Úvod > Kalendář akcí > Festival VOC vín České republiky
Gastronomické akce

Festival VOC vín České republiky

Představujeme vám jediný festival všech VOC sdružení v České republice! Poznáte nejen jedinečné vinařské regiony, ale ochutnáte nejtypičtější podoby vín z těchto poloh. Představíme Vám všech 12 sdružení, která tato vína vyrábí.
1. ročník národní přehlídky vín originální certifikace FESTIVAL VOC VÍN vám představí nejen jedinečné vinařské regiony, ale skrze vína budete moct ochutnat nejtypičtější podoby vín z těchto poloh. Představí se vám všech 12 sdružení, která tato vína vyrábí. Těšte se na stovku vín, občerstvení, příjemné prostření zámeckého parku s posezením na paletách nebo na piknikové dece, živou muziku a neopakovatelnou atmosféru zámeckého parku.

Sobota 11/6/2022 14-22hod.
Zámecký park Bzenec

SEZNAM VOC SDRUŽENÍ:
VOC Blatnice
VOC Bzenec
VOC Kraví Hora
VOC Mělník
VOC Modré Hory
VOC Mikulovsko
VOC Mutěnice
VOC Pálava
VOC Slovácko
VOC Valtice
VOC Vinice Velké Pavlovice
VOC Znojmo

CO JSOU VÍNA VOC?
Vína originální certifikace (VOC) jsou specifická tím, že hrozny, ze kterých jsou tato vína vyrobena, pocházejí výlučně z vinic ležících ve schválených polohách daného regionu. Vinaři sami vyberou vinařské trati, které jsou pro výrobu VOC nejvhodnější. Tento přísný výběr poloh s originálním půdním složením dává vínům jedinečné vlastnosti. Do systému VOC jsou zařazeny nejtypičtější odrůdy daného vinařského regionu. Vinaři sami si v rámci sdružení vína hodnotí, ověřují původ hroznů a charakter vyráběných vín.

CO TATO VÍNA DĚLÁ VYJÍMEČNÝMI?
Jsou to především specifické přírodní podmínky, unikátní půdní složení a deklarovaný původ hroznů. To vše, podpořené šikovností, péčí a citem místních vinařů, dává vínům VOC osobitý a originální charakter, který se lahev od lahve nemění. Zákazník zejména ocení, že každý rok bude to jeho VOC takové, jaké očekával. Vína VOC projevují typické vůně a chutě odrůd pro daný vinařský region.

Provozovatel

VOC Bzenec z.s.

Zámecká 1508
Zámecký park Bzenec
696 81 Bzenec
Tel.:
+420 731 454 541
Email:
karasova@zameckev...
WWW:
https://www.vocbz...
GPS:
48,975433 17,262620
 
Region:
Jihomoravský kraj
Oblast:
Slovácko
Město:
Bzenec
 

Vstupné

Cena: zdarma

Poznámka:K degustaci si na vstupu zakoupíte skleničku s katalogem. Platidlem v areálu jsou tolary, které vám zaměníme na vstupu.

 

Časová náročnost

3,0 hodiny

 
 

Ubytování a restaurace v okolí

Zámecké vinařství Bzenec

Zámecké vinařství Bzenec

Bzenec, Jihomoravský kraj
Zámecké sklepy v Bzenci

Zámecké sklepy v Bzenci

Bzenec, Jihomoravský kraj
Vinný bar Široko Daleko

Vinný bar Široko Daleko

Bzenec, Jihomoravský kraj