Úvod > Kalendář akcí > Festiwall 2022
Festiwall 2022
"> ">
9.9.
11.9.
Přidat foto
Hudební a divadelní akce

Festiwall 2022

Projekt Festiwall je úspěšnou součástí české hudební scény od roku 2016. Za tu dobu hudební komunitě představil desítky koncertů a workshopů i stovky unikátních hudebních nástrojů. Od počátku je místem, kde se střetávají čeští i zahraniční umělci a kde vznikají nové a originální hudební zážitky.
Festiwall, jež se uskuteční od 9. do 11. září 2022 ​v modřanském areálu Kytary.cz naproti známé graffiti zdi, před časem oznámil například koncertní provedení Nové Syntézy Radima Hladíka s původními členy Blue Effectu, Megaton Stars Band nebo vystoupení ukrajinské kapely Haydamaky. Pátý ročník hudební akce pro muzikanty a fanoušky hudby letos opět rozšíří prezentace hudebních nástrojů, semináře, besedy, workshopy muzikantů nebo veletržní část.

Kromě již avizované koncertní pocty Radimu Hladíkovi nebo kapely Megaton Stars Band se v areálu Kytary.cz v pražských Modřanech představí od 9. do 11. září pestrý program plný koncertů, workshopů, výstav a seminářů. Z Velké Británie dorazí například fenomenální kytarista Chris Buck a jeho aktuální kapela Cardinal Black, hlavní scénu opanuje fusion-jazz-metalová skupina Panzerballett s hostujícím bubeníkem Virgilem Donatim a milovníky kytarové hudby potěší jedna z nejrespektovanějších kytaristek současnosti Lari Basilio i její evropská souputnice Yasi Hofer.      
 
Vstupenky na všechny tři dny stojí v předprodeji 490 Kč, sobotní koncerty 290 Kč, nedělní 390 Kč a vstupné na samotný veletrh 99 Kč na den. Děti do 140 cm mají vstup zdarma. Od počátku je místem, kde se střetávají čeští i zahraniční umělci a kde vznikají nové a originální hudební zážitky.
 
Základním pilířem letošního koncertního programu Festiwallu bude Pocta Radimu Hladíkovi s kapelou Blue EffectMatadors nebo big bandem Kyx Orchestra s řadou hostů. Atraktivní bude i soutěž o nejlepší hudební design, jež vyvrcholí koncertem Megaton Stars Band. Skvělou skupinu pod vedením kytaristy Karla Vošty doprovodí patnáct úžasných zpěváků a zpěvaček, které vystřihnou svoji poctu hitům známých interpretů a kapel.  
 
Kytarista a YouTuber Chris Buck, který získal v roce 2019 ocenění „Nejlepší nový kytarista na světě“ přiveze svoji novou kapelu Cardinal Black, se kterou sbírá jeden úspěch za druhým. Poté, co v květnu 2021 vypustili debutový singl Tell Me How It Feels, trvalo necelých 24 hodin, než skladba sesadila Noela Gallaghera z prvního místa v iTunes Rock Singles Chart. O dva měsíce později to mělo být méně než 12 hodin, kdy se jejich EP vyšplhalo na první místo v žebříčku rockových alb iTunes i v žebříčku nejprodávanějších hitů Amazon Rock.  
 
Legendární australský bubeník Virgil Donati je českému publiku známý i spoluprací na sólovém albu Michaela Kocába. Tentokrát do Prahy dorazí s německou fusion-jazz-metalová mašinou Panzerballett, která umně kombinuje hráčskou virtuozitu, sofistikovanou rytmiku, jazzové a zároveň kovově úderné riffy a harmonické postupy i promyšlenou práci s barvou zvuku.  
 
Pořadatelé letos přidali do programu i ženské interpretky. Jednou z nich je nejrespektovanější kytaristka současnosti Lari Basilio a její evropská souputnice Yasi Hofer„Brazilská kytaristka Lari Basilio je celosvětově uznávaná. Objevuje se vedle takových velikánů, jako jsou Steve Vai nebo Joe Satriani, který ji pozval jako první kytaristku na svůj festival G4 Experience,“ popisuje Filip Černý a dodává, že Steve Vai pozval na společné hraní i její německou kolegyni Yasi Hofer, která do Prahy dorazí s posledním albem Freedom. 

Provozovatel

Kytary.cz

Mezi Vodami 23
Areál Kytary.cz Praha
143 00 Praha
Tel.:
+420 244 090 430
Email:
komunikace@kytary.cz
Facebook:
https://www.faceb...
WWW:
www.festiwall.cz
GPS:
50,010901 14,401019
 
Region:
Praha
 

Vstupné

Poznámka:děti do 140 cm zdarma

 

Časová náročnost

3,0 hodiny