Úvod > Kalendář akcí > Hudební a divadelní akce > Festival Spectaculo Interesse v Ostravě – mezinárodní loutkářský festival
Hudební a divadelní akce

Festival Spectaculo Interesse v Ostravě – mezinárodní loutkářský festival

Tato akce již proběhla a není tedy aktuální. Prohlédněte si aktuální akce v okolí této již neaktuální akce, prozkoumejte aktuální akce v regionu Moravskoslezský kraj nebo navštivte Hudební a divadelní akce v celé ČR.
Mezinárodní loutkářský festival Spectaculo Interesse, jehož pořadatelem je ostravské Divadlo loutek se bude konat již po čtrnácté od 1. do 6. října 2023.
Mezinárodní loutkářský festival Spectaculo Interesse nabídne divákům produkce divadel z celého světa. Pořadatelem přehlídky je od roku 1995 Divadlo loutek Ostrava a v roce 2023 se uskuteční jeho 14. ročník. Konat se bude od 1. do 6. října 2023.

Program festivalu je rozdělen do dvou částí: hlavní (soutěžní) a doprovodné (nesoutěžní). Doprovodný program doplňuje program hlavní, navazuje na něj a pomáhá dotvářet představu o tom, co se aktuálně v oblasti loutkového divadla děje. V minulých ročnících tak Ostravu opanovaly loutkové průvody, obrovské pohyblivé loutky Dundu nebo vyrostlo v centru města na Černé louce divadelní šapitó.

V rámci letošního programu se na festivalových scénách odehraje přibližně 25 představení. V dramaturgii festivalu se objevuje téma hranic, a to jak uměleckých, tak těch reálných.
 

Inscenace z Německa, Belgie, Slovinska i Ukrajiny

Hlavní program festivalu odstartuje 1. října v 17 hodin na hlavní scéně Divadla loutek Ostrava unikátním koprodukčním představením Divadla Drak a Bratislavského bábkového divadla Kašpárek a Zbojník. Na ně naváže v 18:45 hodin představení Oculus souboru Cirkus trochu jinak, ve kterém budou poletovat obří nafukovadla vznášející se nad hlavami diváků. Světelná show se koná na Masarykově náměstí a je zdarma.

V dalších dnech pak diváky čeká řada zajímavých produkcí. Divadelní uskupení Plexus Polaire z Francie přiveze originální adaptaci slavné upírské legendy Drákula. To se zaměřuje na příběh Drákulovy družky Lucy a její fantasmagorický vesmír. Divadlo Continuo vystoupí s představením Hic sunt dracones odehrávajícím se v magickém světě představivosti, kde dochází ke spojení fyzického divadla, animace materiálů a principů výtvarného umění. 

Mezi nejzajímavější inscenace bude patřit "360° Virtual Puppetry" německého souboru Puppentheatre Zwickau. Diváci dostanou na představení speciální brýle podporující virtuální realitu, opustí díky nim jakoukoli dosud známou perspektivu v loutkovém divadle a ocitnou se ve světě virtuální reality.

Belgická compagnie Mossoux-Bonté přiveze "loutko-taneční" představení, které ruší hranice mezi loutkou a tanečníkem. Divák často v průběhu představení netuší, kde je tělo loutky a tělo tanečníka.

Slovinské Loutkovo Gledališce Ljubljana zase přiveze objektově-hudební kabaret na motivy pohádky Hanse Christiana Andersena Statečný cínový vojáček. Představení se jmenuje Dark Room (česky Temná Komora). Celý příběh inspirovaný známou pohádkou se odehrává v temné komoře při vyvolávání fotografií. Loutkáři hrají s objekty a předměty, které jsou při této činnosti běžné (rámy, vaničky na chemikálie, zvětšovák…).

Z ukrajinského Ivanofrankivska přijede divadlo, které se potýká s hranicemi zcela reálnými. Ukrajinští loutkoherci v současné době řeší palčivou otázku, jak vůbec hrát představení, když muži ze souboru kvůli válce nesmí opustit svou zemi a překročit státní hranice.

Připravena jsou i představení pro nejmenší diváky. Francouzský soubor Théâtre Désaccordé odehraje hned několikrát představení Zamotané čáry určené pro děti dokonce už od jednoho roku. A scéna Bajka Těšínského divadla vystoupí se svým interaktivní představením plným světel, zvuků, atmosféry a nálad pro děti od tří let s názvem Barvy.
 

Provozovatel

Divadlo loutek Ostrava

Pivovarská 3164/15
728 32 Ostrava
Tel.:
+420 596 100 501
Tel.:
+420 596 100 500
Email:
predprodej@dlo-os...
Facebook:
https://www.faceb...
WWW:
https://www.divad...
GPS:
49,833858 18,292557
 
Region:
Moravskoslezský kraj
Oblast:
Ostrava a okolí
Město:
Ostrava
Tipy na výlet:
Ostrava a okolí
 

Časová náročnost

2,5 hodiny

 
 

Elektrotechnická výstava Volty

Na výstavě bude k vidění spousta novinek z elektrotechniky, elektromobility, vědy, techniky a určitě zde najdete i nejnovější trendy v osvětlení a chytré domácnosti. Vstup pro všechny návštěvníky je zcela zdarma, stejně jako vloni.
Ostrava, Moravskoslezský kraj

Knižní festival Ostrava 2024

Knižní novinky, a to nejzajímavější z knižní produkce představí nakladatelé všech žánrů z celé České republiky.
Ostrava, Moravskoslezský kraj

Dovolená 2024

Veletrh cestovního ruchu.
Ostrava, Moravskoslezský kraj

Central European Winner Show – výstava koček

Evropská výstava koček – nekrásnější kočky Evropy všech ras.
Ostrava, Moravskoslezský kraj

Včela!!!

Včelařský jarní veletrh.
Ostrava, Moravskoslezský kraj

Ostravské Fauna trhy

Chovatelská a pěstitelská burza pro širokou veřejnost.
Ostrava, Moravskoslezský kraj

Ostravské Fauna trhy

Chovatelská a pěstitelská burza pro širokou veřejnost.
Ostrava, Moravskoslezský kraj

Ostravské Fauna trhy

Chovatelská a pěstitelská burza pro širokou veřejnost.
Ostrava, Moravskoslezský kraj

Pohádkový orloj v Ostravě

Orloj tvoří hvězdná obloha s hodinami a troje pohyblivé dveře, za kterými jsou skryty tři dvojice pohádkových postav – Král s Královnou, Anděl a Ďábel a také Kašpárek a Smrtka.
Ostrava, Moravskoslezský kraj

Nový kampus v Ostravě na Černé louce

Mezi lety 2020 až 2023 doznala oblast Černé louky v Ostravě velké proměny. Vznikly zde nově dva kampusy Ostravské univerzity a další stavby. Nově zde najdete zázemí pro sport, zdraví a technologie, rovněž i parkovací garáže.
Ostrava, Moravskoslezský kraj

Via Czechia – Stezka Slezskem

Stezka Slezskem nabízí průchod pohraničními oblastmi českého Slezska mezi Rychlebskými horami a Slezskými Beskydy. Její krajní body tvoří na západě trojmezí Moravy, Slezska a Polska a na východě nejvýchodnější bod ČR. Stezka Slezskem je alternativou Severní stezky v její nejvýchodnější části.
Ostrava, Moravskoslezský kraj

Černá louka v Ostravě

Výstaviště Černá louka v současné době patří mezi pět nejvýznamnějších českých veletržních správ. V současné době se zde konají výstavy, veletrhy, kongresy a konference.
Ostrava, Moravskoslezský kraj

Artbike – půjčovna stylových kol v Ostravě

Chcete být také jedním z těch stylových týpků a koček, kteří jezdí na doma opravených trendy kolech? Nebo patříte k vášnivým cyklistům a chtěli byste se podívat na centrum Ostravy ze sedla, i když ne toho koňského? Přijď si půjčit Artbike do Cooltouru!
Ostrava, Moravskoslezský kraj

Papilonia Ostrava

Navštivte nový motýlí dům v Ostravě , který je největší stálou výstavu motýlů v České republice. Tropická zahrada se spoustou exotických květin je domovem tisícovky exotických motýlů, kteří pocházejí ze všech tropických krajů světa – Amazonie, Filipín, Thajska, Afriky či Austrálie.
Ostrava, Moravskoslezský kraj

Pokojový orloj v Ostravském muzeu

Chloubou Ostravského muzea je pokojový orloj od Jana Maška, který byl technikem ve Vítkovických železárnách v Ostravě v letech 1924 -1935. Byl také amatérským astronomem a svůj technický um zdokonaloval i po práci, a tak vznikl nejoriginálnější pokojový orloj.
Ostrava, Moravskoslezský kraj

Mykologická poradna Ostravského muzea

Od května do října je pro vás každé pondělí od 15:00 do 16:30 připravena houbařská poradna.
Ostrava, Moravskoslezský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Restaurant Stračena City Ostrava

Restaurant s výrobou domácích italských těstovin a ingerdiencí. Italský bufet s možností si namíchat oběd podle vlastní chuti. Vynikající steaky nejen z naší farmy Klokočov. Otevřená pekárna a kuchyně, rotující pípa (až 7 druhů piv) a nabídka kvalitních italských vín.
Ostrava, Moravskoslezský kraj

Bistro Poke bo

Poke bowl je tradiční havajské jídlo a existuje mnoho způsobů, jak ho připravit...
Ostrava, Moravskoslezský kraj

Imperial Hotel Ostrava

Imperial Hotel Ostrava poskytuje nadstandardní služby od svého otevření v roce 1904. Jeho praktická poloha přímo v centru, bohatá historie a profesionální personál z něj tvoří ideální hotel pro váš pobyt.
Ostrava, Moravskoslezský kraj

Apartmány Mezivodí

Nově zrekonstruovaný apartmánový dům se nachází uprostřed Beskydských lesů v lokalitě Bílá – Mezivodí. Ve čtyřech samostatných plně vybavených čtyřlůžkových apartmánech je návštěvníkům připraveno zázemí pro pobyty během celého roku.
Moravská Ostrava a Přívoz, Moravskoslezský kraj

Apartmán Lyra

Nově zrekonstruovaný apartmán v srdci Jeseníků pojmenováný po nedalekém vrcholu Hrubého Jeseníku leží v osadě Vidly, v údolí mezi horským sedlem Videlský kříž a šest kilometrů vzdálenými lázněmi Karlova Studánka – místem s nejčistším vzduchem ve střední Evropě.
Moravská Ostrava a Přívoz, Moravskoslezský kraj

Penzion U Křížové cesty

Penzion stojí ve staré hornické osadě, kde se těžila železná ruda, a nabízí útulné zázemí až pro dvacet osob.
Moravská Ostrava a Přívoz, Moravskoslezský kraj

Rekreační dům Emauzy

Rekreační dům Emauzy se nachází v obci Frýdlant nad Ostravicí, nazývané také “Bránou Beskyd”. Dům je v provozu celý rok.
Moravská Ostrava a Přívoz, Moravskoslezský kraj

Chata nad osadou Bílý potok

Chata nad osadou Bílý potok ve Vrbně pod Pradědem původně zvaná Schützenkamm Baude leží v blízkosti chaty Dykovka a nabízí azyl až dvanácti osobám. Poloha chaty uprostřed lesů skýtá výjimečnou možnost relaxace v tichu, v místě daleko od civilizace s absencí světelného smogu.
Moravská Ostrava a Přívoz, Moravskoslezský kraj