorežná Prostějov

Navštivte exkurze, na nichž uvidíte stáčecí linku a v historické expozici se dozvíte zajímavosti z historie. Projdete část sklepů, kde v dubových sudech a nerezových tancích je stáčeno statisíce litrů značkových lihovin.
Prostějov, Olomoucký kraj

Pan Burger

Zuzana a Pavel Zavadští se tehdy potkali v jedné brněnské burgrárně, kde Zuzana, studentka pedagogické fakulty, brigádničila. Pavel byl finanční analytik Zetoru a dal jí číslo. Vzniklo z toho nejenom manželství, ale i skvělej burger bar v Prostějově.
Prostějov, Olomoucký kraj

Penzion a restaurace U Chmelů

Restaurace nabízí kromě tradiční české kuchyně také různé speciality a minutková jídla. Jídla jsou připravována podle tradičních receptů z čerstvých surovin tradičními postupy. V restauraci si můžete vybrat vína ze široké nabídky kvalitních vín z Vinařství Lechovice.
Prostějov, Olomoucký kraj

Kavárna Canall v Prostějově

Vendula Hronová a Libor Hanslík byli zrovna na cestách po Laosu a rozhodli se, že si doma v Prostějově otevřou kavárnu. Trvalo to nakonec ještě dva roky, než sehnali poslední křeslo, ve kterém teď sedávají nadšení hosté.
Prostějov, Olomoucký kraj

U Ječmínka – první hanácké domácí pivovar

Výtečná kuchyně, originální atmosféra, pohoda u kachláků, pivo z našeho pivovaru, vyladěné jídlo z grilu na dřevěné uhlí i české klasiky ověřené časem. To je Ječmínek.
Prostějov, Olomoucký kraj