Úvod > Kalendář akcí > Festival Re:publika 1918-2018 v Brně
Festival Re:publika 1918-2018 v Brně
">
26.5.
17.6.
+ Přidat foto

Festival Re:publika 1918-2018 v Brně

Kdy 26. květen 2018 - 17. červen 2018 Společenské akce
100 let samostatného Československa si zaslouží oslavu. A kde jinde než na brněnském výstavišti – vždyť právě tady se před 90 lety oslavovala první samostatná dekáda. A dobré tradice se mají dodržovat. K vidění bude i slavná Muchova Slovanská epopej.

Projekt Re:publika připomene vše, co Česko během sta let zažilo. Převratné historické momenty. Nezapomenutelné osobnosti. Slavná vítězství. Užitečné vynálezy. Bezkonkurenční umělecká díla. I vaše osobní příběhy.

Ale nezapomene ani na oslavu založení brněnského výstaviště.

Součástí programu je i výstava 100 let Re:publika 1918-2018.

V rámci festivalu se můžete těšit na následující:

  • Avant Garde - Moderní architektura, nadčasový design, kvalitní řemeslo, vyspělý průmysl. To vše pod hlavičkou výstavního konceptu Avant Garde, který přiblíží příběhy běžného života.
  • Re:lax zóna - Na čem bruslily naše babičky? V jakém dresu českoslovenští atleti lámali světové rekordy? Vybrané sporty v historické i dnešní podobě si mohou vyzkoušet návštěvníci sportovního a oddechového areálu.
  • Literatura jako typografie - TOP české a slovenské literatury posledních 100 let bude doprovázet obyvatele i návštěvníky Brna na každém kroku. Citáty a úryvky z děl těch nejlepších autorů umístíme na domy, chodníky, tramvaje, suvenýry, vstupenky či propagační materiály.
  • Dance Brno 100 - Největší setkání světových tanečních souborů na území střední Evropy připravilo Národní divadlo v Brně. Pod jednou střechou se představí taneční soubory nástupnických republik Habsburské monarchie.
  • Snímeček, prosím? - Za starých časů chodívali amatérští fotografové a nabízeli rodinkám zvěčnění. Nyní k tomu vyzveme skvělé profesionální fotografy. Každý den jednoho. O akci tak vznikne unikátní fotografický dokument a někteří návštěvníci si díky tomu zároveň odnesou jedinečné foto jako památku.
  • Rovněž se můžete zapojit do projektu Příběhy fotek! Každá fotka má svůj příběh. Vyzveme obyvatele ČR, aby je s námi sdíleli. Z jednotlivých střípků rodinných historií tak vznikne unikátní archiv osobních vzpomínek lidí. „Velké dějiny“ se promítnou na plátno životních osudů našich dědečků a babiček, tet a strýců, rodičů či sourozenců.

A novinkou je Netradiční rande pro 1918 lidí. Akce se mohou zúčastnit lidé z České i Slovenské republiky bez věkového omezení, nejlépe 959 žen a 959 mužů. Zájemci se mohou hlásit i sami na e-mail rande1918@seznam.cz.
Celý popis
Naposledy změněno: 29. 7. 2020