!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Kalendář akcí > Festival Pražské křižovatky - zrušeno
Festivaly

Festival Pražské křižovatky - zrušeno

Kdy 9. prosinec 2020 – 10. prosinec 2020
Mezinárodní divadelní festival Pražské křižovatky věnovaný politickému a divadelnímu odkazu Václava Havla, do Prahy opět přiveze výjimečná představení.

Festival Pražské křižovatky vznikl v roce 2016 jako pocta k nedožitým osmdesátým narozeninám prezidenta a dramatika Václava Havla. Po nultém ročníku přišel první, druhý, třetí… Mezinárodní divadelní akce žije – a pořád má na mysli intelektuální odkaz umělce a politika, jemuž byla věnována. Zároveň se snažíme vyhlížet dál. Jak vypadá současné divadlo? Jaké jsou jeho podoby? Žánry? Formy? Témata? Kudy jde divadlo v zahraničí? Může nás k něčemu inspirovat?

Snažíme se přivážet tvůrce, kteří posouvají hranice, pořádáme s nimi setkání, zveme umělce a teoretiky na debaty. Chceme, aby Pražské křižovatky alespoň částečně odrážely to, co je pro nás divadlo: živý způsob komunikace tady a teď. Podzimní termín nultého ročníku byl spjat s narozením Václava Havla, byl tedy pevně dán. Postupem času jsme ale zjistili – obzvlášť při pohledu na nabitý podzimní festivalový kalendář – že bude lepší přivážet zahraniční divadlo v průběhu celé sezony, a umožnit tak pravidelné návštěvy hostujících inscenací širšímu okruhu diváků.

Připravte se tedy na letošní, v pořadí již čtvrté, Pražské křižovatky. Těšit se můžete (pokud všechno dobře vyjde) na mimořádné inscenace z Belgie, Francie a Německa. Pochopitelně taky na další festivalový program. A to hned několikrát za sezonu – a vždy na Nové scéně.

Zobrazit více
Naposledy změněno: 25. 11. 2020