Úvod > Kalendář akcí > Festivaly > Festival Serial Killer – Mezinárodní festival seriálů v Brně
Serial Killer
Festivaly

Festival Serial Killer – Mezinárodní festival seriálů v Brně

Tato akce již proběhla a není tedy aktuální. Prohlédněte si aktuální akce v okolí této již neaktuální akce, prozkoumejte aktuální akce v regionu Jihomoravský kraj nebo navštivte Festivaly v celé ČR.
Festival Serial Killer nabízí premiéry těch nejkvalitnějších seriálových novinek z celé Evropy. Šestý ročník se koná od 19. do 24. září 2023 v Brně!
Serial Killer jako první a zatím stále jediný festival se zaměřením na seriálovou tvorbu v Česku i letos přinese unikátní hlavní soutěž mapující současnou tvorbu ze střední a východní Evropy,  sekci zaměřenou na seriály pro mladé či výběr toho nejlepšího, co momentálně evropský seriálový trh nabízí. Díky letošnímu fokusu na Finsko se mohou diváci a divačky letos těšit na další ochutnávku severských titulů, ale i na diskuze s finskými tvůrci a tvůrkyněmi.

O cenu pro nejlepší seriál ze střední a východní Evropy, kterou rozhoduje mezinárodní porota televizních profesionálů, se bude letos poprvé ucházet také titul ze Slovenska – komedie Vítěz režírovaná Janem Hřebejkem z distribuce SkyShowtime. Svoje prvenství bude mít na fesivalu také televize Prima. Jejich nový komediální seriál Banáni o nálezu bedny koksu v jednom českém supermarketu celý fesival zahájí.

Festival exkluzivně uvede například adaptaci úspěšné belgického komediální seriálu České televize Smysl pro tumor, svoje první diváky zde bude mít také nová minisérie od Voyo mapující zločiny, dopadení a usvědčení vrahů normalizačního Československa s názvem Metoda Markovič: Hojer. Letošní fesivalový hledáček zaměřený na kvalitní finskou televizní tvorbu divákům například přiblíží život zaměstnanců jednoho finského pracovního úřadu v satirickém hororu Bojovníci z úřadu práce nebo svět začínajících raperů a raperek z obyčejného helsinského sídliště v komedii Savela. Adaptaci románu o mocném rodinném klanu z Laponska uvedou tvůrci seriálu Sobí mafie. Ve spolupráci s festivalem Film a architektura uvede Serial Killer také temně vtipnou dystopii komentující bytovou krizi, nerovnost i osamělost s názvem Architekti.

I do šestého ročníku festivalového programu zařadili organizátoři sekci reflektující jeden z aktuálně nejsilnějších seriálových trendů – popularitu seriálů pro mladé, jejichž nadšenými diváky jsou všechny generace. Promítat se bude dánský seriál  Nordland 99 nebo norské Kids In Crime.

Finští TV profesionálové a profesionálky budou také důležitou součástí třídenní konference TV Days (20.-22.9. 2023), kde letos vystoupí například šéf hrané tvorby veřejnoprávního finského vysílatele YLE Jarmo Lampela spolu s jeho šesti kolegy a kolegyněmi včetně kreativních producentek věnujících se seriálům pro mladé publikum či úspěšná herečka, scenáristka a režisérka Tiina Lymi. Návštěvníci programu pro TV profesionály a profesionálky se však budou moci setkat také s veteránem HBO Europe Antonym Rootem z Británie, islandskou herečkou a scenáristkou Anítou Briem známou z Cesty do středu země nebo seriálu Tudorovci či americkou scenáristkou Molly Nussbaum, která se podílela například na scénáři série Brave New World, Umbrella Academy, nebo na očekávaném seriálovém rebootu Daredevil od studia Marvel. Festival letos do Brna kromě nich přiveze také spíkry ze Španělska, Francie, Velké Británie, Švédska, Polska, Německa, Ukrajiny, Maďarska či Švýcarska.

Srdcem festivalu i nadále zůstává kino Scala. Další program se bude odehrávat v Divadle Bolka Polívky a v Divadle na Orlí. Kromě ochutnávky současné seriálové tvorby se diváci mohou těšit na zajímavé diskuze s hosty z řad samotných tvůrců a herců. Centrum města roztančí a pobaví také doprovodný program plný přednášek, debat, koncertů a večírků.

Pro všechny, kteří si chtějí zajistit místo v kinosále, je v předprodeji akreditace.

Týden kávy 2023

Káva Spojuje celý svět. A proto i letos spojujeme všechny kávové nadšence napříč celou republikou. První říjnový týden bude opět patřit kávě. Od 1. do 7. října se můžete se těšit na již tradiční Týden kávy, který v letošním roce proběhne již podvanácté.
Brno, Jihomoravský kraj

Bedřich Smetana 200 – koncert Filharmonie Brno

Na 2. března 2024 připadá 200. výročí na-rození Bedřicha Smetany (1824–1884), zakladatele české národní hudby. Koncerty, které tomuto výročí bezprostředně předcházejí, nabídnou nejen hudbu Smetanovu, ale i dvou skladatelů, kteří jeho tvorbu významně ovlivnili: Franze Liszta a Richarda Wagnera.
Brno, Jihomoravský kraj

Bedřich Smetana 200 – koncert Filharmonie Brno

Na 2. března 2024 připadá 200. výročí na-rození Bedřicha Smetany (1824–1884), zakladatele české národní hudby. Koncerty, které tomuto výročí bezprostředně předcházejí, nabídnou nejen hudbu Smetanovu, ale i dvou skladatelů, kteří jeho tvorbu významně ovlivnili: Franze Liszta a Richarda Wagnera.
Brno, Jihomoravský kraj

Miroslava Ludvíková – 100 let

Výstava v kapli Paláce šlechtičen připomíná sté výročí narození PhDr. Miroslavy Ludvíkové, CSc. (1923-2005), významné etnografky a muzejnice.
Brno, Jihomoravský kraj

Pilotem letadla na zkoušku z Brna

Splňte sen sobě, nebo svým blízkým a darujte jim pilotování letadla! Uvidíte, že budou nadšení! Létáme každý víkend!
Brno, Jihomoravský kraj

Brněnské Vánoce 2023

Poslední pátek před první adventní nedělí se tradičně rozsvěcuje vánoční strom na centrálním náměstí Svobody. Přijďte zažít tu pravou adventní atmosféru spojenou s vánočními trhy v srdci Brna.
Brno, Jihomoravský kraj

Moravský podzim 2023

Festival zve do Brna orchestry, které Evropu míjely, komorní soubory světové špičky, sólisty ze světových pódií. Není to festival jen interpretační, který se snaží přivážet světovou špičku a konfrontovat ji s tuzemskými prvotřídními hudebníky, ale i programový; není jen „o hvězdách“, ale i o obsahu.
Brno, Jihomoravský kraj

Smetana 200 & Davies 80

Rok 2024 není jen Rokem české hudby a dvousté výročím narození Bedřicha Smetany, ale také rokem, ve kterém své významné jubileum oslaví Dennis Russell Davies, šéfdirigent Filharmonie Brno.
Brno, Jihomoravský kraj

Kino Scala v Brně

První univerzitní kino v Česku provozuje Masarykova univerzita ve spolupráci se společností Aeropolis. V sezóně 2023/24 je z technicko-provozních důvodů mimo provoz.
Brno, Jihomoravský kraj

Moravská galerie v Brně – Místodržitelský palác – z důvodu rekonstrukce uzavřeno

Místodržitelský palác Moravské galerie v Brně nabízí rozsáhlou expozici Brno předměstí Vídně, která přibližuje lokální umění v kontextu vídeňské tvorby, přičemž kombinuje ukázky vysokého umění i uměleckého řemesla.
Brno, Jihomoravský kraj

Lázeňské a relaxační centrum Rašínova v Brně

Zažijte příjemnou pohodu přímo v centru Brna – v bazénu, vířivce, sauně nebo v posilovně. Dobrou kávu vám připraví v prvním patře budovy Lázní Rašínova.
Brno, Jihomoravský kraj

Socha markraběte Jošta v Brně

Osmimetrovou sochu Jošta Lucemburského, markraběte moravského najdete nově od konce října 2015 na Moravském náměstí v Brně. Jejím autorem je akademický sochař Jaroslav Róna, který na díle pracoval 2,5 roku.
Brno, Jihomoravský kraj

Jumping Fitness Brno

Chcete si dát pořádně do těla? Jumping neboli trampolínky jsou zábavný způsob, jak toho docílit. Přijďte si to zkusit – trenéři vám zaručí, že toho nebudete litovat! Zkuste Jumping, každý si přece rád poskočí!
Brno-střed, Jihomoravský kraj

Kostnice u sv. Jakuba v Brně – druhá největší kostnice v Evropě

Unikátní kostnice se nachází u kostela sv. Jakuba a je druhou největší kostnicí v Evropě, prvenství drží pařížská kostnice. Počet pohřbených se odhaduje na více než 50 tisíc.
Brno, Jihomoravský kraj

Kostel sv. Tomáše v Brně – dominanta Moravského náměstí

Římskokatolický kostel Zvěstování Panny Marie a svatého Tomáše apoštola, známý jako kostel svatého Tomáše, se nachází v městské části Brno-střed na Moravském náměstí. Jeho počátky sahají do 14. století. Kostel byl během staletí mnohokrát přestavován. Současná barokní podoba je ze 17. století.
Brno, Jihomoravský kraj

Jakubské náměstí v Brně

Jedinečné místo s výjimečnou atmosférou v Brně – Jakubské náměstí aka Jakubák.
Brno, Jihomoravský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Restaurace Jakoby

Vychutnejte si skvělou atmosféru na Jakubském náměstí v centru Brna přímo z restaurace Jakoby.
Brno, Jihomoravský kraj

Výčep Na stojáka na Jakubském náměstí v Brně

Výčep Na stojáka se nachází pár desítek metrů za kostelem sv. Jakuba v Brně. Milovníkům piva nabízí pivo z menších pivovarů v perfektní kvalitě a pivní speciály. Nechybí ani obědové menu a nejrůznější pochoutky k pivu.
Brno, Jihomoravský kraj

Beer Restaurant Panoptikum v Brně

V restauraci Panoptikum v Brně ochutnáte nejen kuchyni, která ladí ke zlatavému moku, ale také pokrmy zaměřené na moderní gastronomii.
Brno, Jihomoravský kraj

Rumový a koktejlový bar Cubana v Brně

Cubana bar je rozdělený na několik částí, což vám umožní usadit se na místo, které vyhovuje vaší náladě.
Brno, Jihomoravský kraj

Shot bar v Brně

Nově otevřený bar v centru Brna nabízí široký výběr prémiových destilátů z celého světa.
Brno, Jihomoravský kraj

Element Restaurant & Bar v Brně

Element v sobě kloubí prvotřídní gastronomii a koktejly. Za jejich světem inspirovaným menu z lokálních surovin stojí zcestovalý šéfkuchař Tomáš Reger, který nasbíral gastronomické zkušenosti z celého světa, a jeho jídlo doplňují drinky od barmanského šampióna Jana Lišky.
Brno, Jihomoravský kraj

Soul Bistro v Brně

Autentické bistro Soul najdete v Brně v Jezuitské ulici, vaří pouze z čerstvých surovin. Můžete si pochutnat na české kuchyni a nechat se hýčkat nabídkou lahodných pokrmů.
Brno, Jihomoravský kraj

Pivnice Pegas v centru Brna

Pivnice je situována v přízemí budovy. Její výhodou je bezbariérový přístup z ulice Jakubská. Již při příchodu do budovy Vás zaujme výzdoba klenby vchodové části s vyobrazením nejvýznamnějších brněnských historických staveb.
Brno, Jihomoravský kraj