Úvod > Kalendář akcí > Společenské akce > Festival otevřených sklepů – Jaro na Mikulovsku
Festival otevřených sklepů – Jaro na Mikulovsku
Společenské akce

Festival otevřených sklepů – Jaro na Mikulovsku

Otevřené sklepy v obcích Mikulov, Březí a Dolní Dunajovice.

31. Festival otevřených sklepů se 22. a 23. dubna 2023 vrací na Mikulovsko. Sklepy vám otevře 31 vinařství z Mikulova a Dunajovských kopců. K degustaci bude okolo 350 vzorků vín. Součástí bude i doprovodný program a kyvadlová doprava.

Na návštěvníky bude o víkendu 22. a 23. dubna čekat 31 otevřených sklepů, degustace vín z rukou vinařů, doprovodný kulturní program a krajové speciality. V ceně dvoudenní vstupenky získáte degustaci všech festivalových vzorků, vstup do všech sklepů, tištěného průvodce, degustační skleničku, stylovou látkovou tašku, možnost využití festivalové autobusové dopravy a vstup na vybrané akce doprovodného programu zdarma. Začátek je v sobotu 22. dubna, sklepy se otevřou od 10.00 do 21.00 hodin, v neděli pak od 10.00 do 15.00 hodin, po oba dny s možností nákupu vín u vinařů.

Registrační místo v Mikulově bude otevřeno v pátek 21. dubna od 15.00 do 20.00 hodin, v sobotu od 8.00 do 15.00 hodin a v neděli od 10.00 do 12.00 hodin – Kyvadlová doprava mezi obcemi po celou dobu festivalu.

Slavnosti města Mikulova 2023

Tradiční mikulovské slavnosti.
Mikulov, Jihomoravský kraj

Mikulov Gourmet Festival 2023

Tradiční gastronomická akce.
Mikulov, Jihomoravský kraj

Krojované hody v Mikulově

16. ročník tradičních krojovaných hodů v Mikulově.
Mikulov, Jihomoravský kraj

La Strada

7. ročník festivalu pouličního umění.
Mikulov, Jihomoravský kraj

Moravské vinařské stezky – na kole krajem památek a vína

Moravské vinařské stezky vás provedou na kole nebo pěšky malebnou krajinou mezi vinohrady od starobylého Znojma až po slováckou metropoli Uherské Hradiště. 1200 km dlouhá síť vinařských stezek je tvořena osmnácti okruhy pojmenovanými podle hlavních vinařských měst a obcí.
Mikulov, Jihomoravský kraj

Regionální muzeum v Mikulově

Mikulovský zámek tyčící se na kraji CHKO Pálava je už několik desítek let sídlem Regionálního muzea v Mikulově.
Mikulov, Jihomoravský kraj

Moravská cyklostezka – na kole z Jeseníků do Mikulova

Cyklotrasa Moravská stezka má více než tři sta kilometrů a vede napříč Moravou od polských hranic po Lednicko-valtický areál na jižní Moravě. Začíná na česko-polských státních hranicích a je vedena nádhernými partiemi Jeseníků.
Mikulov, Jihomoravský kraj

Půjčovna kol a elektrokol Mikulov

Půjčovna kol Mikulov vedle horských a trekingových kol, elektrokol nabízí také vozík za kolo pro děti a dětské sedačky. Najdete u nás i Tandem nebo-li dvojkolo.
Mikulov, Jihomoravský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Eat Art Gallery

Uprostřed inspirujícího a historického centra Mikulova, v klidné souběžné Kapucínské uličce s Náměstím, se spojuje požitek z umění, gurmánství i vína. V nově zrenovovaném objektu se nachází výstavní a požitková galerie pro všechny smysly, atrium, vinný sklep a pension.
Mikulov, Jihomoravský kraj

Penzion Pod Vyhlídkou Mikulov

Rodinný Penzion Pod Vyhlídkou se nachází v historickém centru Mikulova jen několik desítek metrů od náměstí.
Mikulov, Jihomoravský kraj

Penzion a vinný sklep Olivea

Olivea Mikulov, apartmány a víno v historickém centru Mikulova.
Mikulov, Jihomoravský kraj

Vinařský program v Mikulově

Jednodenní i vícedenní pobyt na Mikulovsku nabitý vinařským programem. Program zahrnuje veškeré služby včetně dopravy v místě, průvodce, tlumočníka, sommeliéra, degustací vína, exkurzí do vinařství, terénní prohlídky vinic, posezení ve vinném sklepě, výlety,ubytování nebo zajištění kol.
Mikulov, Jihomoravský kraj