Úvod > Kalendář akcí > Festival VyšeHrátky aneb Po stopách Karla IV.
Festival VyšeHrátky aneb Po stopách Karla IV.
">
3.9.
11.9.
+ Přidat foto
Festivaly

Festival VyšeHrátky aneb Po stopách Karla IV.

  • 3. září 2016 11:0011. září 2016 18:30
První týden v září prodlužujeme dětem prázdniny o týden. Festival VyšeHrátky je interaktivní rodinný festival, který nabízí nepodbízivou formou zábavu pro rodiny s dětmi.
Kromě bohatého divadelního a hudebního programu a kreativních dílen je důležitou částí festivalu autorská divadelní bojovka, která letos nese název Po stopách Karla IV.

Zážitková bojovka vás vtáhne do hry a zároveň vám pomůže dozvědět se o otci vlasti spoustu zajímavých informací. Divadelní bojovka je zážitkový vzdělávací program pro rodiny s dětmi, který přirozeně propojuje hru, divadlo a vzdělávání.

Bojovka má podobu osmi stanovišť – scénograficky zpracovaných objektů, u kterých jsou děti hercem vtaženi do části příběhu. Po projití všech stanovišť se účastníkům složí příběh života Karla IV. a také panovníkův přínos pro naši historii.

Program, který má podobné rysy jako například slavná Pevnost Boyard, staví na silném zážitku dětí. Vybízí k dialogu rodičů s dětmi. Podporuje společné trávení volného času u rodin a rozvíjí spolupráci mezi dětmi.
Zobrazit více