!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Kalendář akcí > Festival Za dveřmi - zimní edice
Festival Za dveřmi - zimní edice
">
29.11.
13.12.
+ Přidat foto
Festivaly

Festival Za dveřmi - zimní edice

Kdy 29. listopad 2020 – 13. prosinec 2020
Na první adventní neděli projde centrem Prahy sedmimetrová loutka anděla. Symbol Vánoc, ale také naděje, bezpečí a ochrany vás pozdraví na Staroměstském náměstí a jeho okolí. Užijte si advent spolu s Za dveřmi - zimní edice.
S blížícím se koncem roku jsme se rozhodli přinést na světlo světa zimní edici festivalu pouličního divadla Za dveřmi.

Temným večerům a trudomyslnosti budeme čelit světlem a nadějí. Adventní čas v hlavním městě vám zpestříme několika speciálními představeními a instalacemi, které se budou, v době adventu, odehrávat na různých místech metropole.

Sedmimetrová loutka anděla v doprovodu artistů projde centrem Prahy 29. listopadu mezi 17.00 a 18.30 hodinou. Symbol Vánoc, ale také naděje, bezpečí a ochrany se pozdraví s Pražany na Staroměstském náměstí a jeho okolí.

I následující dny budou moct lidé potkat divadlo v ulicích. Součástí festivalu budou ostrůvky živého umění, které se ve spolupráci se spolkem Krutý Krtek objeví na odlišných místech od 7. do 11. prosince. Na křižovatkách, zastávkách městské dopravy i náměstích přinesou radost kolemjdoucím hudebníci, divadelníci a artisté. Potkat budou moct například žonglérské duo Bratři v tricku na běžkách.

Stěžejní část programu se uskuteční ve dnech 10. – 13. prosince v prostorách Pražské tržnice. Těšit se můžete na obří loutky, skvělé artisty a hudebníky, ale i nečekaná překvapení na nečekaných místech. Návštěvníci si budou moct projít oživlou divadelní instalaci plnou osvětlených obřích loutek, akrobatických strojů, kyvadel a konstrukcí, které projely svět a reprezentovaly Českou republiku například na EXPO v Šanghaji, Miláně nebo na zahájení formule 1 v Bahrajnu.
 
PROGRAM
 
29. 11. ANDĚLSKÝ PRŮVOD
Zahájení adventu průvodem loutek andělů (a každou další adventní neděli)
 
7.-11. 12. OSTRŮVKY ŽIVÉHO UMĚNÍ
Na křižovatkách, zastávkách městské dopravy i náměstích vám přinesou radost hudebníci, divadelníci a artisté.
 
10.-13. 12. DIVADELNÍ GALERIE v Pražské tržnici
Divadelní instalace plná osvětlených obřích loutek, akrobatických strojů, kyvadel a konstrukcí.

Vzhledem ke složité situaci vás prosíme o pochopení, že přesný program zimní edice neuvádíme, tvoříme ho pro vás dnes a denně v návaznosti na platná vládní opatření. Věříme ve světlo na konci tunelu, věříme v sílu společné myšlenky, věříme, že nás čekají lepší časy.
Zobrazit více
Naposledy změněno: 28. 11. 2020