!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Kalendář akcí > Římsko-barbarský festival na Hradisku u Mušova - Germania Subacta
Římsko-barbarský festival na Hradisku u Mušova - Germania Subacta
"> ">
4.9.
6.9.
+ Přidat foto
Historické a vojenské akce

Římsko-barbarský festival na Hradisku u Mušova - Germania Subacta

Kdy 4. září 2020 16:006. září 2020 14:00
První ročník římsko-barbarského festivalu se uskuteční v okolí jedné z nejslavnějších archeologických lokalit Jihomoravského kraje, Hradiska u Mušova. Akce bude probíhat nejen v prostorách Návštěvnického centra Mušov - Brána do Římské říše, ale zejména ve volném prostranství této unikátní lokality.
Třídenní římsko-germánský festival bude uskutečněn v duchu living history, tedy oživlé minulosti, v rámci níž bude návštěvníkům přiblížen nejen denní režim římského legionářského tábora, včetně ukázek výcviku, discipliny a boje, ale také běžný život místní germánské osady. K občerstvení budou podávány pokrny inspirované původními recepty římské kuchyně. Bohatý kultruní program potěší nejen malé návštěvníky, ale i nadšence z řad široké veřejnosti, kteří se mohou těšit na odborné přednášky či antickou klasiku v podobě divadelního představení. 
Zobrazit více
Naposledy změněno: 25. 8. 2020

Ubytování a restaurace v okolí