Úvod > Kalendář akcí > Festival Vsetínský krpec
Festival Vsetínský krpec
"> ">
24.6.
26.6.
Přidat foto
Hudební a divadelní akce

Festival Vsetínský krpec

Od pátku do neděle proběhne ve Vsetíně Mezinárodním folklorní festival Vsetínský krpec, jenž se koná pravidelně ve dvouletých intervalech. Festival nabídne také program, který je věnovaný vzpomínce na zpěváka Josefa Lažu.
Čtyřdenních oslav folkloru, lidového umění a tradic se tradičně účastní umělecké soubory z celého světa.

Svou historickou premiéru ve Vsetíně letos zažije profesionální slovenské folklorní těleso SĽUK, které vystoupí ve velkém sále Domu kultury ve čtvrtek 25. června od 19 hodin s programem 70 ROKOV. Mezi nejlepšími tanečníky Slovenska ve zmíněném ansámblu má své místo nově i Lukáš Cahlík, tanečník a folklorista, odchovanec vsetínského souboru Jasénka. Předprodej vstupenek na představení bude zahájen 16. března.

Tradice účinkujících souborů z různých koutů světa zůstane zachována i letos. Účast potvrdil například exotický mexický soubor HUEYITLATOANI z Mexico City, který se v Česku poprvé představil před deseti lety.

Mezinárodní folklorní festival Vsetínský krpec poprvé proběhl v roce 2000.  Během uplynulých let hostil soubory takřka ze všech kontinentů – z Evropy, z Asie, Afriky nebo Ameriky. Festival je populární také díky svému pestrému doprovodnému programu, na který se návštěvníci mohou těšit i letos.

Provozovatel

MFF Vsetínský Krpec - Město Vsetín

Dolní náměstí 1356
755 01 Vsetín
Tel.:
+420 575 755 111
Email:
ic.vsetin@mvk.cz
WWW:
www.vsetinskykrpe...
GPS:
49,339524 17,994084
 
 

Časová náročnost

2,5 hodiny