Úvod > Kalendář akcí > Festivaly > Festival Souznění 2022
Divokí Diabli
Festivaly

Festival Souznění 2022

Oblíbený festival se letos uskuteční 7. až 11. prosince, jeho „nadílka“ bude obzvláště pestrá.
Už 24. ročník Mezinárodního festivalu adventních a vánočních zvyků, koled a řemesel SOUZNĚNÍ opět počítá s bohatým programem. Od 7. do 11. prosince festival nabídne lákavou koncertní mozaiku v Ostravě, Frýdku-Místku, Kunčicích p. O., Kozlovicích a v Hukvaldech. Do Moravskoslezského kraje, který je také generálním partnerem festivalu, se chystají špičky domácí scény i uznávaní hosté ze Slovenska a Polska. Festivalové scény přivítají během pěti dní například Radůzu, která patří do silné generace české alternativní scény devadesátých let, nebo funk-soul-rockový Balage Band feat. Tereza dobře známého Oty Balage a s ním Terezu Kopáčkovou. Dále slovenské umělce Gustáva Beláčka, Terézii Kružliakovou-Babjakovou, Spectrum Quartett, Trombitáše Štefánikovce z Nimnice, skvělého varhaníka Waclawa Golonku z Polska a fenomenální Cigánské Diably z Bratislavy. V rámci Souznění mají vystoupit také mnohá dobře známá a mezinárodně uznávaná uskupení, jako je Vojenský umělecký soubor Ondráš, Soubor lidových písní a tanců Valašský vojvoda nebo Chodský soubor Mrákov. V tradičním místě, tedy v Kozlovicích na Frýdeckomístecku, proběhne i oblíbený řemeslný jarmark a gastronomické hodování.
 

Provozovatel

Festival Souznění

Dr. Šmerala 2
702 00 Ostrava
Tel.:
+420 730 431 752
Email:
k.kijonkova@gmail...
Facebook:
https://www.faceb...
Instagram:
https://www.insta...
WWW:
https://souzneni-...
GPS:
49,837502 18,292378
 
Region:
Moravskoslezský kraj
Oblast:
Ostrava a okolí
Město:
Ostrava
Tipy na výlet:
Ostrava a okolí
 

Časová náročnost

4,0 hodiny

 
 

NN Night Run Ostrava

10.ročník – Memoriál Stanislava ŠPOKA.
Ostrava, Moravskoslezský kraj

Vyhlídkové kolo v Ostravě

Oblíbené vyhlídkové kolo bude stejně jako v minulých letech umístěno na Masarykově náměstí, jeho provozní doba bude od 26. 11. 2022 do 2. 1. 2023 vždy od 10:00 do 20:00 v soboty, neděle a ve svátky a od 12:00 do 20:00 ve všední dny.
Ostrava, Moravskoslezský kraj

Zdolám?

Skladby našeho raného dětství v podání dětských kolotočů, hracích skříněk, hudebních hraček, třeba Mozartova Malá noční hudba a Beethovenova „Pro Elišku“. Prozkoumáme i skladby, ve kterých slyšíme hudební nástroje, které hudebními nástroji ve skutečnosti nejsou.
Ostrava, Moravskoslezský kraj

Velikán Beethoven

Předehra k jediné opeře, kterou Beethoven napsal nebo jeho Symfonie č. 8 – to je program, který prolne Šostakovičův Koncert pro housle, v němž se sólového partu ujme Elina Vähälä.
Ostrava, Moravskoslezský kraj

Muzeum Keltičkova kovárna

Ve Slezské Ostravě – Zamost se kdysi nacházela malá kovárna, která má dnes podobu rodinného domku. V přízemí je zde k vidění soukromá expozice připomínající objevitele uhlí a také prvopočátky hornictví na Ostravsku.
Ostrava, Moravskoslezský kraj

Edukativní koutek v Zoo Ostrava – poznejte hlasy zvířat

Nový interaktivně-edukativní koutek prezentující hlasy dvaceti vybraných zástupců naší fauny. Koutek je doplněn o informační cedulky k jednotlivým druhům, které se vyskytují v přírodě Česka.
Ostrava, Moravskoslezský kraj

Lenthai-thajské masáže v Ostravě

Trápí vás bolesti zad, krční a bederní páteře, ztuhlé a namožené svaly? Jste přepracovaní, ve stresu? Máme pro vás řešení. Choďte pravidelně na tradiční thajské masáže a ucítíte ten rozdíl. Pečovat o vás budou diplomované thajské masérky s mnoha certifikáty a dlouholetou zkušeností.
Ostrava, Moravskoslezský kraj

Socha Leoše Janáčka v Ostravě

Socha je umístěna na Jiráskově náměstí, zachycuje Leoše Janáčka v životní velikosti s liškou Bystrouškou v náručí.
Ostrava, Moravskoslezský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Prvorepubliková kavárna Elektra v Ostravě

Prvorepubliková kavárna Elektra je opět v provozu. Ke spokojenosti milovníků dobré kávy a dortíků přibylo několik pohodlných pohovek. Oblíbené jazzové večery zůstávají.
Ostrava, Moravskoslezský kraj

HogoFogo Bistro

Tři kamarádi, majitelé, jsou tu vlastně jako dva kuchaři a barman. Tereza Ovšáková a Pavel Niedoba jsou v kuchyni, Petr Jonáš míchá drinky. Otevřeli, protože jim v Ostravě chybělo místo se skvělým jídlem.
Ostrava, Moravskoslezský kraj

Mama's Bistro v Ostravě

Bistro s nabídkou burgerů, hot-dogů, zákusků alkoholických a nealkoholických nápojů a kávy.
Ostrava, Moravskoslezský kraj

Jacob's Donuts v Porubě

Skvělé poctivé domácí donuty větší než vaše dlaň. Kromě pobočky v Havířově a Opavě najdete jednu také v Ostravě na ulici Přívozská. Nechybí dobrá káva. Zkrátka sladké potěšení pro jakoukoli příležitost.
Ostrava, Moravskoslezský kraj