Úvod > Kalendář akcí > Festival Vsetínský krpec
Festival Vsetínský krpec
"> ">
25.6.
28.6.
+ Přidat foto

Festival Vsetínský krpec

Kdy 25. červen 2020 - 28. červen 2020 Hudební a divadelní akce
Od čtvrtku 25. do neděle 28. června 2020 proběhne ve Vsetíně Mezinárodním folklorní festival Vsetínský krpec, jenž se koná pravidelně ve dvouletých intervalech.
Čtyřdenních oslav folkloru, lidového umění a tradic se tradičně účastní umělecké soubory z celého světa.

Svou historickou premiéru ve Vsetíně letos zažije profesionální slovenské folklorní těleso SĽUK, které vystoupí ve velkém sále Domu kultury ve čtvrtek 25. června od 19 hodin s programem 70 ROKOV. Mezi nejlepšími tanečníky Slovenska ve zmíněném ansámblu má své místo nově i Lukáš Cahlík, tanečník a folklorista, odchovanec vsetínského souboru Jasénka. Předprodej vstupenek na představení bude zahájen 16. března.

Tradice účinkujících souborů z různých koutů světa zůstane zachována i letos. Účast potvrdil například exotický mexický soubor HUEYITLATOANI z Mexico City, který se v Česku poprvé představil před deseti lety.

Mezinárodní folklorní festival Vsetínský krpec poprvé proběhl v roce 2000.  Během uplynulých let hostil soubory takřka ze všech kontinentů – z Evropy, z Asie, Afriky nebo Ameriky. Festival je populární také díky svému pestrému doprovodnému programu, na který se návštěvníci mohou těšit i letos.
Celý popis
Naposledy změněno: 13. 2. 2020

Ubytování a restaurace v okolí

Horská chata na Vsackém Cábu

Horská chata na Vsackém Cábu

Vsetín, Východní Morava
Hotel Magistr Vsetín

Hotel Magistr Vsetín

Vsetín, Východní Morava
Restaurace Snaha Vsetín

Restaurace Snaha Vsetín

Vsetín, Východní Morava