Úvod > Kalendář akcí > Festivaly > Festival udržitelnosti
Festival udržitelnosti
Festivaly

Festival udržitelnosti

Prvním říjnem vypukne v Metropoli Zličín Festival udržitelnosti, který bude probíhat po celý měsíc. Každou sobotu vždy od 14:00 do 17:00 nabídne možnost zúčastnit se zajímavých tematických workshopů s jedním hlavním cílem motivovat a inspirovat návštěvníky k šetrnému přístupu k životnímu prostředí.
Celý měsíc říjen se mohou návštěvníci Metropole Zličín těšit na rozmanitý program zaměřený na udržitelnost, který otevře řadu zajímavých a podnětných témat. Pod taktovkou společnosti Potex bude první a poslední víkend patřit cirkulární módě a opětovnému použití textilu. Téma redukce odpadu v každodenním životě a náhrady jednorázových materiálů těmi recyklovatelnými otevře druhý víkend nezisková organizace Zerowasters. Další říjnovou sobotu pak nezisková organizace ProVeg představí tipy na domácí tvoření a recepty z rostlinných ingrediencí, na programu je také autogramiáda Nikolety Kováčové alias Surové dcerky a její nejnovější knihy Slovegan 3. Předposlední víkend bude pak v Metropoli Zličín patřit tématům kompostování ve městě a třídění bioodpadu, která představí odborníci z organizace Kokoza.

Udržitelné workshopy i výstavy
V rámci říjnového Festivalu udržitelnosti se návštěvníci Metropole Zličín mohou těšit na nabitý program plný tvůrčích workshopů, rad a tipů i doprovodných výstav. Seznámit se bude možné například s projektem REkrabička a REkelímek nebo s 3D tiskárnou a uměním organizace Plastenco Design. 

 

Provozovatel

Metropole Zličín

Řevnická 1, 155 21 Zličín
150 00 Praha
Tel.:
+420 226 081 540
Email:
jiri.solc@mslgrou...
GPS:
50,053474 14,286437
 
Region:
Praha
Tipy na výlet:
Praha a okolí
 

Vstupné

Cena: zdarma

 

Časová náročnost

4,0 hodiny

 
 

Betlémy 2022 – Kostel sv. Martina v Řepích

Novodobé figurky betléma neznámého původu věnoval v roce 1992 kostelu P. Wagner. Novodobé sádrové figurky z devadesátých let 20. století byly v roce 2020 nahrazeny za umělecky hodnotné, zhotovené v Itálii.
Praha 17, Praha

Ztatili jsme Sputina!

Láska! Speciální operace! Gumová kachnička! Zmizelý prezident! No co? Nemuseli se bránit, a byl pokoj! Satirická komedie.
Praha-Řeporyje, Praha

Ztatili jsme Sputina!

Autorská satirická komedie na motivy současného dění ve světě.
Praha-Řeporyje, Praha

Nosící miniveletrh

Miniveletrh je akce pro všechny rodiče a budoucí rodiče, kteří chtějí nosit své děti.
Praha, Praha

Aktivity v okolí

Best Bowling Centrum na Praze 5

Best Bowling Centrum je jedno z největších bowlingových center s restaurací v Praze a středních Čechách, které nabízí komplexní služby pro amatérské i profesionální hráče. Provozovna se nachází v prvním patře Obchodního centra Metropole v pražské městské části Zličín.
Praha 5, Praha

Best Bowling v OC Zličín

V Best Bowlingu na Vás čeká milá a profesionální obsluha, která se postará o maximální komfort při vaší hře. Dvanáct moderních drah značky AMF na té nejvyšší technické úrovni.
Praha 5, Praha

JumpArena Zličín Praha

Obrovský prostor plný atrakcí ke skákání a jumpingu najdete v Praze na Zličíně. Skákat zde mohou děti i dospělí. Nejde jen o klasické trampolíny, ale skákání zde vás určitě bude bavit.
Praha 5, Praha

Motokáry CMK Zličín

Plně elektrické motokáry, tříúrovňová závodní dráha, funkce boost, zpátečka. Vše naleznete v kryté hale s restaurací a dětským koutkem.
Praha 5, Praha

Ubytování a restaurace v okolí

Kemp Drusus – moderní rodinný kemp v Praze

Moderní rodinný kemp najdete v Praze, asi 10 kilometrů od centra. Nabízí ubytování v penzionu, chatkách, místo pro stany nebo karavany.
Praha 5, Praha

Staňkův rukodělný pivovárek Třebonice

Staňkův rukodělný pivovárek, který se vměstnal do prostor čtyřikrát čtyři metry v garáži a části kuchyně, byl založen v březnu 2010 a naleznete ho v Praze – Třebonicích.
Praha, Praha

Mlýnský domov

Perfektní steaky, grilovaná masa, pizzu z italských surovin, dokonalé tradiční i moderní dezerty.
Jinočany, Středočeský kraj

Hostivický statek a naučná stezka Hostivické rybniky

Restaurace je součástí komplexu Hostivický statek a nachází se v samém centru obce Hostvice na Husově náměstí
Hostivice, Středočeský kraj